Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Sony WM1A


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.02.2020 o 20:19, Spawn napisał:

Zainstalowałem soft oparty o ten z DMP-Z1 i kurcze blaszka zmiana jest naprawdę spora. Czystsze wysokie tony, bardziej zwarty acz nadal głeboki i mocno kopiący bas. Przestrzeń większa i całość jest jeszcze bliższa, sporo lepsza wydaje się też holografia. Nie mam za bardzo jak poświęcić wiecej czasu na testy w tym momencie i słuchałem jedynie na IER-Z1R ale pierwsze wrażenie jest mega dobre.

Szok Wm1z z softem

dmp z1- 1.02  + mdr ex1000  

Nigdy jeszcze tak dobrze grających ex1000 jak teraz nie słyszałem , coś niesamowitego dźwięk jest ogromny rozdzielczość i dynamika to "sp2000ss " 

tyle ze zejście na basie jest tektoniczne 

Ciężko w to uwierzyć ale to jakby mieć nowego dapa 

Ponoć bo nigdy nie słyszałem Dmp-Z1,   ale w tej chwili Wm1z jest bardzo zbliżony dźwiękowo właśnie do "większego  brata Sony " 

 

20200228_075453.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tawek33 napisał:

Szok Wm1z z softem

dmp z1- 1.02  + mdr ex1000  

Nigdy jeszcze tak dobrze grających ex1000 jak teraz nie słyszałem , coś niesamowitego dźwięk jest ogromny rozdzielczość i dynamika to "sp2000ss " 

tyle ze zejście na basie jest tektoniczne 

Ciężko w to uwierzyć ale to jakby mieć nowego dapa 

Ponoć bo nigdy nie słyszałem Dmp-Z1,   ale w tej chwili Wm1z jest bardzo zbliżony dźwiękowo właśnie do "większego  brata Sony " 

 

20200228_075453.jpg

Ale kusisz 😋.

@Spawn jak wrażenia po kilku dniach z "nowym" wm1a? Utrzymamy się pozytywne pierwsze wrażenia?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem zignorować tego co się dzieje w  wątku dotyczącym WM1A/WM1Z na Head-Fi i idąc za ciosem (i siłą alkoholu wlanego w gardło) poszedłem na całość.

 

Mówiąc krótko połączenie EE Vantage + WM1A @DMP-Z1 jest... ciekawe? :D Zdecydowanie zrobiło się jaśniej, dynamiczniej i przestrzenniej, a do tego sub-bas po prostu miażdży mosznę, zrywa laczki ze stóp i filcuje skarpety z miejsca. Teraz bez dwóch zdań WM1A robi robotę.

 

TEN BAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LuQi napisał:

 

@Spawn który dokładnie soft zainstalowałeś?

 

@Vaiet a Ty który wrzuciłeś?

DMP-Z1 1.02. Właśnie od rana odsłuc**ję po kolei z EE Vantage, Fidue A91 Sirius i teraz siedzę w Craft Ears Four z Satin Audio Theia 8W. Trochę w szoku jestem efektem końcowym, bo... No szczękospad. Zaraz muszę jeszcze posłuchać Beyerów Xelento z CM Cable Shadow, ale efekty są, póki co, spektakularne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem:

 

DMP-Z1 1.01 - wieksza przestrzeń, czarniejsze tło, bardziej zwarty bas, czystsze wysokie tony, ogólnie spokojniejszy charakter

DMP-Z1 1.02 - podobnie jak wyżej ale w bardziej ekscytujący sposób, bardziej na twarz

Ultimate 1.02 - dość mocno intensywne wysokie tony

WM2Z - cieplejszy i gestszy

Club - podbity bas i wysokie tony

 

Tyle, że ja to wszystko zrobiłem w 30 minut ze słuchaniem po kilka minut na jednych słuchawkach więc to tak mało miarodajne opisy. Zostawiłem DMP-Z1 1.02 bo wydał mi się najlepszy.

 

 

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pościągałem sobie już DMP-Z1 w wersji 1.01 i dwa Ultimate na później. Niemniej coś czuję, że chyba docelowym będzie ten DMP-Z1 1.02, bo to jak to gra... ze wszystkim w sumie, to jest kosmos :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, LuQi napisał:

Szczerze mówiąc nie przypuszczałem, że ktoś pracuje nad modyfikacją softu pod Sony i kiedyś będzie się można pobawić różnymi wersjami :D

 

@Spawn może kiedyś na czasie uzupełnisz swoją reckę o opisy różnic w brzmieniu poszczególnych wersji tych softów?

W swoim czasie zapewne zrobię taki artykuł, żeby zebrać nieco wiedzy na temat tego, jak gra WM1A na różnych softach choćby dlatego, że będzie mi to potrzebne w przyszłości. Na chwilę obecną, tak na szybko, ale czuć to od razu. DMP-Z1 1.01 wyraźnie gęstszy i gładszy. Fakt, nie gra tak bezpośrednio i czuć wyraźne odsunięcie wokali i całego pierwszego planu, ale byłoby to zaletą tylko gdyby DMP-Z1 1.02 grał chamsko w twarz (ale nie gra). Soprany wyraźnie gładsze, mniej obecne, a całościowo nie czuć takiej energii, dynamiki i szczegółowości jak na DMP-Z1 1.02. Zapewne zostałbym z 1.01, gdybym wcześniej nie spróbował 1.02 :D

 

@Spawnco zrobiłeś, żeby zainstalować Ultimate, kiedy nie rozpoznawało Ci Soniacza?

Edytowane przez Vaiet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet

 

For U1.02, please just change Package\Data\Device\SWUpdate.xml
<Device>
<DevicePropertyProductInfo>NW-WM1Z</DevicePropertyProductInfo>
<SubIdentification>00020002</SubIdentification>
</Device>
to:
<Device>
<DevicePropertyProductInfo>NW-WM1A</DevicePropertyProductInfo>
<SubIdentification>00020002</SubIdentification>
</Device>
Then run the exe again, your WM1A will be identified.


For WM2Z, please change Package\Data\Device\SWUpdate.xml
<Device>
<DevicePropertyProductInfo>NW-WM1A</DevicePropertyProductInfo>
<SubIdentification>00000000</SubIdentification>
</Device>
to:
<Device>
<DevicePropertyProductInfo>NW-WM1A</DevicePropertyProductInfo>
<SubIdentification>00020000</SubIdentification>
</Device>

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po instalacji widać gdzieś, że mamy zmieniony soft? W oknie instalacji mamy info, że The version will be 3.02 after the update has been completed.

W informacjach o urządzeniu (WM1A) faktycznie ta sama wersja 3.02 jak stockowa.

Gdzie widać jaki mamy aktualnie wgrany soft np. DMP-Z1 1.02?

Edytowane przez artful
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artful napisał:

Czy po instalacji widać gdzieś, że mamy zmieniony soft? W oknie instalacji mamy info, że The version will be 3.02 after the update has been completed.

W informacjach o urządzeniu (WM1A) faktycznie ta sama wersja 3.02 jak stockowa.

Gdzie widać jaki mamy aktualnie wgrany soft np. DMP-Z1 1.02?

 

To nie jest soft z DMP, tylko soft z profilem dźwiękowym pod DMP-Z1.

Soft jest ten sam, tylko jakieś tam paczki ze strojeniem są podmienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki na headfi nie próżnują i wrzucają nowe softy które sami upichcili do tego każdy na 3 levelach :D

 

https://www.head-fi.org/threads/sony-nw-wm1z-wm1a.815841/post-15495493

 

Zainstalowałem Jupiter T3 - ogromna przestrzeń, mega przejrzysty wręcz transparentny z niesamowicie czarnym tłem a przy tym zupełnie nie sprawia wrażenie zbyt czystego czy ostrego. Każdy nuta i element sprawiają wrażenie głębokiego, dociążonego i perfekcyjnie zdefiniowanego. Kosmiczna holografia i niewiarygodnie szczegółowy bas. Duzy wysokich tonów i tutaj może być ich za dużo jak jakieś słuchawki mają problem z ilością i jakością. Wtedy lepiej jakiś niższy level zainstalować ale tylko zgaduje bo słucham  na IER-Z1R i one akurat wysokie tony mają nalepsze po elektrostatach więc nie wiem jak to bedzie na czyms slabszym.

 

20200304_140617~01.jpg

 

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności