Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Sony WM1A


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiem i zeby nie bylo ja nie jestem onanista wygrzewania :D Nie lubie tego, wolalbym dostac gotowy produkt do reki.

 

Tutaj jeszcze ciekawe bylo to ze to nie bylo stopniowe coraz lepiej tylko doslownie gory i doliny. Najpierw za malo, potem za duzo a na koncu w sam raz i to jeszcze rozne pasma w roznym czasie. Alien+ mi sie przestal zmieniac juz praktycznie po 100-150 godzinach do tego zmiany nie byly az takie duze i po prostu stopniowo sie otwieral i tyle, zadnych dramatow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadal wygrzewam Sonego, więc gra non stop. Zmiany na obu wyjściach słyszalne do kilkunastu, maksymalnie 20h. Od tego momentu nie słyszę wpływu wygrzewania, ale chcę dobić do rekomendowanych przez producenta 200h dla każdego wyjścia. Obecnie mam 100h na SE i 150h na BAL.

 

Przy okazji testuję kilka kabli BAL dla EX1000 od Jimmiego. Przed chwilą dap się wyłączył po 29h grania głównie hi-resów przy głośności około 60. Mam wrażenie, że po BAL działa nieco dłużej niż po SE. Oczywiście ekranu prawie nie używałem i grałem shuffle.

 

 

 

49a34c892cd5fa68c27846fd24bfc51c.jpg

 

Kable złożone roboczo, sprawdzam różne materiały.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, misiekkb napisał:

Michał i jak z tą różnicą w dźwięku między japońską a europejską, ta twoja nowa zbliżyła się do tej japońskiej czy nie?

 

Różnic między wersjami nie stwierdzono :)  

 

Możesz sobie zmieniać region do woli, firmware jest ten sam, fizycznie, poza nadrukiem z certyfikatami, też to samo.

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

https://www.sony.pl/electronics/support/digital-music-players-nwwm-series/nw-wm1a/downloads/00014903

 

Korzyści i udoskonalenia zapewniane przez najnowszą aktualizację

  • Dodano kodek Bluetooth „aptX”, „aptX HD”
  • Dodano formaty plików muzycznych APE i MQA
  • Na ekranie odtwarzania udostępniono ustawienia odtwarzania w przypadkowej kolejności i odtwarzania wielokrotnego
  • Dodano funkcję automatycznego wyłączania w celu wydłużenia czasu pracy akumulatora
  • Wzbogacono sposoby wyświetlania informacji o utworach
  • Ulepszono inne funkcje

Wcześniejsze korzyści i udoskonalenia

  • Poprawiono reagowanie na naciskanie panelu dotykowego i przewijanie jego zawartości
  • Usunięto problem przerw w dźwięku lub przeskakiwania dźwięku w pewnych warunkach
  • Rozwiązuje rzadko występujący problem, który objawia się nieprawidłowym wyświetlaniem znaków w tekstach w języku chińskim (uproszczonym lub tradycyjnym)
  • Usunięto problem objawiający się nieprawidłowym wyglądem znaków na wyświetlaczu odtwarzacza WALKMAN, gdy tytuł utworu itp. zawiera znaki alfabetu tajskiego
  • Usunięto inne problemy
Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:woot: Coś tam na hajpfi pisali że szykuje się update ale szczerze mówiąc nie wierzyłem w to bo ostatni był w lutym i sądziłem że juz zamknęli projekt a tu niespodzianka za to widze że USB daca o którym mówiono jednak nie dodali ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Spawn napisał:

:woot: Coś tam na hajpfi pisali że szykuje się update ale szczerze mówiąc nie wierzyłem w to bo ostatni był w lutym i sądziłem że juz zamknęli projekt a tu niespodziank za to widze że USB daca o którym mówiono jednak nie dodali ;)

 

To były tylko plotki, albo raczej wishful thinking. Najważniejsze że przyspieszyli przewijanie i wczytywanie grafik albumów, teraz jest super. No i przycisk shuffle na głównej też się przyda.

 

:woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki :)

A które zagrają z nim najbardziej przestrzennie ale nie jak HD800 ;) i z najlepszą kontrolą basu.

Ety odpadają przede wszystkim ze względu na aplikację, no i dla mnie to są brzmieniowo "żyletki" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spawn napisał:

To Sony ex1000/ex800st tyle że one słabo izolują.

 

Zgadza się, Oriolus grają z jeszcze większą przestrzenią, ale tu już jest bezkesnie i nie każdemu może się to podobać. Sony, poza tym, że grają szeroko, to mają jedną z najlepszych głębi w ogóle wśród iemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Spawn napisał:

Ja kupilem tutaj https://m.ebay.com/itm/SONY-MDR-EX800ST-EX-Monitor-Closed-Dynamic-In-Ear-Headphones-from-Japan/222472836518?_mwBanner=1

 

Wszystko spoko tyle ze pelna kwota zadeklarowana wiec niecale 200zl vatu i cła musialem zaplacic przy odbiorze.

 

To se kupiłem ;) Dzięki :)

Mam nadzieję, że w połowie stycznia dotrą....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport Japonia -> Polska w 3 dni ale potem transport i cło w Polsce trwało u mnie 10 dni tak że w sumie 2 tygodnie.

 

ex800st/7550 super słuchawy, szkoda że tak mało znane. Na samym początku byłem nimi troche rozczarowany przez przytemperowanie wysokich tonów ale im więcej ich słucham tym bardziej doceniam to jak są zestrojone. Jak komuś będzie mało basu (dla mnie jest w górnej granicy akceptowalnego poziomu) to można je łatwo modować. Driver jest wentylowany przez dziurke i można ją zalepić np taśmą izolacyjną całkiem wtedy jest raj dla bassheada. Można też zrobić małą dziurke w taśmie i mieć coś pomiędzy. 

 

Tak ogólnie to do niedawna sam nie wiedziałem o ich istnieniu. Sądziłem że niższym modelem od ex1000 jest ex600. Jak odesłałem inear prophile 8 to miałem zamiar kupić drugi raz ex1000 jako trzecią pare żeby się uzupełniała z etymoticami. Ex1000 też dosyć mało popularne chociaż przynajmniej znane, pewnie cena odstraszała bo w swoim czasie to były najdroższe uniwersale na rynku.

 

Taka ciekawostka jeszcze, Sony Music Studios współpracowało tylko dwa razy z Sony przy produkcji słuchawek. Raz to było przy Sony CD900ST a drugi raz przy ex800st.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyciekaniem nie jest najgorzej. Po wyjęciu z uszu trzymając w rękach to tak z 30 cm od głowy już prawie nic nie słychać. Sama izolacja mizerna, to coś pomiędzy pchełkami a dokanałówkami, można powiedzieć że są półotwarte bo w sumie są mając wentylowany driver. Ja używam ich w niezbyt głośnym biurze i jak gra muzyka to nawet dobrze izolują, spora ilość basu pomaga. Rozmowy są ledwo słyszalne i to w zasadzie tylko przy cichszych fragmentach, ale głośny tramwaj czy ogólnie chodzenie po polu to już gorzej bo kopółki wystają z uszu i słychać jak wiatr je owiewa ;) 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności