Skocz do zawartości

Audio-Technica ATH-ADX5000


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

@Spawn Dzisiaj jeszcze to sprawdzę, ale póki co wychodzi na to, że V30 kaszani dźwięk i stąd ratowanie się EQ w moim przypadku. Przy mniej czułych słuchawkach tego nie słychać, a przy 800'kach wylazło na wierzch od razu.

 

Wczoraj podpiąłem XD-05Plus pod lapka i "żadnego" EQ nie potrzeba, dźwięk się wygładził, zniknęła nerwowość, scena zwiększyła rozmiar i poprawiła się lokalizacja instrumentów. Zarwałem nockę, bo nie mogłem się oderwać od słuchania, a leciało wszystko: elektroniczna, pop, rock, jazz, klasyka, disco itp. itd. i nie znalazłem gatunku, którego nie zagrałyby co najmniej dobrze, czasami ratowałem się hebelkiem Bass w Xduoo i zawsze była rozrywka pełną gębą. 

 

Teraz to już całkiem mam zagwozdkę, czy sprzedać je, czy zostawić, szlag! 😕

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli patrzeć jedynie przez pryzmat ch-ki częstotliwościowej to oczywiście jakichś wielu cech wspólnych wyższe Grado z ADX5000 nie mają. Poza tym, ze GS1000 to duża V-ka a ADX5000 lekka, subtelna. W tym aspekcie podstawowa różnica to brak wycofanej średnicy w ADX5000 względem GS1000 i obecność wypełnienia w niskiem basie, brak takiego podbicia w wyższym oraz brak natarczywego wysokiego i średniego sopranu. Większa znacznie obecność najwyższego, plankto-generatora.

 

Idąć dalej, opuszczając już rejono charakterystyki częstotliwościowej a idąć w zależności czasowo-fazowe i impulsu, nie ma wrażenia nieskończonej przestrzeni w ADX5000 tak charakterystycznego zwłaszcza dla GS1000 bez "i". Co jest natomiast to precyzja lokalizacji źródeł pozornych, rodem z K701 a'la pin-point. To jest w nich znacznie lepiej technicznie zrealizowana cecha niż w K701, jednocześnie nie jest podwaliną prezentacji a jej uzupełnieniem. Szybkość też jest znacznie większa niż zarówno w K701 i GS1000, co za tym idzie więcej mikro-smaczków, plaktonu.

 

ADX5000 potrafią również grać zupełnie inaczej różne nagrania, w przeciwieństwie do GS1000 czy K701 czy HD800 których cechy własne słuchać zawsze. W przypadku GS1000 są to znamiona nieudanej do konca ch-ki czestotliwosciowej oraz nieziemskie co za tym idzie (w tym kontekscie to plus) grania skladow detych, b.dobry brak rezonansow drivera uzyskane poprzez tlumienie tego - w tym Grado sie specjalizuje, to cecha wspolna z ADX5000 gdzie uzyskana to wlasciwosc poprzez specjalne meterialy utwardzajace zawieszenie drivera (permendur i te sprawy). Driver jest nierozlaczna czescia zawieszenia, jest mechanicznie spojony z owym. Nie jest przykrecany, w Grado jest to klej.

 

K701 cierpia na ustawiczny brak basu oraz zadziorna wyzsza srednice a takze pewna nalecialosc barwowa w stosunku do GS1000. GS1000 dla mnie byly znacznie bardziej barwo transparentne. GS1000 w tym aspekcie to wyzszy poziom zarowno niz K701 jak i HD800. To znow w czym wybijaja sie HD800 ponad wszystkie te sluchawki to widowiskowa, wrecz spektukularna przestrzen. Jej wielkosc, monumentalnosc. Wada ich jest to, ze z gory juz wiadomo po pol roku sluchania co i jak zagraja. Jest tak samo. Natomiast uwielbiam te sluchawki do akustycznej elektroniki, dla mnie nie maja sobie rownych. Tak samo jak GS1000 uwielbiam do muzyki klasycznej, zywej. Podobnie uwielbiam wokalize K701. 

 

Natomiast ADX5000 to raczej konkurent HE1000 niz HD800, GS1000, czy K701. Dla mnie ADX5000 sa troche lepsze niz HE1000 aczkolwiek moge zgodzic sie ze to kwestia gustu. Lokalizacja i precyzja dobrze tlumionego drivera dynamicznego jest bardziej w moim guscie, natomiast HE1000 graja gladziej i bardziej wlasciwie dla magnetostatow, z reszta nic dziwnego. Ani ADX5000 ani HE1000 nie maja oczywistych wad GS1000 czy HD800.

 

ADX5000 to raj dla posiadacza wzmacniacza OTL i bede sie upieral ze to jest dla nich optimum i z takim wlasnie wzmacniaczem powinny one grac przy swoich 420 nominalnych ohmach a w niektorych miejscach ponad 800. Rowniez soniecznie to dla nich dobry akompaniament.

 

HE1000 potrzebuje czegos innego, na pewno nie OTLa :) ktory nie jest dla nich dobrym wyborem.

 

Streszczenie menedzerskie i wnioski:

 ADX5000 do pewnego stopnia sa rozwinieciem filozofii brzmienia wyzszych Grado ale z wyrazna domieszka elementow brzmienia K701 oraz powiedzialbym ze moze i nawet HD600, tak, sa "takie normalne" co jest zaleta i wada - nie sa widowiskowe ani jak HD800 ani jak GS1000. 

 

Obstawiam, ze w grupie 10 badanych, wiekszosc osob wybierze HE1000 zamiast ADX5000 :) Stereotypowo brzmienie HE1000 jest bardziej TOTL. Jednego i drugie wymiekaja z HD800 pod katem monumentalnosci przestrzeni. Jedne i drugie wymiekaja przy GS1000 w naturalnosci grania muzykli klasycznej, zwlaszcza dęciaków.

 

W calej mojej przygodzie najdluzej posiadane przeze mnie sluchawki to ADX5000 (obecnie) na drugim miejscu GS1000. Wiec tak, odnajduje w tym rozwiniecie GS1000 ale niebezposrednie.

Edytowane przez fallow
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, fallow napisał:

sa "takie normalne" co jest zaleta i wada - nie sa widowiskowe ani jak HD800 ani jak GS1000. 

 

To że ADX są w sumie takie normalne to jest paradoksalnie ich największa unikatowość. Brzmi to bezsensu ale rzecz w tym że różne technologie przetworników czy to elektrostaty czy plenary czy AMT mają swoje charakterystyczne cechy który czynią je wyjątkowymi a dynamik najmniej wyjątkowy bo najpopularniejszy i każdy wie jak gra dynamik. ADX grają jak słuchawki typu dynamicznego i jak ktoś szuka cech innych technologii to ich tu nie odnajdzie. To dynamik w wydaniu "prima sort edition" :) Super szybkie, super szczegółowe, z dynamicznym uderzeniem, pazurkiem i muzykalnością i imho ciężko powiedzieć aby w czymś kulały. Bas jest, przestrzeń jest, nie są specjalnie wybredne, nie są zbyt delikatne ani aby ofensywne czy nudne do tego lekkie i wygodne.

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności