Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Gramofon na początek - ile trzeba wyłożyć, żeby zęby nie bolały?


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, timecage napisał:

Uderz w stół...

Ani nie odniosłem się personalnie do niczyjej wypowiedzi, ani nikogo personalnie nie ośmieszałem. Ująłem w formie przerysowanej pewne ogólne, przesadzone tendencje, właściwe fanatykom czarnych płyt.

Ale skoro kolega woli zamiast podejść do tematu z dystansem i uśmiechem, nazywać czyjś post wypocinami, to tylko o koledze świadczy.

 

Ale tak na serio ile garmiaków płyt przeszło ci przez ręce?

A ja myślałem ze forum jest przede wszystkim by pomagać, podpowiedzieć ale skoro wolisz śmieszne teksty walić w odpowiedzi na czyjąś radę to brawo.

Lepsza byle jaka rada ale rada niż gadanie głupot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ZenekHajzer napisał:

Jak dla mnie, trąci tekstem sponsorowanym, ale widać można w miarę tanio mieć dobre granie:

http://hifiphilosophy.com/recenzja-sony-ps-hx500/2/

Już się nauczyłem z rezerwą podchodzić do tych recenzji, ale dopóki sprzętu nie zjechał, to jako tako grać musi, a tu chwalił.

I wychodzi na to, że nie trzeba wiader złotówkufff - do tego jakiś vintage Ampli z dobrym pre za około tysiaka- dwa i mamy zacny sprzęt bez spuszczania się i analizy ruchów tektonicznych.

 

To może być fajny kierunek, na początek. Niemniej na pewno nie jest tanio już na starcie. Ponad 2 kzł gramofon i jakaś sprawna i sprawdzona integra z sensownym pre phono to może wyjść drugie tyle. Dla jednego dużo, dla innego mało ale jeśli budżet pozwala to jak najbardziej dobrze radzisz.

1 minutę temu, timecage napisał:

Rozumiem również, by przypadkiem już nie pisać nic śmiesznego i ironicznego, bo jeszcze kogoś siedzenie zaboli (bo to na pewno o nim było, bo jest special snowflake).

 

Nie w tym rzecz, humor jest potrzebny ale jak każdy nie lubię być wystawiany na pośmiewisko a tak się poczułem w kontekście Twojego posta. Mimo że nie zawarłeś w nim odniesień personalnych to łatwo było wychwycić w kogo mierzysz. Warto czasem postawić się po dwóch stronach. EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, gratefullde napisał:

Nie w tym rzecz, humor jest potrzebny ale jak każdy nie lubię być wystawiany na pośmiewisko a tak się poczułem w kontekście Twojego posta. Mimo że nie zawarłeś w nim odniesień personalnych to łatwo było wychwycić w kogo mierzysz. Warto czasem postawić się po dwóch stronach. EOT.

...

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nie do końca rozumiem tą odrazę do półśrodków. 

Czasami można się świetnie bawić za rozsądne pieniądze. 

Zrozumiałem to po ślepych testach, które były dla mnie druzgocące. 

Jeśli idzie o granie z winylu to zdarzyło mi się słyszeć kolekcjonerskie wydania na sprzęcie z fajnymi wkładkami ath za kilka tysięcy, jak i sprzęt pokroju tego w który celuje @amrowek - nie rzuciło mną o ziemię ani w jednym ani w drugim przypadku. Ot dobre, organiczne granie. Nie zanotowałem ani braków ani jakiejś kosmicznej jakości. Nie zmienia to faktu, że jakieś nowe bambino pokroju tego soniacza o którym wspomniałem, fajnie by było mieć.

Btw - gdzie w sieci jest fajne miejsce dla ludzi którzy są oblatani w graniu z winyli? Jak tutaj w słuchawkach?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 2.11.2017 o 00:04, ZenekHajzer napisał:

 

Btw - gdzie w sieci jest fajne miejsce dla ludzi którzy są oblatani w graniu z winyli? Jak tutaj w słuchawkach?

 

http://audiomaniacy.pl/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2017 o 17:47, timecage napisał:

...

Najpierw robisz śmieszki a po wszystkim znika cały Twój wkład w ten harmider jakiego jesteś twórca ...

 

Dnia 1.11.2017 o 17:48, gratefullde napisał:

Nie w tym rzecz, humor jest potrzebny ale jak każdy nie lubię być wystawiany na pośmiewisko a tak się poczułem w kontekście Twojego posta. Mimo że nie zawarłeś w nim odniesień personalnych to łatwo było wychwycić w kogo mierzysz. Warto czasem postawić się po dwóch stronach. EOT.

 

Nic dodać nic ująć, ale czasami trzeba pomyśleć ... także poczułem się nie miło Time, to tyle. Piszę to tylko dlatego aby więcej takich sytuacji nie było. EOT
 

 

 

 

Dnia 2.11.2017 o 00:04, ZenekHajzer napisał:

Ja tylko nie do końca rozumiem tą odrazę do półśrodków. 

Czasami można się świetnie bawić za rozsądne pieniądze. 

Zrozumiałem to po ślepych testach, które były dla mnie druzgocące. 

Jeśli idzie o granie z winylu to zdarzyło mi się słyszeć kolekcjonerskie wydania na sprzęcie z fajnymi wkładkami ath za kilka tysięcy, jak i sprzęt pokroju tego w który celuje @amrowek - nie rzuciło mną o ziemię ani w jednym ani w drugim przypadku. Ot dobre, organiczne granie. Nie zanotowałem ani braków ani jakiejś kosmicznej jakości. Nie zmienia to faktu, że jakieś nowe bambino pokroju tego soniacza o którym wspomniałem, fajnie by było mieć.

Btw - gdzie w sieci jest fajne miejsce dla ludzi którzy są oblatani w graniu z winyli? Jak tutaj w słuchawkach?

 

Widzisz każdy ma swoją drogę, jeden wyda xxxx kzł, drugi robi ślepe testy, trzeci się oszukuje ze gra, czwarty jest pod wrażeniem tej nowości tej Haj-Resowej ilości detali itd itd.

Można komuś podpowiedzieć ale nie na siłę wciskać swój sposób słuchania muzyki. Wiesz ile ludzi widziałem kupujących bo to modne ostatnio, czasami nawet gra bo gra ale tej frajdy ze słuchania nie widzę tylko z zakupu. Czasami widziałem że paździerz odnowiony jest biletem do wspomnień i zapewne dawał więcej frajdy niż te gramiki za tysiące.

 

I chyba o to w tym chodzi tylko czasami ludzie zapominają albo jeszcze o tym nie widzą czego tak naprawdę chcą, szczęśliwy ten co nie szuka a słucha.

 

Ja tam jestem Ciekaw czy Karmazyn coś wybrał i kupił.

Edytowane przez retter
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, retter napisał:

Najpierw robisz śmieszki a po wszystkim znika cały Twój wkład w ten harmider jakiego jesteś twórca ...

 

 

Nic dodać nic ująć, ale czasami trzeba pomyśleć ... także poczułem się nie miło Time, to tyle. Piszę to tylko dlatego aby więcej takich sytuacji nie było. EOT

Nie martw się, udało Wam się sprawić, że mi się forum odechciało. Pławcie się radośnie w Waszych racjach i urażonych siedzeniach, ja już się wcinać nie będę.

 

Sam jestem ciekaw czy Karmazynowy coś wybrał, ale nie zdziwiłbym się, gdyby go cały ten wątek zwyczajnie zniechęcił i to już na drugiej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@timecage po prostu ciut inna retoryka i było by ok. Ja nie kreuję się na żadnego guru analogu tylko doradzałem co by wtopy nie było. Szczególnie gdy ktoś obcuje z wysokiej jakości źródłami i słuchawkami. Bo wtedy vinyl na niskim poziomie po prostu może nie zagrać jak to jest w jego naturze. I to wszystko. Nie ma na co się obrażać tym bardziej, że nie jestem do takiego zaczepialskiego podejścia przyzwyczajony. Zapraszam na audiomaniacy.pl tam sobie gadamy dużo o vinylu i nie tylko i staramy się unikać zachowań z takiego jednego dużego forum audio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak karmazynowy nie znalazł to tu jest

https://www.olx.pl/oferta/gramofony-rozne-okazja-technics-dual-philips-wega-soundwave-ziphona-CID99-IDdCf2j.html

Metz TX4963

Nie wiem jak on wygląda  ale tak powinien wyglądać jak na focie, kawałek porządnego sprzęty z napędem DD

metz-mecasound-tx-4963_17780.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem sobie temat jeśli kogokolwiek to jeszcze interesuje.

 

Albo powiedzmy, że zawiesiłem. Ale temat niech sobie wisi. Może ktoś skorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności