Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

RHA MA 750i problem z dźwiękiem w klasyce


MaxMai

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od wczoraj jestem w posiadaniu modelu RHA MA 750i. Niestety mam problem z dźwiękiem w klasyce (przede wszystkim pianino). Przykładowo przy słuchaniu jakiejś etiudy Chopina występuje brzęczenie. ,,Brzęczenie'' jest silniejsze im utwór jest głośniejszy i energiczny, w spokojnych utworach czy fragmentach problem nie występuje, bądź innym typie muzyki. Jednak gdy problem się pojawia jest bardzo zauważalny. Słuchawki są podpięte pod integre, dodam że na słuchawkach dołączonych do samsunga problemu nie ma. Także nie wiem, taka jest charakterystyka tych słuchawek? Jest to normalne? Co może powodować te problemy?

 
Edytowane przez MaxMai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości nagrań to testowałem słuchawki na youtube i spotify premium. A i słuchawki są używane, ale podobno tylko kilka dni. No i tak jak mówię w reszcie utworów zachowują się normalnie, grają chyba tak jak powinny (tylko w tym pianinie coś brzęczy). Mam też wrażenie, że te samsungi (zs7edge doki) też troszeczkę głośniej grają. 

Edytowane przez MaxMai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczy w obu słuchawkach (ale nie koniecznie równomiernie i w tym samym czasie). Niestety obecnie nie mam dostępu do innego źródła, ale pod koniec tygodnia sprawdzę. Co do jakości to niby powinna być dobra bo mam aktywowaną tą wyższą jakość na spotify. I tak jak pisałem na samsungu (słuchawki) problemu nie ma, chyba że faktycznie samsungi to maskują, ale jeśli tak faktycznie jest to robią to bardzo skutecznie ;p O widzę, że ty też masz te rha, może podeślę ci jakiś utwór i powiesz jak to u ciebie wygląda?

Edytowane przez MaxMai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa jest o muzyce z różnych źródeł, czy yt czy spotify problem występuje

Tutaj np: utwór z tego miesiąca:

https://www.youtube.com/watch?v=8_27zCXb3ag

A tutaj znany Chopin: 

https://www.youtube.com/watch?v=ZpuROwy_8mg

Tak jak pisałem wyżej problem występuje w tych bardziej energicznych i głośniejszych fragmentach utworów (jak sam ściszę utwór to też się zjawisko niweluje, albo całkiem znika).

 

Edytowane przez MaxMai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego brzęczenia nie zarejestrowałem u siebie. Może za głośno słuchasz? Ja z głośnością dla sprawdzenia podbiłem tak, normalnie nie słucham i po paru sekundach ściszyć musiałem - nic nie brzęczy.
Na Deezerze odpaliłem inne kawałki z pianinem i też bez problemów.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności