Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Plastyczny, około 2mm kabelek 3-żyłowy to...? Rekabling pałąka


tomson133

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)
Posiadam słuchawki marshall monitor i zlokalizowałem przerwane żyły w pałąku nieszczęsnym - czeka mnie trochę prucia i zabawy w małego krawca zanim dostanę się do niego. 
Poszukuję więc czegoś co mógłbym wykorzystać jako zamiennik.
Kryteria są proste - plastyczny - co by za pomocą odrobinki temperatury udało się go skręcić w sprężynkę (ta część niestety pracuje dość mocno przy składaniu) 
grubość w okolicach oryginału czyli 2mm (większa średnica wymagałaby rozwiercenia przelotki w nauszniku co jest wielką ostatecznością), 3 żyły. 

Opcją jest kupno jakiś tanich słuchawek i pozyskanie z nich przewodów, ale wolałbym coś sprawdzonego, solidnego. Co polecicie?sluchaweczky.thumb.jpg.3d95e6618b1d1c50c9c50dfffd493261.jpg

Edytowane przez tomson133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co pruć pałąk jak wystarczy połączyć stary przewód z nowym (polutować, skręcić, ale mocno, żeby w połowie drogi się nie przerwał) i przeciągnąć go pod obiciem? No i dlaczego musi być spiralny? W większości słuchawek jest prosty i nie ma problemów. Wystarczy dać odpowiedni zapas, żeby się zbytnio nie naprężał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jimmi Dragon Chociażby dlatego, że rozbierałem już takie same słuchawki i milion groszy temu kto przeciągnie kabel który leży na taśmie dwustronnej pomiędzy gąbką a pałąkiem :D
Jaki przekrój zastosować? 0.2mm2? 

Próbowałem z jakimś kabelkiem ze stockowych słuchawek które się walają po domu z różnych telefonów - uformowałem w gorącej wodzie w spiralkę ale po ochłodzeniu i odkręceniu w drugą stronę zwojów słabo to trzyma kształt. Czemu spiralne? a bo fajnie to wygląda i jest dość zwarte w porównaniu do wiszącego kabelka :P

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milion groszy to jakieś 10 000zł... Ok, podejmuję się wyzwania :P

 

Widzę, że chcesz się bawić, to się baw :) Niestety z formowaniem spiralnego kabelka nie pomogę, bo zazwyczaj ludziska chcą się tego typu wynalazków pozbyć, gdyż jest to rozwiązanie na dłuższą metę niepraktyczne i niewygodne (choć między muszlą a pałąkiem to już bardziej kwestia estetyki). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności