Skocz do zawartości

Sprzęt audio do salonu + słuchawki, strumieniowanie muzyki, łącznie do 4`000zł


RaczQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Potrzebuję porady specjalistów :).

 

Niebawem wprowadzam się do swojego mieszkania i przydałby mi się sprzęt grający względnie dobrze w założonym budżecie - 4`000 zł - stereo + słuchawki.

Budżet jest raczej zbyt napięty jak na wzmacniacz i odtwarzacz sieciowy, w związku z tym myślałem nad amplitunerem z funkcjami sieciowymi, jednak jestem otwarty na wszelkie propozycje.

 

Źródłem dźwięku będzie głównie Spotify, więc Spotify Connect jest tutaj niezbędne, ale WiFi nie jest koniecznie wymagane, bo amplituner będzie stał niedaleko modemu, więc mogę go podpiąć kablem do sieci. Mam trochę płyt, ale nie jest mi w zasadzie niezbędny odtwarzacz CD, wszystko mam i tak zripowane do FLAC`ów.

Do sprzętu czasem, ale to naprawdę rzadko mógłbym podłączyć telewizor.

Muzyki dla przyjemności słuchałbym raczej głównie na słuchawkach - kolumn używałbym raczej do puszczenia muzyki w tle jak przyjdą znajomi, posłuchania radia internetowego czy włączenia czasami dla siebie, ale bez konieczności zanurzania się w muzykę - (spodziewam się, że w tej cenie cudów nie będzie jeśli chodzi o kolumny). 75% to słuchawki, 25% kolumny.

Słucham rocka i metalu (przy czym metalu raczej tylko na słuchawkach jako, że żona nie jest specjalną fanką tego gatunku :)).

 

Jakie brzmienie lubię:

Nie jestem fanem wszędobylskiego basu, lubię jak jest punktowy i kontrolowalny, nie lubię jak się rozlewa. Preferuję więcej tonów średnich i wysokich, lubię wyraźnie słyszeć partie gitarowe, jak najwięcej przestrzeni.

 

Czego oczekuję:

Słuchawki - powinny w miarę możliwości spełniać moje wymagania co do dźwięku, jako że to na nich się jednak koncentruję i to z muzyki słuchanej na nich będę czerpał najwięcej przyjemności. Obecnie mam MEElectronics M6 Pro i grają jak dla mnie całkiem przyzwoicie, nie narzekam wcale na teoretycznie całkowity brak basu :). Do sprzętu stacjonarnego chciałbym słuchawki nauszne, prawdopodobnie konstrukcję półotwartą, chyba że oczywiście polecicie coś innego.

Kolumny - nie mam preferencji czy będą to kolumny podłogowe czy podstawkowe, byle nie były specjalnie ciepłe i zamulone, chociaż w miarę spełniały moje oczekiwania. Obecnie mam 15 letnie głośniki komputerowe 2.1 Creative`a, nie powiem żeby mnie satysfakcjonowały, aczkolwiek spodziewam się sporej poprawy ;).

Wzmacniacz/amplituner - mój wymóg to Spotify, fajnie by było jakby odtwarzał pliki audio przez USB, jednak DLNA też by wystarczyło, poza tym wyjście audio jack, nigdy nie planuję zakupu sprzętu innego niż stereo 2.0, także nie musi obsługiwać większych zestawów.

 

Budżet można nagiąć o powiedzmy 500zł. Sprzęt może być nowy bądź używany, aczkolwiek nie mam nerwów żeby się czaić pół roku na używane sztuki, więc preferuję nowy. Jeśli można taki zestaw zbudować w inny sposób to jestem otwarty na sugestie. Załączam rzut pokoju, podłoga lite drewno jak już mam być dokładny :).

 

Pozdrawiam,

Paweł

 

salon.thumb.JPG.3da92217e3850046615fa51632da1870.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak metal i słuchawki to dt990 ale one mogą mieć dla ciebie za dużo dołu.

Wiec  otwarte k712, at r70,

Zamknięte (dobry wzmacniacz wymagany): fostexy tr50p lub 40p , dt150

 

4k na stereo jakie chcesz spotyfaj flac to mało, wiec zrób to na raty aby dozbierać albo kup jakiś mini zestaw jak pianocraft i tym podobne gotowce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto rozważyć ten sprzęt,jeden z lepszych wyborów w tej cenie, ma spore możliwości, jest nawet dziurka na słuchawki.

O ile nie ma się zbyt dużych wymagań co do słuchawek i ich napędzenia ta Yamaszka może być strzałem w 10tkę...:)

Jeszcze zostaje 1,7tys na słuchawki, bardzo wiele możliwości...

https://www.q21.pl/yamaha-r-n602.html

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Co do dozbierania, albo kupowania na raty to mój budżet na poziomie 4`000 - 4`500 jest założony i raczej w głowie niż na koncie.

 

Właśnie zastanawiałem się nad tą Yamahą. Kosztuje 2300, więc zostałoby mi jeszcze jakieś 2200zł.

Tak, jak mówiłem, nie oczekuję niczego szczególnego od kolumn, coś jak INDIANA LINE TESI 260 miałoby szansę zagrać względnie dobrze? Jeśli tak to zostałby mi około 1`000 na słuchawki, myślę że coś w tej cenie już bym znalazł.

Yamaha R-N602 spełnia w 100% moje wymagania, tylko, pytanie tylko czy gra przyzwoicie i czy napędzie i da się rozwinąć słuchawkom, takim jak na przykład podał kolega retter - Fostex tr50p?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie T50rp nie napędzi idealnie...ale już takie K702/Q701 zagrają całkiem dobrze....scena powali Cię na kolana swoją wielkością...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności