Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki wokółuszne do 500zł (ogólne)


psychodracon

Pytanie

Witam!

Chciałem się was poradzić odnośnie wymiany słuchawek, jakiś czas temu przesiadłem się z Superlux HMC-631 na AKG K550. No i niestety po tygodniu użytkowania jestem rozczarowany. Owszem scena i góra jest fantastyczna ale brakuje im jak dla mnie trochę basu, już bardziej odpowiada mi brzmienie moich Philipsów SHE3700, do tego są okropnie niewygodne, chyba pady są zbyt płytkie i zbyt małe oraz powodują ból skroni i góry głowy. Szukam słuchawek, które będą mi służyły do muzyki takiej jak: Rock, Metal, Ska, Jazz, Swing, Klasyczna. Jak i do gier, dlatego pozycjonowanie i scena jest dla mnie istotna. Jako, że posiadałem wcześniej CAL! i HMC-631, a wszystkie te słuchawki były dla mnie niewygodne przypuszczam, że problemem jest to, że są to słuchawki zamknięte z małymi muszlami. Więc celuje w słuchawki pół-otwarte ewentualnie otwarte wokółuszne i chyba welurowe pady. Brzmienie, które mi odpowiadało do tej pory to CAL! lub AKG K550 ale z większa ilością basu. Górna granica to 500zł najlepiej jakby udało się kupić coś przyzwoitego w granicach 400zł.

 

Moimi typami na tą chwilę są:

- AKG K240 MK2,

- AKG K540,

- Sennheiser HD518

 

Słuchawki będą napędzane za pomocą karty muzycznej Xonar DS

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Edytowane przez psychodracon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

BossHiFi B8 ok 60$ na aliexpress

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Idealnie nie będzie, ale radę powinien dać. Miałem kiedyś ten zestaw na chacie i było ok.

 

Z resztą ja ich nawet z telefonu słuchałem i dramatu nie było. Możesz się zawsze w przyszłości zaczaić na jakiegoś AIMa albo dokupić jakiegoś małego ampa na USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
6 minut temu, psychodracon napisał:

Asymetryczne nie powinny być wygodniejsze? Teoretycznie zostały w tym celu stworzone, spotkałeś się z nimi?

Teoretycznie tak, ale moja praktyka wykazała, że przez asymetryczność siła ucisku słuchawek spychana jest do przodu i rozkłada się mniej równomiernie.

Większość jej idzie na przód, a założenie asymetryczności było takie, żeby szło więcej na tył. Jakby przód nie był aż tak mocno ścięty, i nie przesuwało środka ciężkości (albo słuchawki miały większą siłę ucisku), to wtedy by się sprawdziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cooo? BossHiFi to słuchawki jak najbardziej wokółuszne. Kto ci nagadał bzdur? Pady od HM5 pasują, no chyba, że jesteś słoniem, to wtedy nauszne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam fizycznie i muszle są większe np. od Takstar 80Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poleciłbym DT150, wielgaśne muszle i na każdą głowę, też narzekałem na mało głębokie pady z K550.

Używki już chodzą po 400zł, tylko że do nich warto już coś lepszego niż karta pc, ale i tak będzie nieźle.

Szukaj też Beyerów używek 990 pro , wygodne i z dobrym basem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

BossHiFi B8 spróbuj, na pewno warto. Grają lepiej od nowych Takstar 82 Pro. Wykonanie też lepsze przy ich cenie nie mają konkurencji. Kto miał ten wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten xonar jest i tak lepszy niż większość integr. A większy skok sq zyskasz z tandemem lepsze słuchawki - słaba dźwiękówka, niż z nalepszym, złotym dakiem za pierdyliard dolarów i słabymi słuchawkami.

 

W pracy podłączam często słuchawki do firmowego kompa i spadek jakości oczywiście jest, ale niewspółmierny do tego gdybym nagle podłączył jakieś budżetowe słuchawki. Zęby nie bolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dlatego też, jak powiedziałem aktualnie nie chce zmieniać źródła. Chyba zdecyduje się na ISK HD9999. Wydają się bardzo wygodne, mają sporo głębsze i większe nausznice od AKG K550, wiem, że będzie to krok wstecz, ale aktualnie wygoda jest dla mnie priorytetem.

Edytowane przez psychodracon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zakupiłem BossHiFi B8, chciałbym się dowiedzieć, które pady wybrać, aby jak najmniej zmienić ich charakterystykę, ze względu na wygodę przymierzam się do asymetrycznych nausznic od HM5, lepiej wziąć skórzane czy welurowe? Które odbiją się negatywnie na brzmieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczekaj aż dostaniesz B8. Mnie wygoda oryginalnych wystarcza. Niedługo zima, więc B8 będą robić u mnie za mobile :) Uszy na pewno w nich nie zmarzną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, słuchawki przyszły, i faktycznie ich brzmienie mi pasuje, ale tak jak wspominałem na pewno nie są to słuchawki wokółuszne, więc wracam do pytania odnośnie asymetrycznych nausznic od HM5, lepiej wziąć skórzane czy welurowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam dość duże uszy i mam wokółuszne, to jakie ty masz uszy? :o

Co do padów to pisz do @Perul on je modował już i najlepiej podpowie ci które spełnią twoje oczekiwania

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak wrażenia ogólne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aktualnie mam je na głowie dopiero parę godzin, także nie mogę za wiele powiedzieć, są stosunkowo wygodne (górna część), co do nausznic samych w sobie nie będę się wypowiadał bo mam dość specyficzne wymagania. Mankamentem mojej sztuki są zamienione kanały (lewy z prawym) nie wiem czy to przez kabel czy gniazdo w słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pady od HM5 softskiny dobrze na nie pasują (są większe, ale nie spadają, bo mają duży/głęboki kołnierz),  robią się wokółuszne i wygodne.

Jednak dźwiękowo pady te zmieniają bardzo i bez modowania (jak dla mnie) się nie obędzie. Słuchawki robią się chude w brzmieniu, sporo też rośnie scena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności