Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Problem z buczeniem subwoofera


Eikichi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po pierwsze to nie wiem czy dobry dział, ale moje pytanie po części pasuje do kilku więc spróbuje tutaj. Mam problem z buczeniem w subwooferze. Opiszę dokładnie jak mam wszystko podłączone to może bardziej naświetle sprawę. Otóż jako źródło dźwięku służy mi komputer który jest podłączony za pomocą kabla HDMI do amplitunera yamaha HTR 3064. Sam amplituner nie generuje buczenia, ale pojawia się ono po podłączeniu do komputera. Słychać wtedy różne dźwięki które są głośniejsze jak klikam myszką i nią poruszam lub gdy pracuje procesor i dysk twardy. Oczywiście dźwięki są tylko na samym subwooferze reszta głośników gra czysto. Subwoofer jest podłączony do amplitunera za pomocą kabla coaxial. Co ciekawe dźwięk jest też lekko słyszalny nawet gdy amplituner jest wyłączony.

 

Próbowałem innego kabla i nadal to samo. Podłączyłem pod HDMI laptopa i problem ustępuje. Czyli wszystko wskazuje na uziemienie komputera lub subwoofera.

 

Gdy odepne kabel hdmi jest ok, ale słychać buczenie kiedy zewnętrzną stroną HDMI dotykam karty graficznej lub płytki od płyty głównej. Dotykanie obudowy komputera nie tworzy problemu.

 

Kabel hdmi mam podpięty do karty GTX 970 i co ciekawe ten sam problem występuje nawet kiedy podłącze do nieaktywnego złącza HDMI na płycie głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem przenieść sub do gniazdka od komputera i odwrotnie nadal to samo. Kabel optyczny odpada jako że hdmi idzie do amplitunera a potem z amplitunera do telewizora. Amplituner służy jako hub do podłączenia komputera, PS3, itp do jednego ekranu również za pomocą HDMI.

 

Dodatkowo HDMI daje mi dźwięk 5.1 w grach komputerowych co kabel optyczny bez odpowiedniej karty dźwiękowej i encoderów już mi nie da.

 

 

 

Ogólnie za pomocą kabla analogowego dźwięk jest czysty. Słuchawki również nie buczą. Tylko ten subwoofer przez hdmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka możliwości rozwiązania problemu, inne prowadzenie masy w całym systemie, lepszy zasilacz do komputera który tak nie śmieci zakłóceniami, albo przerobienie subwofera, konkretnie poprawa stabilizacji stopnia wstępnego ewentualnie przerobienie wewnętrznego prowadzenia masy. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa subwofera jest z raczej z przewodów sygnałowych, nawet jak jest tam gniazdo iec to raczej uziom nie jest spięty a jeżeli nawet to przez kondensator i rezystor równolegle żeby odciąć dolne pasmo. Natomiast brak uziomu w pc może powodować to buczenie.

btw Przepięcie to mały pikuś w porównaniu z tym jak cie popieści dotkniecie obudowy blaszaka. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności