Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

KZ ZS6


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj znajdziesz krótki opis

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-przenosne/

Generalnie od E1 grają nieco mniejszym basem i więcej góry mają, ale ładnie zestrojonej, bez nieprzyjemnych peaków. Szerzej, ale mniejsza głębia. Po prostu fajne, naturalne, minimalnie rozjaśnione brzmienie + za 4 stówki całkiem dobrze wykonane słuchawki z odpinanym kablem + zbalansowany 2.5 mm w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, MobyDick napisał:

A swoją drogą to KZ ZS6 po wygrzaniu odsłuchaniu i odleżakowaniu graja przednie. A wyszły mnie w Gearbest poniżej 90 zł i mam poważne wątpliwości czy faktycznie warto kupować coś za 100$ co będzie grało niekoniecznie lepiej.

A czego słuchałeś w kwocie ok 100 zielonych?

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MobyDick napisał:

A swoją drogą to KZ ZS6 po wygrzaniu odsłuchaniu i odleżakowaniu graja przednie. A wyszły mnie w Gearbest poniżej 90 zł i mam poważne wątpliwości czy faktycznie warto kupować coś za 100$ co będzie grało niekoniecznie lepiej.

Mam odwrotnie i czekam na kazety za +-100$ bo tych po kilka dych nie licząc godzinki na siłowni nie jestem w stanie dłużej słuchać ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @KaszaWsprajutylko czemu tak późno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sound John napisał:

Chciałbym w ogóle wiedzieć, czy jakichś słuchałeś :P

Tak słuchałem wiele słuchawek w tym budżecie i droższe i tańsze. Przypominam ze temat dotyczy KZ ZS6. O ile szukanie w nich konkurencji dla słuchawek za 4,5 tys lub 3 tys niema dużego sensu, to ich bardzo dobra relacja jakość cena sprawia że spokojnie mogą konkurować ze słuchawkami z poziomu ~350 zł i to udanymi. Pozostaje jeszcze kwestia tego co ktoś lubi i to do czego to podłączyć. Pierwsza kwestia o gustach się nie dyskutuje i jeśli ktoś lubi zupełnie inne granie to dla niego lepiej wypadną niejedne nawet 10 razy tańsze słuchawki. 2 sprawa to że wymagają do podłączenia urządzeń o rozdzielczej lecz nie agresywnej górze pasma dla zapewnienia dobrego dźwięku lecz nawet mało rozdzielczy telefon tez im wystarczy dla zapewnienia jako tako przyjemnego słuchania pod warunkiem ze jego góra będzie gładka. I podkreślam ze to są moje spostrzeżenia a nie wynik nawiedzenia mnie przez siły nadprzyrodzone, co by wskazywało na jedyne i słuszne zdanie zgodne z prawdą.

7 minut temu, Inszy napisał:

Stawiam na to, że ma życie poza forum ;)

 

Pewnie ma jak każdy. Swoją drogą to ZS6 są bardzo wygodne dla mnie. Dziwi mnie trochę to że dla Ciebie nie sa wygodne sądząc po rozmiarach uszu ze zdjęcia. No chyba że jesteś generalnie bardzo mało wymiarowy. Ja mam stosunkowo niewielkie uszy ale gabaryty jak przystało do mojego niku :) .

Edytowane przez MobyDick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick no cóż, ja miałem ety na standardowych tipsach i mimo wszystkie były bardziej wygodne od zst, który powodowały ból kanału. Znam też jeden analogiczny przypadek. (Z tym że ta osoba nie używała słuchawek Etymotic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MobyDick napisał:

Dziwi mnie trochę to że dla Ciebie nie sa wygodne sądząc po rozmiarach uszu ze zdjęcia.

Problemem są tulejki w rozmiarze T500. Trochę mnie dziwi, że kradnąc projekt kopułek od Campfire, nie zarąbali też pomysłu z dźwiękowodami, zamiast pakować armatury w sam wylot.

Ale to już większy kłopot ze strojeniem, więc pewnie nie chcieli się z tym bawić, albo przerasta to na razie ich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sound John Tyle że jeśli wracasz ciągle do ZST to mimo że nadal mają dobrą relację jakośc cena ( podwarunkiem ze się je podłączy do czegoś z czym dobrze zagrają ) to dla KZ jest to już pieśń przeszłości bo jak już wspomniałem wypościli słuchawki ( ES3 i ZSR ) które trochę do nich nawiązują lecz są bardziej dopracowane brzmieniowo czerpiąc trochę z ZS5 i ZS6 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rozmiar tulejek nie stanowi problemu. Może dlatego dobrze słyszę wysokie tony. Widziałem ostatnio na aliexpress wyprowadzenia tego typu co w Campfire w jakichś budżetowych słuchawkach. Zapewne skomplikowało by to proces produkcji dla KZ i wąskie kanały tworzą filtr dolnoprzepustowy. Tak czy siak wszystko potem dochodzi do ujścia gdzie w małej komorze w kanale fale dźwiękowe są przenoszone pneumatycznie. Trudno powiedzieć czy zadecydowała technologia czy powodem były kwestie gorszej jakości armatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MobyDick napisał:

Dla mnie rozmiar tulejek nie stanowi problemu. Może dlatego dobrze słyszę wysokie tony.

Nie :) Dlatego nie odczuwasz dyskomfortu spowodowanego nabieraniem tulejki na kanał. A może to skutkować zapaleniem ucha środkowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Inszy napisał:

Problemem są tulejki w rozmiarze T500. Trochę mnie dziwi, że kradnąc projekt kopułek od Campfire, nie zarąbali też pomysłu z dźwiękowodami, zamiast pakować armatury w sam wylot.

@Inszy to też nie ich pomysł, pierwsze JVC to zrobiło w KX-100. Dźwięk miałeś w kanale słuchowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika że duża komora słuchawki dokanałowej sprawia że ma się w nich wrażenie lepszej przestrzeni. Jednak nie jest to zasadą. Jest mnóstwo słuchawek dokanałowych z kablem wychodzącym w dół i o znacznie mniejszych rozmiarach obudowy przetworników. Jednak obserwuje w słuchawkach bardziej ambitnych i tych mniej, że wielu producentów raczej wypuszcza słuchawki dokanałowe o dość dużych komorach. 

Campfire Audio Jupiter CK wydają się mieć również duże tulejki. W takich tulejkach można łatwo umieścić armatury odpowiedzialne za wysokie tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności