Skocz do zawartości

Tanie słuchawki podatne na modowanie


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem,że zrobimy wspólnie listę tanich słuchawek, które po modowaniu stają się znacznie lepsze dźwiękowo. Szczególnie prosiłbym o wypowiedzi Mistrzów DiY ale i użytkowników.

Ze swojej strony dodam do listy

- Meizu HD 50 (mody Perula) 

- Takstar Pro 80 (mody Perula i innych majstrów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde słuchawki, poza nielicznymi wyjątkami można podciągnąć modami co najmniej klasę wyżej.

 

Obecnie bardziej patrzę na to jak słuchawki są zbudowane, czy są solidne i wygodne, niż na to jakie mają opinie nt dźwięku - tutaj sprawdzony model to BossHiFi B8 zwłaszcza na padach HM5, a także B6 dają radę jak ktoś woli ciemniejsze granie (padów nie trzeba zmieniać, więc koszt modu sporo mniejszy).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Perul napisał:

Każde słuchawki, poza nielicznymi wyjątkami można podciągnąć modami co najmniej klasę wyżej.

 

Obecnie bardziej patrzę na to jak słuchawki są zbudowane, czy są solidne i wygodne, niż na to jakie mają opinie nt dźwięku - tutaj sprawdzony model to BossHiFi B8 zwłaszcza na padach HM5, a także B6 dają radę jak ktoś woli ciemniejsze granie (padów nie trzeba zmieniać, więc koszt modu sporo mniejszy).

 

No, ale jednak jakość przetwornika ma chyba znaczenie. Jak to mówią z ****a bicza nie ukręcisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, markdover napisał:

 

No, ale jednak jakość przetwornika ma chyba znaczenie. Jak to mówią z ****a bicza nie ukręcisz.

W nowych słuchawkach nie ma aż takiego znaczenia, obecnie technologia poszła na tyle do przodu, że nawet tanie przetworniki są w stanie zagrać fajnie. Trzeba patrzeć głównie na skuteczność słuchawek, bo to ona najbardziej jest wyznacznikiem, czy przetwornik jest w nowszej czy starszej technologii. Warto też posłuchać danych słuchawek przed zakupem pod kątem reprodukcji najwyższych tonów, bo tego niestety nie da się poprawić modami (patrz 90% Superluxów).

 

BossHiFi podałem nie bez powodu, one prócz solidnej konstrukcji pałąka mają również dobry przetwornik, w nowej technologii z dobrej jakości wysokimi tonami :).

Meizu HD50 też mają fajny przetwornik, ale ze względu na konstrukcję (są małe) mają też mniejsze możliwości strojenia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tybysh napisał:

Myślę, że sporo można wycisnąć z HD669.

Sporo, ale niestety w kwestii jakości wysokich tonów wiele nie zmienisz - pozostaje jedynie czekać aż membrana się zestarzeje i się trochę poprawią. Ale nawet takie stare hołków nie dogonią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Matador napisał:

A co powiecie o Marshall Major 2? Da się im troszkę zmienić barwę? Grają głównie średnicą.

Na pewno da się zmienić, pytanie tylko czy dokładnie tak jakbyś tego chciał. Grzebanie w jednym zakresie pasma odbija się na drugim.

Najtrudniej na pewno będzie wyciągnąć im górę (tą najwyższą), bez zmiany padów wielkich zmian w tym zakresie nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Matador napisał:

Akurat góra zwykle mi przeszkadza i wolę ja mieć stonowaną. Góra zwykle syczy i szeleści w słuchawkach a to denerwuje.

To niższa góra szeleści i syczy, wyższa odpowiada za delikatne wybrzmiewanie talerzy itp - kto słuchał hołków ten będzie wiedział ocb.

 

13 minut temu, Lord Rayden napisał:

A jak z Takstar 2000 ? Da się coś zrobić z tym plastikiem ?

Pewnie można, jakoś nie trafiły na mój warsztat, więc tylko na 99%. Plastikowy pogłos bierze się z wnętrza niewytłumionych muszli, wystarczy wytłumić i powinien zniknąć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności