Skocz do zawartości

MEE Audio Pinnacle P2


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Mee pochwaliło się nową wersją Pinnacle - P2. Skuteczne, przyjazne smartfonom i wg mnie ładniejsze. No i tańsze - 99$!

 

http://www.meeaudio.com/P2

 

 

driver type moving coil (dynamic) with copper-clad aluminum voice coil
bass driver 10 mm moving coil (dynamic)
frequency response 17 Hz to 20 kHz
impedance 16 Ohms at 1K
sensitivity 100±3 dB (1mW at 1KHZ)

 

ear coupling intraaural (in-ear)
cable length 51 inches (1.3m), MMCX detachable
cable connector 3.5mm, right angle plug
weight (without cable) 0.1 oz (4 g)
weight 0.7 oz (21 g)
included accessories audio cable with headset, shirt clip, silicone eartips (6 pairs), Comply foam eartips, carrying case, ¼” adapter, user manual

 

 

 

 

 

 

 

20914765_10156271340234386_3450564082375989470_n.jpg

P2_1__00198.1501865636.1280.1280.jpg

P2_2__31978.1501869322.1280.1280.jpg

P2_3__20762.1501875177.630.630.jpg

P2_4__52811.1501875458.1280.1280.jpg

P2_Accessories__13891.1501875743.1280.1280.jpg

P2_Packaging__21032.1501881196.1280.1280.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Odpowiedź na Fiio F9.

Jak dla mnie brzydsze, zwyczajne. Pierwsza wersja wyglądała świetnie, oryginalnie i industrialnie.

Pomijając wygląd, trudno było napędzić pierwszą wersję. To krok w dobrą stronę, sprawdził bym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999 z tego co wiem, niestety nie ma co liczyć na pomoc Marka.

 

Niemniej pozytywy są już na pierwszy rzut oka. Połowa ceny P1, ładniejsze etui, epicka czerń na kopułkach, znacznie niższe wymagania prądowe.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All999 - Jeszcze nie zdążylismy posłuchać F9 a Ty już P2 :( . No cóż,na razie pozostanę przy oczekiwaniu na F9.

 

Inna rzecz,że przydałoby się zbiorcze porównanie takich "lepszych" doków. T20, F9, P2, jeszcze jakieś. Mimo wszystko ceną jeszcze nie zabijają.

edit : Tak, P2, dzieki All999.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio F9 to hybrydy, więc mnie średnio interesują. Jestem dynamicznym ortodoksem:lol:

P1 brzmiały dobrze, ale czułem, że nie mam do nich odpowiedniego źródła, tu powinno być dużo łatwiej o synergię.

Edytowane przez all999
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym porównał bezpośrednio ze swoimi Mee P1, których używam jako główne słuchawki poza domem. O połowę tańsze, ciekawe czy oszczędzili tylko na materiałach(zamiast cynku - plastik, zamiast dwóch kabli, w tym jednego posrebrzanego - miedź z pilotem) czy także na jakości dźwięku.  Na pewno P1 są mega wygodne, tutaj kształt pozostał ten sam, powinno być dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Vaiet napisał:

@all999 z tego co wiem, niestety nie ma co liczyć na pomoc Marka.

 

Niemniej pozytywy są już na pierwszy rzut oka. Połowa ceny P1, ładniejsze etui, epicka czerń na kopułkach, znacznie niższe wymagania prądowe.

Obawiam się, że różnica będzie nie tylko w wyglądzie. Cena jest Bogiem, obym się mylił i oby grały równie fajnie jak P1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bigmaras napisał:

@Vaiet WIęcej wiary ;)

 

@all999 W przyszłym miesiącu oczekuje dostawy od mee, między innymi P2.

image.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przecieki mówiły o dźwięku bardziej przyjaznym dla przeciętnego Kowalskiego - znaczy się ciemniej, cieplej, z zaakcentowanym basem.

Ale może się wyłamali i powstało coś ciekawego :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 5.09.2017 o 20:54, LuQi napisał:

@all999 jak tam wrażenia po odsłuchu P2? 

 

Ogólne wrażenia są takie, że to wygodne iemy z nietypowo grubym przewodem, który mimo wszystko sprawdza się dobrze. Grają z dobrą przestrzenią, jest przyzwoicie na szerokość i dobrze na głębokość (tu wydają się wypadać lepiej od P1). Grają umiarkowanym V, bas jest zakcentowany w subbasie,  nisko schodzi i fajnie go czuć,nie ma problemów z szybkością i rozdzielczością. średnica i górne pasmo bardzo mocno zależne jest od zastosowanych tipsów. Na stokowych silikonach jest peak na wyższej średnicy i na górze. Wokale w takim zestawieniu są lekko wycofane, ale potrafią zasybilować, a góra brzmi sztucznie i jest jej nieco za dużo. Może zmęczyć. Dużą zmianę przynosi zastosowanie pianek Havi, wokale nadal pozostają lekko w tyle, ale peak właściwie znika. Temperują górę, ale jakościowo nadal nie jest najlepiej. Pozostaje nieco sztuczna i zdecydowanie brak tu jakości znanej z P1. Ogólny SQ, barwa i spójność również wyraźnie po stronie droższego brata. Na plus pancerny kabel, wygoda i wykonanie samych kopułek, bas i scena. Ładne, zgrabne etui. Na minus podbicie górnej średnicy i nieco nienaturalna góra. 

 

Przegrały jakieś 30h i grały z S8. Dam im jeszcze pograć bo zdaje się, że P1 potrzebowały trochę czasu żeby się dobrze wygrzać. P1 miałem  z dwa miesiące temi i miały na liczniku na pewno kilkaset godzin.

Edytowane przez all999
  • Like 3
  • Thanks 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, all999 napisał:

 

Ogólne wrażenia są...

Kurcze wiele sobie obiecywałem po tym modelu, a tu mnie na ziemię sprowadziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 7.10.2017 o 16:01, jouhou napisał:

@all999 I jak, powygrzewały się? Jakieś zmiany na +?

 

Nie bardzo. To znaczy nawet jeśli coś się zmieniło, to nadal dla mnie są za jasne. Ale sporo będzie zależało od muzyki, jakiej słuchasz i samej realizacji. Źle nagrane wokale będą sypały sybilantami, a góra będzie ostra. Wczoraj do snu słuchałem elektroniki i nie miałem z tym problemu. Przestrzenne granie z nisko schodzącym, odpowiednio zdyscyplinowanym dołem. Może brak synergii z S8, nie miałem dla nich zbyt wiele czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności