Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

KZ ZS6


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wziąłem za 102,00 PLN na gearbest. Postanowiłem zaryzykować i nie brałem żadnych dodatkowych opcji... Pewnie będą za miesiąc lub 2 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się szarpnąłem na KZ-ZS6, a co, stać mnie :D. No dobra, żarty żartami, ale w wersji stock są dla mnie niesłuchalne, serio, taka jasność, jak w żadnych znanych mi słuchawkach. Efekt taki, jakby podkręcić wysokie w Beyer-ach DT990 spokojnie na jakieś +4db :ph34r:.

 

Średnica jest przez to bardzo otwarta, klarowna, mega szczegółowa, i tutaj również chyba w żadnych słuchawkach nie spotkałem się z taką ilością szczegółów, pełen szacun. Bas wykastrowany, płytki, brak mu wypełnienia, co oczywiście przekłada się na średnicę, chudą i nienaturalną.

 

O scenie się nie wypowiem, bo ciężko mi ją ocenić w tego typu konstrukcji, małe obudowy, to i mała scena, nie ma szans do pełnowymiarowych odpowiedników i tyle.

Ogólnie słuchawki w tej postaci oceniam bardzo dobrze, poza powyższymi wadami, bądź też zaletami, zależy, co kto lubi ;).

Jako, iż dźwiękowo to nie jest mój target, przystąpiłem do korekty dostępnymi pod ręką materiałami.

 

W ruch poszły gąbki różnej gęstości, aksamit, welur itp. ustrojstwa, jednak najlepszy efekt według mnie uzyskałem za sprawą 3mm, miękkiego filcu artystycznego. Najpierw włożyłem do tipsa "kółeczko", ale dźwięk nadal był zbyt ostry i chudy, więc wyciąłem prostokąt i złożyłem go na pół, a następnie umieściłem w tipsie.

 

Oczywiście, można w łatwy sposób wyregulować sobie moc tłumienia, poprzez zmniejszanie wysokości owego filcu, co też uczyniłem i najlepszą wysokość znalazłem tuż poniżej krawędzi tipsa. Po tym zabiegu, dźwięk stanowczo się uspokoił na górze, nabrał masy, barw, już nie jest tak masakrycznie sterylny, przypomina teraz trochę ten z HD600, właściwie... zmieniłem je nie do poznania :D.

 

Z wiadomych względów, degradacji uległa wielkość sceny, już nie jest taka otwarta, swobodna, no niestety, albo rybki, albo akwarium, wybór należy do Was ;).

 

Ps.

KZ ZS6 są bardzo łatwo napędzalne, z LG G3 łeb urywają, po modzie grają trochę ciszej, ale i tak wielbiciele mocnych wrażeń nie będą zawiedzeni ;).

 

 

Edit.

Zapomniałem napisać, stosunek jakości do ceny - Wybitny!

Testowane na oryginalnych tipsach, kablu od UE, a same słuchawki są bardzo wygodne ;).

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś próbował wytłumić je wewnątrz rozbieralnej obudowy? Czy to w ogóle byłby dobry pomysł? Boję się że coś wetkniętego w tips zostanie mi w uchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tajniakos napisał:

A czy ktoś próbował wytłumić je wewnątrz rozbieralnej obudowy? Czy to w ogóle byłby dobry pomysł? Boję się że coś wetkniętego w tips zostanie mi w uchu...

Nie bój nic, się wyciągnie, w razie czego ;).

Można wrzucić kawałek filcu do tulejki, wcześniej odklejając tą metalową osłonkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"So, spend some time on the tuning mission...

My final take is simple:

1) Wire the two BA tweeters in series, this cuts output by 6dB and quadruples the impedance in the treble, making the overall impedance of the IEM more resistive.

2) Change the crossover cap for the BA tweeters to Panasonic ECPU 680nF/16V. This is larger than what you would expect from the impedance change (in theory 0.25uF should be used), however I like the way it sounds.

3) Change the crappy resistor to a Melf type replacement.

4) Use comply Foam tips with earwax screen or use the stick-on filters sold as replacements for HiFiman RE-400 with any tips you like.

The result to my ears deserves the moniker "Monitor". Next to it a 200 USD 4-Driver IEM widely well reviewed sounds muddy, with overblown bass and a total lack of midrange, making what I'd call "Hilarious dummy sound". 

Anyway, it is not the ultimate IEM, but out of what I have had at hand longer term so far - all the way to 500 USD - I like this best. Ok, I'm cheating, my cable is Kondo KL level silver litz.... Will probably re-cable the internals in the same silver silver one rainy day.

Ciao T"

 

http://www.diyhifi.org/forums/viewtopic.php?f=7&t=2944

 

Opcja - IDŹ NA CAŁOŚĆ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i moje. Pierwsze wrażenia w stosunku do KZ ZST: dużo więcej powietrza, przestrzeni, scena szersza, jest sporo góry ale jest bardziej aksamitna bym powiedział, dolne rejestry nie wychodzą na pierwszy plan. Zobaczymy jak trochę pograją czy coś się zmieni. Na razie słuchane na tipsach i kablu stockowym.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Są po dwóch miesiącach przyszły ?. I od razu problem lewa słuchawka gra mi ciszej. Na forach widzę, że problem dość częsty i kwalifikuje się na wymianę. I po radości... Olśnienia dostałem przypominając sobie lekturę palaryzacji przetworników. Może chińczyk się pomylił albo zmontowali partię zapominając o lustrzanym odbiciu lewo prawo. Odwrocilem wtyki i obie strony zagrały równo! ? Teraz muszę wybrać się do Kuropa dobrać jakieś pianki bo na bi flagę HiFiman jest bardzo jasno. Czy wygrzanie coś w nich zmienia? 

Edytowane przez Tajniakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, erm2402 napisał:

gdzie można je teraz kupić w dobrej cenie? może ktoś ma na sprzedaż? 

jest ktoś w stanie porównać je do zsr? które lepsze?

 

Ja swoje KZetki kupiłem na Gearbest'cie  za ok 110 zł, wziąłem do nich zestaw pianek, moduł bluetooth, posrebrzany kabel oraz pokrowiec. Całość kosztowała mnie ok 200zł, płatności dokonałem przez "Przelewy24", a czas oczekiwania wyniósł nieco ponad dwa tygodnie.

 

Poniżej znajduje się moja lista zakupów:

P.S.: Nie, nie zamierzam odsprzedawać swojego kompletu :P .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, e1mo napisał:

 

Ja swoje KZetki kupiłem na Gearbest'cie  za ok 110 zł, wziąłem do nich zestaw pianek, moduł bluetooth, posrebrzany kabel oraz pokrowiec. Całość kosztowała mnie ok 200zł, płatności dokonałem przez "Przelewy24", a czas oczekiwania wyniósł nieco ponad dwa tygodnie.

 

Poniżej znajduje się moja lista zakupów:

P.S.: Nie, nie zamierzam odsprzedawać swojego kompletu :P .

wszystko w jednej paczce? nie naliczyli żadnych dodatkowych opłat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, erm2402 napisał:

wszystko w jednej paczce? nie naliczyli żadnych dodatkowych opłat? 

 

Akcesoria i słuchawki zamówiłem osobno, ale obie paczki przyszły tego samego dnia. Nie naliczyli mi żadnych dodatkowych opłat, ale przy wysyłce wybrałem opcję "Registered Air Mail", ponieważ przy "Expedited Shipping" (podobno) dużo częściej sprawdzają paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, e1mo napisał:

 

Jak Ci się te pianki sprawdzają? Ile czekałeś na dostawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Tajniakos napisał:

 

Jak Ci się te pianki sprawdzają? Ile czekałeś na dostawę?

 

Pianki sprawdzają się bardzo dobrze, przede wszystkim wygładzają górę (która na gumkach potrafi zakuć w uszy), przybliżają nieco scenę i ocieplają całościowy odbiór muzyki (choć nie jest to jakaś ogromna zmiana).

 

Same pianki które kupiłem są w porządku, choć średnie i duże były chyba robione dla olbrzymów, gdyż są ogromne. Czas dostawy to nieco ponad dwa tygodnie. Poniżej wrzucam porównanie wielkości standardowych gumek ZS6 z piankami "New Bee":

01.jpg

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja je kupiłem "na przeczekanie", a prawdopodobnie zostaną. Mojo + srebrny kabel z Chin + comply i zestaw jest dla mnie idealny tonalnie, jest też mnóstwo szczegółów, genialne pozycjonowanie instrumentów i separacja. Na silikonach potrafiło zakluc I syczec na wokalach

Rozwazam jeszcze zmianę kabla głównie przez wzgląd na średnie odcinki pamięciowe. Zamówiłem też comply na 500 I może jeszcze zamówię tipsy od campfire (choć nie jestem pewien czy pasują) 

Edytowane przez Destruktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hibi napisał:

No i jak napisz coś więcej. 

 

Pierwszy raz miałem okazje posłuchać egzemplarza Reva przez chwilę, i nic nie wiedząc o tej marce wyceniałem ja na słuch na jednak droższą konstrukcję :) Grały na posrebrzanym kabelku (który sobie już domówiłem). Spodobało mi się to że mają spory zakres częstotliwości i potrafią zagrać szeroko. Są też efektywne i łatwo je rozruszać telefonem. Sa też solidnie wykonane, tzn takie robią wrażenie. Ale żeby być obiektywnym, to trzeba też przyznać że równowagę tonalną mają nieco poszarpaną, jest za dużo góry i jest ona jednak zapiaszczona. Brakuje porządku na scenie i głębi sceny. Ale... potrafią mile zaskoczył przy lepszych nagraniach lub takich które po prostu wstrzeliwują się. W tej kwocie trudno się czepiać czegokolwiek w nich. Dla moich uszu są dość wygodne. Łapię z nimi dobry seal na średnich silikonach fabrycznych. Większość nagrań brzmi przyjemnie, dynamicznie, nie ma nudy.

Jakoś je polubiłem od pierwszego kontaktu. Dość efektowne acz bałaganiarskie granie, na zewnątrz i na słuchanie w trakcie pracy są OK. Ja używam EQ -3db w okolicach 8-10kHz. Warto je mieć pomimo swojego specyficznego charakteru. Nie są męczące tak jak niektóre nauszne Beyery :) Choć stylem nieco podobne. 

Po podłączeniu do dziurek o większej impedancji wyjściowej, ładnie gaszą się wysokie tony i robie się bardziej audiofilsko.

 

Taka super tania wersja Shure SE846 :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na pianki, srebrny przewód i ZSR i od 2 tygodni ZS6 leżą :( Jakoś nie ma kiedy posłuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tajniakos napisał:

Ja czekam na pianki, srebrny przewód i ZSR i od 2 tygodni ZS6 leżą :( Jakoś nie ma kiedy posłuchać...

To nie czekaj tylko podłącz pod dobry wzmak i słuchaj na stocku.

 

ja dziś w pracy podłączyłem je pod Sound Projecta i jest wow. Zapraszam do siebie bo jestem porażony tym że można mieć taką audiofilską ucztę z ZS6 :D

tylko przekładnie impedancyjną ustawiłem w nim na 8ohm bo jakoś lepiej niż na 16ohm-owym ustawieniu :)

37DED0F7-1091-4C96-B326-8B2C90034F5B.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności