Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Proszę o pomoc, słuchawki wokołouszne do 800zł.


Tomaso

Pytanie

Witam
Tworzę temat poraz drugi, ponieważ preferencje nieco się zmieniły, oraz mogę bardziej doprecyzować prośbę.
Chciałbym was prosić o radę - poszukuje słuchawek wokołousznych, zamkniętych, ew półotwarte.
Mój budżet: do 800zł (rozważę combo słuchawki + DAC do 1000zł)
Na czym słucham muzyki: Komputer, telefon, Spotify premium, pliki wysokiej jakości. Jak będzie trzeba to dokupie DAC.
Do jakiej muzyki szukam słuchawek: 
1. Po pierwsze interesują mnie słuchawki do muzyki orkiestrowej i symfonicznej, słucham muzyki filmowej oraz muzyki z gier (dla większego zobrazowania polecam zerknąć uchem na albumy Distant Worlds, A New World: intimate music from FINAL FANTASY, OST z gier np. Skyrim).
2. Chciałbym żeby słuchawki również dobrze sprawdzały się w muzyce elektronicznej z basem. Gatunki takie jak trance czy happyhardcore (np. Scooter, ATB).
Do tej pory korzystałem z Sony mdr xb700 - grają nieźle, bardzo basowe, aczkolwiek zaczęło mi przeszkadzać że jest go tak dużo i "wchodzi" na inne pasma.
Dodatkowe info: Szukam sprzetu do biura, raczej nie będę się z nimi przemieszczał, nie zależy mi też na Bluetooth, zależy mi żeby były wygodne.
Jak do tej pory dzięki waszej pomocy drodzy forumowicze miałem na swoich uszach:

 

1. Klipsch Reference On-Ear + Shanling M1,

2. AKG k550 mk2 + Shanling M1.

 

1. To gra wyśmienicie, i bardzo trafia w moje gusta, mniej więcej takiego rezultatu poszukuje. Problemem jest tutaj fakt, że Klipsche są słuchawkami nausznymi, co niestety nie sprawdziło się na moich uszach - po 3h odczuwałem dyskomfort, próbowałem wszystkiego i niestety wciąż mnie bolały uszy.

2. Według mnie ta kombinacja posiada za mało basu (słuchawki neutralne + neutralno jasny DAC to co się dziwić, ale to z 1. posiadało mimo wszystko więcej basu). Chyba nie jestem fanem aż tak neutralnego grania.

 

Co konkretnie mnie interesuje?

W muzyce symfonicznej: żeby była przestrzeń, chciałbym czuć moc bębnów oraz subtelność skrzypiec na pierwszym planie(żeby było je słychać mocno, ale bez żyletki( (zaokrąglona góra?)))

W muzyce elektronicznej: muzykalność i dobry bas.

 

Co mi się spodobało w Shanling M1?

Ten sprzęt dał obu tym słuchawkom "oddychać", każdy instrument miał swoje miejsce, nie nachodziły na siebie - to jest niesamowite i na tym też mi zależy.

 

Podejrzewam że chodzi tutaj o to że poszukuje czegoś co wyśmienicie grałoby na planie "V", żeby grało muzykalnie, oraz miało swoją przestrzeń (przepraszam, jak to brzmi bezsensu, nie jestem eksperem jeżeli chodzi o pojęcia)


Będę wdzięczny za każdą opinie :)

Edytowane przez Tomaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Jak to przeczytałem to nasunęły mi się 2 pary słuchawek, a mianowicie Ultrasone HFI-580 i Soundmagic HP151. Obie pary są świetne. Co prawda nie sprawdzałem HP151 w grach i filmach, ale w muzyce tak i jestem w stanie na oko stwierdzić, że pod dobrym źródłem (takim jak choćby SMSL M3) są bardzo dobre. Ultrasone miałem osobiście jakiś czas, potem je sprzedałem i teraz znowu je zamówiłem. To już samo mówi za siebie. Są rewelacyjne w swojej cenie. Pod względem przestrzeni dźwieku i holografii są dużo lepsze od headsetów 7.1 typu Razer Kraken, QPad i inne tam. W tym mają mocny bas, urzekające srednie i wysokie tony. Nic niczego nie zakrywa. Wszytsko, każdy instrument, każdy dźwięczek ma swoje miejsce na scenie. W dodatku bardzo dobra jakość dźwięku. 

Edytowane przez Gracjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ktoś mi już tutaj polecił Soundmagic HP150 pod moje gusta muzyczne  więc coś w tym jest, może się skuszę ;).

A co sądzicie o AKG K240? Czy te by mi odpowiadały + jakie źródło do tego?

3 godziny temu, Gracjan napisał:

Jak to przeczytałem to nasunęły mi się 2 pary słuchawek, a mianowicie Ultrasone HFI-580 i Soundmagic HP151. Obie pary są świetne. Co prawda nie sprawdzałem HP151 w grach i filmach, ale w muzyce tak i jestem w stanie na oko stwierdzić, że pod dobrym źródłem (takim jak choćby SMSL M3) są bardzo dobre. Ultrasone miałem osobiście jakiś czas, potem je sprzedałem i teraz znowu je zamówiłem. To już samo mówi za siebie. Są rewelacyjne w swojej cenie. Pod względem przestrzeni dźwieku i holografii są dużo lepsze od headsetów 7.1 typu Razer Kraken, QPad i inne tam. W tym mają mocny bas, urzekające srednie i wysokie tony. Nic niczego nie zakrywa. Wszytsko, każdy instrument, każdy dźwięczek ma swoje miejsce na scenie. W dodatku bardzo dobra jakość dźwięku. 

To może faktycznie zamówię "na próbę" HP151 + SMSL M3, zastanawiam się czy odrazu nie zamówić tych Ultrasone, czy SMSL M3 dobrze z tym zagra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Tomaso napisał:

 

Podejrzewam że chodzi tutaj o to że poszukuje czegoś co wyśmienicie grałoby na planie "V", żeby grało muzykalnie, oraz miało swoją przestrzeń (przepraszam, jak to brzmi bezsensu, nie jestem eksperem jeżeli chodzi o pojęcia)


Będę wdzięczny za każdą opinie :)

To bierz Beyery dt 770 tylko wersję 32 ohm te słuchawki mają wszystko na czym ci zależy jak nie chcesz żyletek to ultrasone możesz skreślić odrazu ja mam z nimi złe wspomnienia strasznie ostra szkoła grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W Ultrasone 580/780 ostrości nie ma żadnej. To granie w stylu V czyli mocny bas i mocna góra, ale nie ma żadnej sybilacji. Wszystko niesamowicie szybie szczegółowe ale nie piłujące. Do elektroniki czy rapu nie ma lepszych słuchawek w tym budżecie.

Bas w 580 jest lepszej jakości i szybszy niż w HP150/151, natomiast wygoda po stronie HP.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Tomaso napisał:

Ktoś mi już tutaj polecił Soundmagic HP150 pod moje gusta muzyczne  więc coś w tym jest, może się skuszę ;).

A co sądzicie o AKG K240? Czy te by mi odpowiadały + jakie źródło do tego?

To może faktycznie zamówię "na próbę" HP151 + SMSL M3, zastanawiam się czy odrazu nie zamówić tych Ultrasone, czy SMSL M3 dobrze z tym zagra?

Nie łączyłbym ogólnie Soundmagic ani Ultrasone z M3. SMSL gra naprawdę dobrze, zmiata integrę na wejściu, różnicę słychać od razu i to dużą, ale niestety ma ściśniętą scenę, co już teoretycznie źle oddziałuje na te Ultrasone i HP151. Po prostu wykluczy jedną z najważniejszych cech tych sluchawek. 

HFI-580 kupilem już z Thomanna. Przesylka stamtad idzie 5-7 dni roboczych, więc myślę, że do przyszłego piątku powienieniem je mieć. Jeśli niespecjalnie spieszy Ci się z zakupem to kiedy bym już je dostał to mogę je sprawdzić z M3 i ci pomóc jakoś, bo dodam  że Soundmagic też słuchałem z M3, więc będę miał odnośnik. W dodatku brzmienie HP151 pamiętam bardzo dobrze, więc raczej nie powininno być problemów z określeniem, które "lepsze". 

I bardzo ważna sprawa! Rewizje Ultrasone. Unikaj taniej wersji z 3m kablem. Sciągnij z Thomanna wersję z 1m kablem i 4m przedłużki albo poszukaj w Polsce. Druga sprawa - są wersje z 1m kablem i 4m przedłużką, ale różniace się czymś. Nie mam pojecia ile Ultrasone wprowadziło tych rewizji, ale w jednych HFI-580 jest pasmo przenoszenia 15-20000Hz bodajze a w innej 10-22000Hz. Ja mialem tą drugą wersję. Jezeli nie chcesz zamawiać z Thomanna albo nie znajdziesz akurat tej wersji w PL to radzilbym przejechac sie do jakichs sklepow co tam je mają (mp3store, audiotrendt, itd.) i zobaczyc ktora wersja ci bardziej bedzie pasowac. 

Napisałem to, bo widzę, że nie był ten temat tutaaj nigdzie poruszany a jest to bardzo ważne. Według mnie wersja z 3m kablem HFI-580 to jak nie te słuchawki. Mało basu, mało wysokich, wąska scena. Wszystkiego mniej niż w tej wersji z 1m kablem. To taka bardziej studyjna wersja. A ta druga (lepsza moim zdaniem) bardziej do mocnych gatunkow typu jakas elektronika, rap, itd, do gier, filmow, itd Co za tym idzie - większy fun podczas odsluchu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam zaproponowałeś SMSL M3, :) pozatym tutaj znalazłem recenzje tego urządzenia (https://muzostajnia.wordpress.com/2016/07/19/6243/) i dźwięk to wiadomo mocno subiektywna opinia, tak tutaj akurat sparował HP150 z tym sprzętem i chwali. To z czym lepiej według was byłoby sprawować HP150? Co do Ultrasone 580 to z tego co już wielokronie przeczytałem to mogą być niewygodne, więc chyba z tych zrezygnuje.

Edytowane przez Tomaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od trzech dni testuję i wygrzewam Shure 840. Szukałem czegoś wygodnego z niezłym basem, raczej ocieplonego jak zimnego i jestem zadowolony. Słuchawki łatwo napędzić, są niewiarygodnie wygodne chociaż trochę ważą, zgrywają się raczej dobrze z wieloma grajkami i mają przyjemną analogową sygnaturę.

To moje pierwsze domowe nauszniki z wyższej pólki, zwykle słuchałem muzyki na mniejszych grajkach i przerabiałem temat "portable".

 

Smsl M3 wymaga trochę prądu, miej na uwadze, że bedziesz potrzebował jednego gniazda usb do napędzenia Daca a drugiego (USB ew. optyk) do transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziś wieczorem prawdopodobnie złoże zamówienie na 2 pary słuchawek: HP151 oraz AKG K240. Chciałbym też zamówić jakiegoś DACa do tego, i zastanawiam się między dwoma:
FiiO E10K Olympus 2

SMSL M3

Który, według was, będzie bardziej pasował do tego sprzętu?

 

Poczytam o tych Shure dzięki :)

Edytowane przez Tomaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, Tomaso napisał:

Sam zaproponowałeś SMSL M3, :) pozatym tutaj znalazłem recenzje tego urządzenia (https://muzostajnia.wordpress.com/2016/07/19/6243/) i dźwięk to wiadomo mocno subiektywna opinia, tak tutaj akurat sparował HP150 z tym sprzętem i chwali. To z czym lepiej według was byłoby sprawować HP150? Co do Ultrasone 580 to z tego co już wielokronie przeczytałem to mogą być niewygodne, więc chyba z tych zrezygnuje.

Owszem zaproponowałem M3, ale jestem pewny, że pod słuchawki typu HP151 czy HFI-580 znajdziesz coś lepszego w tej cenie. To co w recenzji delikatnie nie zgadza się z rzeczywistością. Oczywiście, żeby nie było nieporozumienia brzmienie tj. pisze recenzent jest bardzo dobre, ale M3 na tle mojej integry ucina scenę. Chociaż nie bierz tego tak do siebie, bo akurat w życiu w żadnej laptopowej integrze nie usłyszałem jeszcze takiej sceniczności jaką ma moja integra. Wyobraź sobie, że integra w Dellu XPS 12 ma obszerniejszą scenę niż M3, Dragonfly Black v1.5 czy Fiio E10K/E10, ale już całościowo brzmieniem lepsze są te DACi. Mogę też dodać, że M3 ma chyba najbardziej odpowiadającą charakterystykę brzmienia pod twoje wymagania spośród DACów, które wymieniłem. Ale.. ty cały czas piszesz o HP150 a HP150 miało parę rewizji. M3 zgrał się z HP151, ale HP151 są narazie tylko w jednej wersji. Nie wiadomo czy kupisz tą "dobrą" wersję HP150, która jest tak zachwalana w połączeniu z M3. Mimo wszystko polecałbym bardziej udać się do mp3store na odsłuch. 

Są jeszcze słuchawki typu Custom One Pro, które moim zdaniem są bardzo dobre pod twoje wymagania. Są ciut mniej dynamiczne niż HFI-580, ale z mocniejszym midbasem, Ultrasony troszkę niżej schodzą za to. Średnie wbrew opiniom pod M3 w tym połączeniu są dobre. Wszystko wyraźnie słychać nawet na 4 ustawieniu "bass reflex". W dodatku scena dźwiękowa zwiększa się do rozmiarów niemalże tej kreowanej przez HP151 czy HFI-580. Jeszcze są ATH-M50X - kolega zachwala. Jest miłośnikiem basu, detaliczności dźwięku, dobrych wysokich, dynamiki i jest bardzo zadowolony z tych słuchawek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Mcarto napisał:

A co z Shanlingiem?? może go sobie zostaw, przyda się do pracy i poza nią. Masz dwa w jednym.

W sumie nie potrzebuje go, bo praktycznie nie słucham muzyki "na zewnątrz". Zostawię go jeszcze żeby z czystej ciekawości sparować je ze HP151, a nóż mi się spodoba.

Nie mam pojęcia jakiego DACa szukać do tych słuchawek, ale chyba spróbuję tego M3 i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
54 minuty temu, Tomaso napisał:

W sumie nie potrzebuje go, bo praktycznie nie słucham muzyki "na zewnątrz". Zostawię go jeszcze żeby z czystej ciekawości sparować je ze HP151, a nóż mi się spodoba.

Nie mam pojęcia jakiego DACa szukać do tych słuchawek, ale chyba spróbuję tego M3 i zobaczymy.

Sprawdź wątek hp100, hp150, hp151, róznice dźwiękowe pomiędzy mimi mie są znaczące i będziesz wiedział z czym to się zgrywa. Ewentualnie wizyta w mp3store z własnym telefonem i muzyką - powinni mieć popularne DACi i kilka wygrzanych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam spowrotem :)

Więc dopiero dzisiaj dotarły do mnie wszystkie sprzęty i zdecydowanym zwyciężcom jak narazie zostają hp151. Plus to rewelacyjnie gra z M1 więc tego malucha też chyba sobie zostawie. Jestem w lekkim szoku co takie maleństwo dało tym słuchawkom. Jak ktoś chce szczegóły:

HP151 z M3 - spoko, gra nieco bardziej basowo, granie jest raczej przy głowie. Nieźle rozdziela instrumenty, podobnie do M1, aczkolwiek moim zdaniem nieco gorzej.

HP151 z M1 - łojezu. Uważam osobiście że ten M1 dosłownie "zaczarował" te słuchawki. Muzyka gra wokół, dużo dalej od M3(czyli od głowy), jednocześnie nic nie jest za głośno ani za cicho, ta mała bestia każdym słuchawkom pozwala oddychać. Góra tutaj nie jest zaokrąglona aż tak jak w M3, ale to wychodzi NA PLUS w tym wypadku.

 

Pytanie do was - czy istnieje możliwość wpięcia do tych słuchawek kabla z mikrofonem? Czasami może będe używał ich do PS4, stąd pytanie. Jak tak to jaki kabel polecacie?

 

Dziękuje serdecznie wszystkim za pomoc i rady - jak HP151 spełnią test na "wytrzymałość na głowie" to pewnie ze mną zostaną.

 

A teraz trochę je wygrzeje jeszcze.

Edytowane przez Tomaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 24.08.2017 o 21:21, Tomaso napisał:

 

 

Pytanie do was - czy istnieje możliwość wpięcia do tych słuchawek kabla z mikrofonem? Czasami może będe używał ich do PS4, stąd pytanie. Jak tak to jaki kabel polecacie?

 

 Jeżeli to głupie pytanie to sorry, ale serio się pytam, czy ktoś mógłby mi pomóc? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poszukaj na ali są przedłużki kabla z wbudowanym mikrofonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, z logicznego punktu widzenia, to powinno działać, aczkolwiek wolę się upewnić, czy np jak wezmę któryś z tych kabli:

http://allegro.pl/jbl-e35-e45bt-e55bt-akg-y50-kabel-z-mikrofonem-i6848493708.html

http://allegro.pl/kabel-sennheiser-momentum-over-on-ear-z-mikrofonem-i6930244239.html

To czy to zadziała z SoundMagic HP151? Czy polecacie jakiś lepszy kabel? Albo który z tych obu?

 

28 minut temu, Jaro54 napisał:

Poszukaj na ali są przedłużki kabla z wbudowanym mikrofonem

 

Ok poszukam też na ali coś

Edytowane przez Tomaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności