Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAP do 1500 zł głównie do samochodu


Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja - nie mając nawet pojęcia o istnieniu tak szerokiego rynku DAP-ów - upatrzyłem sobie Sony NW-A35 jako odtwarzacz mp3 - głównie do samochodu ale też z możliwością posłuchania czegoś lepszego (FLAC, DSD) w domu, na zestawie stereo czy na słuchawkach. Niestety po przekopaniu się przez nieliczne recenzje, uznałem, że ze względu na nietypowe złącze ładowania, Sony odpada. No i się zaczęło:

- Cowon Plenue D - niesamowicie w moim guście, ale brak Bluetooth go dyskwalifikuje! :-( A już witałem się z gąską... więc drążę dalej.

- Fiio M3 - raczej za słaby, plastikowy, mało pamięci, a wyższe modele jakoś po prostu mi się nie podobają w sensie designu :-(

- Cayin N3 - znowu - najpierw wow!, a po chwili opinie o słabym wykonaniu i rzeczywiście, nawet na zdjęciach te przyciski wyglądają jak z urządzenia za 16 zł w Auchan...

- Astell&Kern AK Junior - to chyba w moim przypadku przerost formy nad treścią, no i słaby czas pracy na baterii, obsługa kart tylko do 64 GB :-(

- Shanling M2S - to wydaje mi się w tej chwili najlepsze dla mnie rozwiązanie, chociaż brak ekranu dotykowego mnie trochę martwo, bo wiem, że będę usilnie w niego klikał... Więcej wad nie widzę. Nie wiem też, czy M1 by nie wystarczył, chociaż mam już swoje lata i nie wiem, czy na takim maleństwie zobaczę te ikonki bez okularów ;-)

- Kusząca jest oczywiście propozycja typu Pioneer XDP-100R, ze względu na obsługę serwisów streamingowych, ale raczej w samochodzie z tego nie skorzystam... Przy okazji - czy to prawda, że tylko Tidal oferuje bliżej nieokreślony "looseless" i czy ktoś wie jakie to ma parametry?

 

I jeszcze jedno - nie do końca ogarniam, o co chodzi z tymi wyjściami: słuchawkowe/zbalansowane/liniowe... Chyba w przypadku samochodu to będzie miało znaczenie?

Będę wdzięczny za każdą sugestię z Waszej strony. 

Wiem, że wolicie tu dyskusje o szerokości sceny, bliskości wokalu i kontroli basu - to wszystko jest bardzo ciekawe, ale póki co opieram swój wybór jednak na funkcjonalności a nie na doborze sygnatury słuchawek, bo przewiduję raczej bardzo różnorodne zastosowanie swojego DAP-a.

No chyba, że po prostu sobie kupię Sandiska i będzie z bani, ale jednak jestem za starym gadżeciarzem, żeby kupować takie badziewie ;-)

 

Edytowane przez Kyniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionek funkcjonalnością masakruje wszystkie wymienione przez Ciebie sprzęty, używki można wyrwać już od 900zł, co jest ciężkie do przebicia. A skoro chcesz go używać także w domu to serwisy streamingowe mogą się przydać, siedząc w fotelu załadujesz sobie po wifi muzę offline, którą będziesz mógł słuchać w aucie. Bardzo wygodne. Jeśli rozmiar nie jest problemem to tym bardziej.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin jest bardzo dobrze wykonany. Generalnie i Cayin N3 I Shanlingi M1/M2s do auta super, poręczne, tańsze niż Pionek, grają bardzo dobrze. Wszystkie mają fajną obsługę, wielkość czcionki można ustawić.

Za to Pionek ma lepsze SQ i streaming.

 

Na Joybuy M1 za 80 dolarów jest (o ile nadal aktualne). Mam kartę 200 GB w nim i czyta wsio (karta droższa niż DAP swoją drogą xD)

 

Pisane mobilnie

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 nadaje się i jak kupisz z Joybuy w cenie tych 83 $ to nic więcej nie potrzeba. Mam go od 1 lutego i uważam, że to najlepiej wyceniony DAP na rynku. Za niewielkie pieniądze masz sprzęt, który nawet po OTG pozwala słuchać muzyki z dysku zewnętrznego. A dźwięk ma bardzo dobry

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, bachankas said:

Na Joybuy M1 za 80 dolarów jest (o ile nadal aktualne

Super cena ale nie znam tego serwisu, co z cłem? Niby jest Polska i free shipping nawet ale jak zmieniłem z ciekawości na 2 sztuki, to już się pokazało "Poland unavailable". No i jest out of stock i przesyłka 20-30 dni... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cła nie płacisz, moze Cię VAT do opłacenia czekać co najwyżej. To dolicz 23% do ceny wtedy, choć lepiej pytać bardziej doświadczonych jakie jest ryzyko. 
Mi pokazuje 20-30 dni do Polski w każdym dostępnym (niektóe kolory Out of Stock). Btw. jeszcze potaniały, równo 80 USD, wliczając VAT masz mniej więcej 360 zł, jak nie policzą na granicy VAT to dużo mniej. W tej cenie nie ma szans na lepszy sprzęt pod katem jakości dźwięku, wykonania i możliwości.
Ew. kupujesz w polskim sklepie za 550-600 zł i masz pełne wsparcie bez ryzyka. Nadal w tej cenie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
On ‎03‎.‎09‎.‎2017 at 5:27 PM, bachankas said:

wielkość czcionki można ustawić.

@bachankas Wziąłem M1 i wszystko jest zajefajnie, tylko nic nie widzę, zwłaszcza w samochodzie. Z tą zmianą czcionki to napisałeś tak ogólnie czy konkretnie w M1 da się zmienić - bo nie znalazłem takiej opcji w menu...

Dzięki i pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności