Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony Walkman NW-ZX300


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje - 

Przede wszystkim -

 

Bardziej anologowa średnica, w kierunku ZX2, czego mi w nim najbardziej brakowało. 
Lekki ogar na wyższym środku, który mnie z Aetherami R mordował.
Znacznie bardziej smooth Góra, bez utraty na szczegółowości. 

Dźwiek zystał na barwie, jest bardziej analogowy, nasycony, a jednoczesnie nie stracil nic z technikaliów.

A dla mnie, najwieksza roznica to scena - Totalnie się odkleiła, holografia, separacja wszystko na duży plus w moich uszach.

Chciałem się go pozbyć, bo był dla mnie zbyt sterylny barwowo. ZX300 ma kosmiczny, taki wręcz "tektoniczny" bas i świetny wygar, ale brakowało mi koloru. Teraz mam wszystko co miał najlepsze + kolor + obłędną scenę.

Jestem ciekaw co wy usłyszycie, mam nadzieję że nie oszalałem. Jednak Michał z Audiomagic słuchał wczoraj ZX300 i powiedział - meeeeeh

Słuchał dziś już z Autumn+ i powiedział - daaaaamn

To dużo mówi :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rev napisał:

Jestem ciekaw co wy usłyszycie, mam nadzieję że nie oszalałem. Jednak Michał z Audiomagic słuchał wczoraj ZX300 i powiedział - meeeeeh

Słuchał dziś już z Autumn+ i powiedział - daaaaamn

To dużo mówi :D


Dokładnie, na oryginalnym sofcie nigdy mi się nie podobał jego sposób grania, brak nasycenia i barwy na średnicy, a przedewszystkim na żeńskich wokalach dyskwalifikowało u mnie tego Soniacza, mimo że najlepsza wygoda, a jeszcze do tego ma ostre wysokie tonie. Następny dzień z Autumn+ i zupełnie inny brzmienie, w końcu jest nasycenia i barwna średnica znany z DAP'ów Sony, może nie jest to poziom ZX2, ale niedaleko mu do WM1a. A do tego już nie ma ostrości na wysokich, lepsza holografia, szczegółowość też się poprawiła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do Wm1z i tej nowej latki 

Dla mnie ze wszystkich najlepsza jest " spring " na sofcie 3.02 i regionie"  U "

1z przeistoczyl się w "bestie " 

Chętnie bym porównał do sp2000 SS lub Cu ale jestem przekonany że poziom jest zbliżony 

Druga sprawa to " czarne tło" we wczesniejszych wersjach softu było

słychać lekkie  szumy  , obecnie jest po prostu " cisza " jakbym wyłączył dapa " i miał tylko założone słuchawki i to powoduje że słucha się jakby nowej generacji 

Kolejny "duży plus " to szybkość i resonsywnosc w takim samym stopniu się poprawiła jak " czarne tlo" 

Teraz jest piekielnie szybko na nic nie czekam wciskam 》 i juz jest nastepny utwór nie ma żadnych przejść , wciskam

> ||  i muzyka gra nie czekam nawet minisekundy 

Jestem bardzo zadowolony 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się softami.

 

Z folderu Autumn+ mogę wgrać tylko EU, soft reszty regionów nie widzi urządzenia. Potwierdzałem na ekranie komunikat o podłączeniu pamięci masowej a i tak nie mogę wgrać.

Z folderu Seasons/EU wgrałem każdy sezon, tylko zima mi nie podeszła zdystansowana mniej barwna? testy szybkie bo różnice małe.

 

Kwestia jeszcze na jakich słuchawkach sprawdzamy zmiany, jedne rzeczy wychodziły na IEMach inne na nausznych grado.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, retter napisał:

Pobawiłem się softami.

 

Z folderu Autumn+ mogę wgrać tylko EU, soft reszty regionów nie widzi urządzenia. Potwierdzałem na ekranie komunikat o podłączeniu pamięci masowej a i tak nie mogę wgrać.

Z folderu Seasons/EU wgrałem każdy sezon, tylko zima mi nie podeszła zdystansowana mniej barwna? testy szybkie bo różnice małe.

 

Kwestia jeszcze na jakich słuchawkach sprawdzamy zmiany, jedne rzeczy wychodziły na IEMach inne na nausznych grado.

 

Możesz wgrać tylko region z którego oryginalnie pochodzi Twoje urządzenie. Nie ma znaczenia jaki region ustawisz na samym urządzeniu.

 

Mi summer najmniej się podobał, choć wiele osób może się w nim zakochać. Kojarzy mi się z brzmieniem starych, oldscholowych urządzeń - duże, bardzo gładkie, basowe, przyjemne, słodkie granie. Ale dla mnie za dużo tego miodu :) Trochę męczy.

 

Spring jeszcze nie słuchałem, ale wgrałem 1 z 2 nowych softów- Diavlos chyba się zwał i to już lipa, w ogóle mi nie zagrał.

 

Chyba Autumn+ najlepszy, najbardziej zrównoważony póki co, ale Winter też spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/19/2020 at 10:49 PM, tawek33 said:

Odniosę się do Wm1z i tej nowej latki 

Dla mnie ze wszystkich najlepsza jest " spring " na sofcie 3.02 i regionie"  U "

1z przeistoczyl się w "bestie " 

Chętnie bym porównał do sp2000 SS lub Cu ale jestem przekonany że poziom jest zbliżony 

Druga sprawa to " czarne tło" we wczesniejszych wersjach softu było

słychać lekkie  szumy  , obecnie jest po prostu " cisza " jakbym wyłączył dapa " i miał tylko założone słuchawki i to powoduje że słucha się jakby nowej generacji 

Kolejny "duży plus " to szybkość i resonsywnosc w takim samym stopniu się poprawiła jak " czarne tlo" 

Teraz jest piekielnie szybko na nic nie czekam wciskam 》 i juz jest nastepny utwór nie ma żadnych przejść , wciskam

> ||  i muzyka gra nie czekam nawet minisekundy 

Jestem bardzo zadowolony 

 

 

Feel free to give WM1Z² a try, here (click).

 

If you applied other tunings before, it's recommended that you first flash the stock 3.02 firmware (download here) before applying one of these tunings.

 

If the name is not enough, this is intended for the WM1Z. The mod is based on the 3.02 firmware.

 

 

There is also JustAnother WM1Z Tuning (didn't have a better idea for the name :D)

 

You can find it here (click).

 

Compared to WM1Z², this one has an increased soundstage, with a more relaxed/distanced presentation, while having no loss in details.

 

Recommended region is J, but it may sound good/better with other regions as well, of course.

 

Sorry again for the English!

 

I actually live in Krakow and I visited the mp3store forum before, even bought something from the store.

 

Cheers!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Check this out! This is an actual firmware mod, and not a tuning mod.

 

Hello,

Some of you probably heard about the new modded firmware for the NW-WM1 Series (link). The same
mod was also done for the ZX300/A, though it's based on the sound of the ZX300/A, so it will not sound
exactly the same as the mod for the NW-WM1 Series.

I'll call it simply...

ZX300/A+

Features:
- improvements to the sound (it also depends on your preferences, of course)
- DSEE HX AI (present on DMP-Z1)
- improved battery life
- hardware accelerated rendition of the UI (faster menus)

How to: Just install the firmware, like any other official firmware version.

- How do I return back to the stock firmware, if I want to?
If you'd like to return back to stock, just install any stock firmware version (for example 2.01, 2.02, etc.).

- Do I need to have 2.02 preinstalled, or any other version?
No, you do not. Just go ahead and install this one.


The firmware works on both ZX300 and ZX300A, and it's based on the 2.02 version.

Give it a try and let me know what you think! I plan on doing the same mod to the 2.01 version as well.


LINK

Sorry for the English, guys! Hope you'll enjoy it!

Edytowane przez morgenstern09
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

DMP-300 - based on the DMP-Z1 sound


As the name may suggest, this custom firmware aims to bring the DMP-Z1 sound signature to the Sony NW-ZX300/A Walkman player.

Features:

- sound signature resembling the one of the DMP-Z1

- native DSD playback over the 3.5 mm output

- DSEE AI (present on DMP-Z1)

- progressive JPEG and interlaced PNG album covers are supported

- hardware accelerated rendition of the UI

 

Installation:

1. Install DMP-300, and then close the installer

2. After that, install DMP-300_Ext_Tuning

3. Restart the player

 

To revert to the stock firmware:

1. Install StockRevert (DMP-300), and then close the installer

2. After that, install StockRevert_Ext_Tuning

3. Restart the player

 

For each one of the first steps, the player should restart and go into update mode, and the update bar on the player's screen should fill up till the end.

 

DOWNLOAD

 

Enjoy!

 

Krótko mówiąc, MrWalkman przerzucił sygnaturę dźwiękową Walkmana DMP-Z1 do ZX300. Efekty są naprawde oszałamiające - potwierdzam to, co sam napisał: lepsza separacja, holografia (tu jest wow!), lepszy bas. Naprawdę, w porównaniu do poprzedniej wersji (z postu powyżej) zmiana baaardzo na plus, kto może niech testuje :)

 

Źródło:

https://www.head-fi.org/threads/sony-nw-zx300.854693/page-786#post-15899739

https://www.head-fi.org/threads/sony-walkman-fw-mods.943661/page-23#post-15899735

https://www.mrwalkman.ml/p/dmp-300.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym modzie ex1000 grają mi tak dobrze, że nie wyobrażam sobie kolejnej poprawy... No poza tym peakiem na wysokich, ale przeszkadza mi to wyjątkowo bardzo tylko w 1 utworze ;) Bas z soundtracku W40k Mechanicus brzmi teraz niesamowicie.
Chciałbym sprawdzić ex800 na tym oprogramowaniu.

 

Edytowane przez music hunter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Widzę, że w końcu udało się autorowi przeportować oprogramowanie z wyższej serii do niższej - fajnie :) Te bajery jak info o aktualnie odtwarzanym pliku i głośności to sam go o to kiedyś pytałem. Na pewno trochę odświeży ten odtwarzacz ;) Aż szkoda, że sam go już nie mam aby to wypróbować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności