Jump to content

Gigaworks T40 II - Wymiana potencjometru / kondensatorów

Recommended Posts

Witam, na wstępie zaznaczę, że głośniki kupiłem z ekspozycji sklepowej, a zmiana kabla dźwiękowego nie dała żadnego rezultatu.

Głośniki podczas włączania trzeszczą, zwłaszcza lewa kolumna (robi to z pełną głosnością), jednak w momencie kiedy docisnę potencjometr na kolumnie sterującej, trzeszczenie tak jakby ustaje. Dopiero po 3-4 przekręceniu włącznika jest ok.

Myślę nad walniętym potencjometrem (ekspozycja sklepowa, to pewnie klienci się bawili, jednak sprzedawca zarzekał się, że nie były podłączone do prądu), który bym wymienił, a przy okazji kondensatory na inne, lepszej jakości. Prosiłbym tylko o pomoc w doborze odpowiednich części, ew. doradzenie co zrobić z w/w trzeszczeniem.

Pryśnij go jakimś preparatem do potencjometrów, np kontakt PR, powinno być trochę lepiej, ale i tak radzę się rozglądać za nowym potencjometrem, bo to rozwiązanie na krótką metę. Co do kondensatorów to u creativa siedzą głównie badziewia z hongkongu, glaukon czasem jakiś jamicon, więc wszystko będzie lepsze, ważne żebyś nie wkładał tam niskoimpedancyjnych, bo może to spowodować wzbudzenie którego być może nawet nie zauważysz, zapewne warto zmienić kondensatory sprzęgające sygnał, bo będzie to najbardziej efektywne.

Zerknij tu nie na temat, ale są schematy od mniejszego modelu, http://morethanuser.blogspot.com/2015/03/creative-t20-speakers-stanby-mode.html

Sprawdź czy funkcja mute dzieła prawidłowo

Edited by PanWojtek

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By maxiak
      Sprzedam trochę drobnicy:
      iMod Classic, szczotkowane aluminium, nie pamiętam jaki dokładnie ale jest duży dysk wewnetrzny, konwersja do iMod 
      Dodatkowo Wzmacniacz CMOY bb v1.6 i wzmacniacz mxm v1.4 na dobrych elementach
      nie wiem czy działają, mam do nich obudowę z paskami umożliwiającymi spięcie z odtwarzaczem na rzep, obudowa metalowa, czarna, pasująca do obu wzmacniaczy
      jedna bateria ładowalna
      i trochę kabelków, gniazd jack itp drobnicy
      cena za powyższy zestaw ? 200zł?
      DODATKOWO:
      Opampy:
      BB OPA627AU 9820 podwójny na stoliku do DIP8 (100 zł)
      BB OPA2134PA  (10 zł)
      BB OPA2604AP 2 szt (54ACTK7 i 9837 4044) (30 zł za oba)
      AD 8397 ARZ na stoliku do DIP8 i jeden niezidentyfikowany (15zł)

do wszelkiej negocjacji. zainteresowanych zapraszam do składania ofert, najlepiej wszystko na raz. możliwa wysyłka paczkomatem.
      Wystawiam cały zestaw na olx, cena do ustalenia. Tam łatwiej będzie się komunikować

• By kaszkiet
      TL;DR(sedno sprawy, pytanie pogrubioną czcionką)
      W poprzednim założonym temacie, pytałem o to jakie mogą być przyczyny tego, że próba naprawy słuchawek poprzez łączenie kabli skończyła się niepowodzeniem. Do czasu zakupu mini-jacka, wydawało mi się, że powodem jest różnica jakości kabli(ilości żył w przewodzie), jednak teraz, kiedy mam już świeżego mini-jacka, przy podłączeniu kabli na sucho, nie słychać ponownie, najmniejszego przebicia, strzałów, dźwięku w słuchawkach. Ostatni okres podróżowałem sporo i wydaje mi się, że mogłem nadszarpać, uszkodzić przewód, ale też zastanawiam się czy można też w jakiś inny sposób uszkodzić słuchawki, tak że żadna właśnie nie reaguje na podłączenie na sucho do nowego jacka(warstwa ochronna oczywiście staranie zdjęta)

Jakie kroki można wykonać i w jakiej kolejności, aby wymienić mini-jacka, w przypadku słuchawek z dużym prawdopodobieństwem uszkodzenia przewodu?
      Ucinać po kawałku i sprawdzać na sucho, czy uciąć za rozdzieleniem na strony, czy uciąć od razu blisko słuchawek zostawiając bezpieczną długość na podłączenie do innego kabla?

• By killwasi
      Witam Was forumowicze

Czy ktoś orientuje się gdzie mogę dostać używany ale sprawny przetwornik do Beyerdynamic DT-770 Pro? Z tego co wiem to są to te same co w DT-990 Pro.
      Nowe to niestety koszt 250zł/szt. co trochę mija się z celem, więc chętnie kupię używaną sztukę, lub jakiegoś połowicznie sprawnego dawcę części.
      Oczywiście koniecznie wersja 80 Ohm. Wydaje mi się że to dobry dział forum, bo jest szansa, że zapaleni naprawiacze są w posiadaniu jakichś zbędnych części.
      A gdyby nie udało się znaleźć to mam pytanie czy montowanie jednego zupełnie nowego przetwornika równolegle ze starym ma sens?

Z góry dzięki za wszelką pomoc
    • By tomson133
      Cześć
      Przez swoją głupotę i nieuwagę uszkodziłem wtyczkę w swoich Marshallach Monitor.
      Skończyłoby się pewnie na kupieniu jakiegoś polecanego neutrika, ale to co zobaczyłem wewnątrz izolacji przywróciło dawne fobie, strachy, lęki... - żyły w przewodzie nie zaskoczyły mnie jakoś pozytywnie. Te same z którymi walczyłem lutując tanie słuchawki - grubości włosa, kolorowe, owinięte w jakąś k*%a bawełnę, ciężko lutujące się digidongi.

W sumie nie przeszkadzało by mi to (nie jestem jakimś wyszukanym audiofilem, nie zgłębiam tematu, mam swoje inne zboczenia ), ale chciałbym móc bardziej zaufać temu kabelkowi bo nie lubię obchodzić się z czymś takim jak z porcelaną.

W związku z tym - czym powinienem się kierować wybierając kabel? Nie wiem jakich parametrów jest ten obecny, a chciałbym, żeby to był celny zakup.

Z mikrofonu pewnie zrezygnuję (raczej ciężko będzie przełożyć ten aktualny, chociaż byłoby miło bo czasami korzystam).

Jaki niedrogi kabel mógłbym zastosować? Użyję pewnie wtyczek neutrik/rean nys231bg

Niedrogi bo w odsłuchu pewnie nie zauważę jakiejś poważnej różnicy, głównie zależy mi na "mechanicznej" jakości (Może to po prostu obrzydzenie na widok "miedzi w bawełnie" hehe).

Z góry dzięki za odpowiedz
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy