Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chromecast do TV , a może MiBox od Xiaomi ?


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

 

Chciałem spytać o wrażenia użytkowników Chromecasta. Nie wersji Audio ale Video (z HDMI) z TV LCD. W jakich konfiguracjach to pracuje, z czego strumieniujecie i jakie wynikają problemy.

 

A może ktoś ma MiBoxa od Xiaomi ? Tą konsolkę do telewizora obsługującą Netflix i inne apki ? Prosiłbym o podzielenie się wrażeniami.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starszą wersję chromecasta, tą pierwszą która wyszła, teraz jest już druga.
Regularnie na youtube przycina się film w  pierwszych 5 do 10 sekundach a potem leci dobrze.
Ponoć tego nie ma na nowszej wersji.

Ogólnie podłączyłem pobawiłem się z konfiguracją i używam i działa.
Telewizor mam tylko 720p i dosyć solidną sieć wifi.

Jedna rzecz o którą bym się martwił to siła sygnału wifi w pokoju w którym jest telewizor.
Powinna być przynajmniej "średnia" bo sam telewizor stanowi solidną zasłonę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Chromecast niby tańszy i można strumieniować na TV z telefonu, tabletu. Z TV Box - to takie cos jak wspomniany przeze mnie Xiaomi MiBox ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i androidowego boxa z kodi (na chyba 3 platformach) i mam chromecasta.
Chromecast jest wygodniejszy tak z 5 razy a kodi ma z 5 razy więcej możliwości.

Do youtuba chromecast do filmów kodi z tv boxa.
Tylko kodi trzeba poinstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast daje Ci klasyczne możliwości jakie mają SmartTv czyli oglądasz YouTube, w ograniczony sposób przeglądasz sieć itd. Tvbox z Kodi (prawidłowo zainstalowanym z kompletem repozytoriów) masz możliwości daleko szersze. Poza oglądaniem filmów i dogrywaniem do nich np plików tekstowych (nie każdy film ma lektora) masz jeszcze telewizję itd.

 

ps. Tvbox-a szukaj tylko z co najmniej 2 giga ram. Przy mniejszej ilości ram filmy w wyższej rozdzielczości klatkują często a system nagminnie zamyka sam aplikacje.

 

ps 1. Mam jakiś tvbox, który odkupiłem z allegro. Ma 2 giga ram więc nic się nie przycina a z ciekawostek ma możliwość podłączenia do na prawdę wiekowych telewizorów kineskopowych za pomocą tzw czinczy i kabla euro. Wrażenie niezapomniane jak rodzina zjeżdża się do teściowej na Święta Bożego Narodzenia. Teściowa ma stary wiekowy telewizor a oglądamy na nim filmy i programy wprost z netu w znośnej jakości i bez przycinek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Chromecasta v.2 i dla mnie największą zaletą tego urządzenia jest możliwość niezależnego strumieniowania z komputera zakładki z Google Chrome przy równoległym korzystania z tegoż komputera w pełnym zakresie. Dzięki temu mogę na TV zrzucić np. ncplusgo, iplatv i dowolną przeglądaną zawartość z innych stron. Nie wiem czy jest taka możliwość na Tvboxach, ale ten Chromecast, zdaje się, jakoś wspiera przeglądarkę od Google. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast jest fajny pod tym względem, że wrzucam przez niego na tv przez telefon jakiś film i mogę co innego robić na telefonie w tym czasie. Z kolei jak daję stream neta czy gier, to tu już muszę obsługiwać telefon. No i są wtedy też minimalne opóźnienia, co trochę irytuje podczas grania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bachankas z czego streamujesz filmy do chromecasta ?

 

Czyli najlepiej przez Chromecasta oglądac filmy ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Matador napisał:

Lord też Ci mogę tego Tvbox-a wysłać. Nie używam go. Jak Ci przypasuje to jakoś się dogadamy.

Jeśli masz zdrowie wysłać to chetnie potestuję. Przekonam się z czym to sie je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zdecydowałem siè w końcu na Chromecasta 2 , wersję FHD. Nie 4K (nie mam takiego TV). Bardzo fajna zabawka . Działa z YT, Netflixem, podaje na ekran TV pulpit telefonu.

 

Ciekawa sprawa. Pilot od TV Samsung działa przy odtwarzaniu pliku z Netflixa przez Chromecast. Play, Pause, Stop działają. Zwykle służy to do obsługi wewnętrznego playera telewizora.

 

W przypadku TV Samsung B650, Chromecast może być zasilany z USB telewizora.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam telewizor na jachcie zasilany 12V ktory ma wejście HDMI. Chciałbym ze smartfona na tv oglądać filmiki youtu.be lub netflix. Na jachcie nie mam wifi. Korzystam z mobilnego internetu. Czy kupić chromecast czy mi sick lub inne urządzenie aby przesłać obraz do tv. Pytanie jak komunikować komórkę z chromecast nie mając wifi? Proszę o jakieś rozwiązanie. dzięki 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmuzyk napisał:

Mam telewizor na jachcie zasilany 12V ktory ma wejście HDMI. Chciałbym ze smartfona na tv oglądać filmiki youtu.be lub netflix. Na jachcie nie mam wifi. Korzystam z mobilnego internetu. Czy kupić chromecast czy mi sick lub inne urządzenie aby przesłać obraz do tv. Pytanie jak komunikować komórkę z chromecast nie mając wifi? Proszę o jakieś rozwiązanie. dzięki 
 

Jak nie masz wifi to najprościej będzie kupić kabel usb-c do hdmi i puszczać wszystko bezpośrednio z komórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności