Jump to content

Combo pod HD650

Recommended Posts

Cześć,

Jadą do mnie HD650. Póki co będą lecieć z Shozy Alien+ podpiętego pod Cayina C5 - na takim zestawie ich posłuchałem i bardzo mi się te słuchawki spodobały. Objawów niewysterowania (C5 to na serio mała elektrownia) nie zauważyłem. Zamówiłem też kabel 1,25m FAW Color Series (niebieski, a co!) z wtykiem 3,5, żeby wygodniej się z nimi chodziło po mieszkaniu. To jednak słuchawki stacjonarne i powoli przymierzam się do czegoś "biurkowego". Co możecie polecić w przedziale 2000 - 3000zł? Myślałem o DAC/AMP w stylu S16, ale być może warto wykorzystać potencjał DAC Aliena+ i po prostu kupić wzmacniacz. Sam nie wiem, więc liczę na pomoc, bo w torach stacjonarnych kompletnie nie mam doświadczenia. Z góry dzięki, howgh!

On 25.08.2017 at 1:42 PM, Seler666 said:

Cześć,

Jadą do mnie HD650. Póki co będą lecieć z Shozy Alien+ podpiętego pod Cayina C5 - na takim zestawie ich posłuchałem i bardzo mi się te słuchawki spodobały. Objawów niewysterowania (C5 to na serio mała elektrownia) nie zauważyłem. Zamówiłem też kabel 1,25m FAW Color Series (niebieski, a co!) z wtykiem 3,5, żeby wygodniej się z nimi chodziło po mieszkaniu. To jednak słuchawki stacjonarne i powoli przymierzam się do czegoś "biurkowego". Co możecie polecić w przedziale 2000 - 3000zł? Myślałem o DAC/AMP w stylu S16, ale być może warto wykorzystać potencjał DAC Aliena+ i po prostu kupić wzmacniacz. Sam nie wiem, więc liczę na pomoc, bo w torach stacjonarnych kompletnie nie mam doświadczenia. Z góry dzięki, howgh!

podpinasz aliena pod ładowarkę i masz stacjonarkę ;) 

1 godzinę temu, hibi napisał:
podpinasz aliena pod ładowarkę i masz stacjonarkę  

No aż tak mocny to on nie jest. Acz napędza je zaskakująco dobrze - chyba ten wzmak w klasie A robi swoje.

Budżetową opcją jest X1S, ale tu zdaje się, że przesiadka z mojego zestawu ma umiarkowany sens.

Edited by Seler666

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Damix
      Mam kilka rzeczy na sprzedaż. Pewnie sukcesywnie będę dodawać kolejne. Wszystko można odebrać osobiście w Poznaniu lub możliwość wysyłki za opłatą. 
      Lista:
      1.  Fiio LC-BT1 - sprzedane 
      2. Przejściówka  mini XLR >-< Jack 3.5mm, żeńskie z obu stron - Sprzedane
      3. Słuchawki TWS 1more Stylish
      4.  Hiby W5 - Bluetooth DAC/AMP
      5. Ultimate ears Triple.Fi
      6.  Westone Startips
      7. Audeze LCD-2 classic
      8. Rapture AMP 
      9. Słuchawki bluetooth Bose QC35II - sprzedane

1. Sprzedane
      Fiio LC-BT1 adapter bluetooth by twoje ulubione IEMy mogły się łączyć bezprzewodowo że źródłem. Złącza mmcx. Dźwiękowo dużo lepszy niż Fiio UTWS1/TRN BT20S. Używany z dwa tygodnie. Jednak przesiadłem się na słuchawki z ANC do podróży. W zestawie adaptery, przewód do ładowania, malutkie etui by zmieścić taki zestaw w kieszeń.
      Cena: sprzedane

2. Przejściówka  mini XLR >-< Jack 3.5mm, żeńskie z obu stron, na gniazdach Rean, z tego co pamiętam miedź srebrzona. Używana kilka razy z AKG K7XX żeby podpiąć przewód jack-jack.

Cena: 35 29 zł + wysyłka. 

3. Słuchawki TWS 1more Stylish. Kupione jakoś rok temu. Wizualnie bez zarzutu poza małym ubytkiem na wypustce, gdzie zakłada się dodatkowe gumowe kołnierze, ale w niczym to nie przeszkadza. Pudełeczko może mieć jakieś drobne ryski. Tipsy i kołnierze z zestawu nieużywane, korzystałem tylko ze swoich spiraldots.
      Cena: 90 zł + wysyłka 

4.  Hiby W5 - Bluetooth DAC/AMP jeden z lepszych, a już na pewno w swojej cenie wymiata, choć nie jest zbyt popularny ze względu na nietypową konstrukcję. Sensowna moc, duża dynamika i rozdzielczość. Obsługa LDAC, aptx HD, aptx LL itd. stan dobry, ale jest trochę malutkich zarysowań ze względu na błyszczącą obudowę. Wszystko co w zestawie: klips, kabel do ładowania, etui ładujące,  samo urządzenie, gumowe etui na etui ;).
      Cena: 249 200 zł + wysyłka

5. Ultimate ears Triple.Fi - jedna słuchawka, sprawna. Jako, że pozostałą część kiedyś zgubiłem w czasie spaceru, została mi jedna słuchawka. Była raz klejona przednia część i jak widać dalej się odkleja, filtry w tulejce były wymieniane na nowe. Może komuś się przyda na dawce, lub jak ja, zgubi jedną. 
      Cena: za darmo + wysyłka. 

6.  Westone Startips. Chyba najlepsze  tipsy na tulejkę T100.  Największą para piankowych sprzedana, reszta w komplecie. Chyba tylko czerwonych gumowych używałem. Reszta nowa, nie miałem nawet okazji później słuchawek z tulejką t100 żeby używać.  
      Cena za komplet: 50 zł + wysyłka 

7. Audeze LCD-2 classic. Używane, kupione rok temu od innego użytkownika forum.
      Niewiele przeze mnie używane, przez większość tego czasu byłem na wyjazdach, wiec nie było nawet kiedy i jak. Opaska na pałąku zastąpiona moją chwilową twórczością, wypełniona gąbką, wygodniejsza niż rozciągnięta oryginalna od producenta, jedna z zaślepek/śrubek na końcu mechanizmu rozsuwania pałąka gdzieś mi zaginęła ale nie wpływa to w żaden sposób na funkcjonalność czy sprawność słuchawek, wystarczy dokupić czarną śrubkę z tego co pamiętam, pady są wymienione na  Dekoni Choice Leather. Kabel w zestawie jest oryginalny od producenta, dołączam też oryginalne pudełko z pendrivem, którego zabrakło na zdjęciach.
      Cena: 1800 1750zł + wysyłka

8. Rapture AMP wzmacniacz słuchawkowy zamówiony w 2015 roku od jego konstruktora, płytka PCB z oznaczeniem Rev. A, na życzenie mogę podesłać zdjęcia wnętrza. Z zewnątrz stan dobry, kilka drobnych rysek na górnej pokrywie, powoli zaczynają się ścierać napisy na froncie. Sprzęt oczywiście sprawny, nie był poddawany modyfikacjom. 
      Cena: 900 zł  + wysyłka 

9. Słuchawki bluetooth Bose QC35II kupione w maju 2021 na amazonie, niewiele używane, tylko przy podróżach pociągiem i samolotem. Także bateria nie była męczona, stan wizualny i techniczny bardzo dobry, niczego się tam nie doszukałem jeśli chodzi o skazy, pady czyste i nie ugniecione. Dołączam dowód zakupu, chociaż realizują gwarancję również po S/N, w zestawie wszystko co daje producent: słuchawki, pudełko, etui, kabel jack 3.5mm, kabelek usb do ładownania. 
      Cena: 600 zł + wysyłka  SOLD

• By Elberoth
      Sprzedam iFi iPro DSD DAC przetwornik cyfrowo analogowy

OKAZJA !
      40% rabatu od ceny detalicznej, wynoszącej 14900zł.

Cena: 8990zł 

Fabrycznie nowy. Kupiony 2 lata temu i do tej pory nierozpakowany.

• By Lampowy
      Hej.

Chce zmienić Ifi idac 2 na coś nieco cieplejszego ??

Moje typy to :
      - Arcam r dac ( czy w 2021 w swojej cenie nadal jest spoko?)
      - Marantz hd1dac
      - Nuforce 80 dac
      -Audio gd nbf 28.28 
      Budżet : do 2000 pln za używkę.

Reszta toru :
      wireword usb  oraz kabel zasilający diy - ifi idac 2 - ic occ diy - cayin ha1a ( i mnóstwo lamp).
      Słuchawki : akg k702, hd650, he400se.

Dziękuje za odpowiedzi  szczególnie cenne będą dla mnie opinie ludzi znających brzmienie klocków od ifi.
      Proszę nie sugerować zmiany słuchawek 

Pozdrawiam.
    • By discodroid
      EarMen Tradutto - nowy, w pełni zbalansowany przetwornik cyfrowo-analogowy o ultrawysokiej rozdzielczości jest już dostępny do odsłuchu w naszym sklepie w Katowicach. Jest to fantastyczna opcja dla osób poszukujących niedrogiego DACa wysokiej klasy, zapewniającego brzmienie najwyższej jakości. To małe arcydzieło sztuki zostało zaprojektowane w skrupulatny sposób po to, żeby w maksymalny sposób zwiększyć wydajność Twojego systemu audio, zmniejszyć pobór energii i maksymalnie przefiltrować wszelkie zakłócenia mające negatywny wpływ na odbiór muzyki.

Tradutto zapewnia wyjątkową jakość dźwięku dzięki układowi ESS Sabre DAC ES9038Q2M, który obsługuje cyfrowe pliki o rozdzielczości do 32bit/768kHz lub DSD512. Zastosowanie układu XMOS XU216 oraz modułu QCC5124 zapewnia wsparcie dla MQA oraz umożliwia bezprzewodowe przesyłanie muzyki przy użyciu kodeka LDAC.

Odwiedź nasz sklep w Katowicach i przekonaj się na własne uszy co potrafi EarMen Tradutto. Zadzwoń pod numer 515 161 665 lub napisz na adres katowice@mp3store.pl, żeby uzyskać więcej szczegółów na temat naszej oferty!

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy