Skocz do zawartości

SMSL M3 vs FX-Audio DAC-X6 vs FiiO E10K dla HD330


PJK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

tak jak w tytule, poszukuję DAC/AMPa w okolicach 250-350 zł. Na początek będzie działał z Superluxami HD330, ale ponieważ to się może nagle zmienić więc

jakaś mistyczna "synergia" z nimi nie jest czymś absolutnie koniecznym.

 

W drodze eliminacji w tym momencie wybór pozostaje pomiędzy:

- SMSL M3

- FX-Audio DAC-X6

- FiiO E10K

 

Prosiłbym więc o jakieś opinie na temat takiego wyboru. Jednocześnie po przeczytaniu ton recenzji i czasem porównań tych urządzeń

doszedłem do wniosku, że brzmieniowo między nimi raczej nie ma jakiejś ogromnej różnicy. Z większości opisów wnioskuję raczej, że brzmią podobnie

a różnice sprowadzają się do jakiś smaczków/niuansów tu i ówdzie, ale proszę mnie wyprowadzić z błędu jakby co.

 

Natomiast do każdego mam pewne niepokoje natury bardziej technicznej niż brzmieniowej:

M3 - ponoć łatwo trafić na sztukę która szybko padnie, a także ponoć ma wysoki poziom szumu na skuteczniejszych słuchawkach (niekoniecznie chcę musieć się ograniczać do modeli wysokoomowych na przyszłość), z drugiej zaś strony HD330 mają te swoje 150Ohm, a wedle czystych specyfikacji to z całej trójki M3 ma najniższą moc na wyjściu

DAC-X6 - trochę mało info o nim w porównaniu do pozostałych dwóch, więc tym bardziej większa niewiadoma, ale ponoć ma dużą moc i tu też się obawiam, czy nie skończy się tak, że wyjście poza najniższe 20% zakresu głośności będzie niszczyło mózg (tym bardziej jeśli kiedyś najdzie mnie ochota podłączyć tam dokanałowe), bo nie ma tu możliwości zmiany high/low gain

E10K - tutaj z kolei uwiera mnie tylko brak wejścia optycznego (chyba że ogólnie podłączenie po USB nie jest samo w sobie takie złe i zmiana na połączenie optyczne nie da np. znacznego zmniejszenia szumów w tle), no i ponieważ będzie to sprzęt nabiurkowy to pozostałe dwa prezentują się lepiej z wyglądu, ale to sprawa co najmniej trzeciorzędna

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności