Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Sony WM1A


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

EX1000 startowały z ceną 999$...

Z sealem w nich nie ma najmniejszego problemu, za to izolacji nie ma praktycznie żadnej. 

Ludzie mogą psioczyć na seala bo Sony dają trochę inne wrażenie w uchu niż inne doki i może się wydawać że go nie ma. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są słuchawki pół otwarte z płytką aplikacją czyli wtykasz i już. Trzeba sobie jedynie odpowiednio wyprofilować odcinki pamięciowe przy kablu żeby się trzymały bo trochę odstają. Minusem tak jak @awayeah już napisał jest bardzo słaba izolacja i szum wiatru owiewający kopułki słyszalny w słuchawkach. Cenowo one zabijały na początku, potem można je było dostać o wiele taniej, używki to już w ogóle za półdarmo, a teraz znowu idą do góry bo przestali je produkować.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, LuQi napisał:

Dokładnie o to chodziło, żebyś napisał co byś wybrał dla siebie jako najlepiej zagrywające się i warte uwagi jako duet z Sonym. Dzięki! Takie odpowiedzi podpowiadają co warto sprawdzić i posłuchać, by przekonać się samemu czy to jest to czego się szuka :)

 

@Vaiet a Ty byś swój głos oddał na...

 

Bezsprzecznie na Fidue A91 Sirius.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, Spawn napisał:

Niesamowici są. Mimo ze soft dopracowany to 3 lata po premierze dalej updejty wypuszczają :)

 

Bardzo pozytywny akcent jeśli chodzi o podejście do klienta w tej kwestii. Sony w ciągu trzech lat doszlifowuje soft do dwóch flagowych DAP’ów, a niektórzy inni producenci w tym czasie wypuszczają kilka nowości z ciagle niedopracowanym softem, który w krótkim okresie próbują aktualizować, niestety finalnie często i tak im się to nie udaje.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Spawn napisał:

Niesamowici są. Mimo ze soft dopracowany to 3 lata po premierze dalej updejty wypuszczają :)

 

17 godzin temu, LuQi napisał:

 

Bardzo pozytywny akcent jeśli chodzi o podejście do klienta w tej kwestii. Sony w ciągu trzech lat doszlifowuje soft do dwóch flagowych DAP’ów, a niektórzy inni producenci w tym czasie wypuszczają kilka nowości z ciagle niedopracowanym softem, który w krótkim okresie próbują aktualizować, niestety finalnie często i tak im się to nie udaje.

... i m.in. dlatego przeszedłem do "obozu wroga"😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
20 minut temu, LuQi napisał:

Słuchał ktoś może WM1A z Oriolus BA300s? Zastanawiam się czy poza zwiększeniem mocy wprowadza on jakieś istotne zmiany w dźwięku względem tego co oferuje sam Sony po balansie. 

 

Cytując samego siebie:

 

"BA300S to w zasadzie nie tyle wzmacniacz co bufor lampowy. Na papierze ma sporo mocy ale wykorzystanie tej mocy jest scisle uzaleznione od urzadzenia pod ktore je podlaczamy. Podlaczyc mozna jedynie urzadzenie zbalansowane np dapa przez zbalansowne wejscie liniowe. Jako ze BA300 nie ma wlasnej kontroli glosnosci to glosnosc zwieksza sie wraz z podnoszeniem jej w dapie. Poziom wzmocnienia jesli dobrze rozczytuje krzaczki na pudelku to +3db czyli tak dosc symbolicznie. Krotko mowiac jak masz bardzo slabego dapa ktoremu z bardzo malo skutecznymi sluchawkami braknie pary to BA300 costam doda ale niewiele. Jak znowubmasz mocnego dapa ktoremu nie brakuje pary to po co Ci dodatkowy wzmacniacz? Moze to ja czegos tutaj nie ogarniam ale cokolwiek dziwna sytuacja uzytkowo.

 

W kazdym badz razie po podpieciu BA300S pojawia sie wieksze dociazenie, nasycenie, glebia (to ostanie najbardziej). Bas troche traci zwartosc i oslabia sie impakt ale jest on przy tym bardzo przyjemny, plynny i taki wszechogarniajacy. Ewentualna sybilizacja znika mimo ze wokale pozostaja bardzo wyraziste. Zamiast ostrych i kłujacych ćśśś czy tzzz pozostaje lekki ślad w postaci sss. Czarne tlo, czysto i gleboko.

 

Co ciekawe obstawialbym ze lepiej sie to sprawdzi w polaczeniu z niecałkiem ale jednak neutralnym DX160 a jednak ciekawiej zabrzmialo to z juz przeciez glebokim WM1A. Niewiem czemu, moge tylko spekulowac ze to przez cyfrowy wzmacniacz w klasie D sonego ktoremu negatywne skutki double ampingu niestraszne."

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś może WM1A z Oriolus BA300s? Zastanawiam się czy poza zwiększeniem mocy wprowadza on jakieś istotne zmiany w dźwięku względem tego co oferuje sam Sony po balansie. 

Pożycz WM1A to sprawdzę default_smile.png 

Tak zupełnie z pamięci, bo nie miałem ich jednocześnie, ale ZX300 w połączeniu z Oriolusem brzmi jak WM1A. Poprawa w subbasie, holografii, dynamice. Do tego wypełnienie na średnicy. Jak BA300S zagra z WM1A, sam jestem ciekaw.

 

I głębia, jak [mention=37501]Spawn[/mention] zauważył, również lepsza w ZX300.

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak koledzy powyżej napisali. Najwięcej zyskuje przestrzeń, scena i holografia. Pojawia się więcej powietrza pomiędzy dźwiękami i swoboda wybrzmienia. Brzmienie instrumentów nabiera rozmachu i szlachetności. Jest gęsto i lekko (swobodnie) zarazem. 

W tym zestawieniu nie ma powrotu do bez BA300S :) 

IMG_20191103_144336.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając ZX300 bardzo dobrze, a WM1A trochę, mogę śmiało powiedzieć, że daje on wyraźnie więcej w przypadku tego pierwszego. Moim zdaniem głównie z uwagi na bardziej neutralną sygnaturę ZX300. Z takimi IER-M7 na niektórych nagraniach grało mi to sucho i nudno. Oriolus zdecydowanie dodaje dźwiękom powabu, zaokrągla górę i dodaje ciepła na dole i średnicy. Z Bravado grało to moim zdaniem na podobnym poziomie i mogę spokojnie słuchać bez BA300. M7 bez niego brzmią jednak wyraźnie mniej angażująco. Fajna zabawka, szkoda, że taka droga.

 

47e09d1c1918a94aa664c0d7d1adcec7.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.08.2019 o 19:52, LuQi napisał:

 

Bardzo pozytywny akcent jeśli chodzi o podejście do klienta w tej kwestii. Sony w ciągu trzech lat doszlifowuje soft do dwóch flagowych DAP’ów, a niektórzy inni producenci w tym czasie wypuszczają kilka nowości z ciagle niedopracowanym softem, który w krótkim okresie próbują aktualizować, niestety finalnie często i tak im się to nie udaje.


Podobnie rzecz się ma ze sprzętem fotograficznym. Sony a9 dostało w swoim czasie, kawał od premiery, soft, który dał temu aparatowi nowe, fantastyczne możliwości.
U Canona to byłby bankowo mkII za +30% ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co Wy na to? Ponoć dźwięk w WM1A/Z i DMP-Z1 jest modyfikowany przez soft który niby jest taki sam ale wykrywa na jakim urządzeniu jest instalowany i instaluje odpowiedni profil brzmieniowy. Ktoś jednak wynalazł sposób podmieniania tych profili i można sobie zmienić jak dany sprzęt brzmi. Więcej na headfi. Ja jeszcze tego nie robiłem i ponoć bezpieczne ale zabawa na swoją odpowiedzialność:

 

https://www.head-fi.org/threads/sony-nw-wm1z-wm1a.815841/post-15484593

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Spawn napisał:

Co Wy na to? Ponoć dźwięk w WM1A/Z i DMP-Z1 jest modyfikowany przez soft który niby jest taki sam ale wykrywa na jakim urządzeniu jest instalowany i instaluje odpowiedni profil brzmieniowy. Ktoś jednak wynalazł sposób podmieniania tych profili i można sobie zmienić jak dany sprzęt brzmi. Więcej na headfi. Ja jeszcze tego nie robiłem i ponoć bezpieczne ale zabawa na swoją odpowiedzialność:

 

https://www.head-fi.org/threads/sony-nw-wm1z-wm1a.815841/post-15484593

 

Trochę śmiszne. Powstaje zagadnienie na ile brzmienie danego grata to soft, a na ile podzespoły. Jeżeli w większej mierze soft, to znaczy, że troszku jesteśmy rżnięci jako klajenci.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie testowałem wiec nie wiem jakie są różnice ale obstawiam ze zmieni się jedynie balans tonalny a nie sama jakosć. Tzn jeśli WM1Z ma więcej basu to instalując jego profil do WM1A też tego basu przybędzie. Tyle że te odtwarzacze różnią się też wewnętrznie więc takiej rozdzielczości sobie już nie poprawisz. To może być tylko inny filtr cyfrowy, a może być i całe DSP. Koleś napisał że te profile są zaszyfrowane więc nie wiadomo co konkretnie zmieniają. Podmieniali je metodą prób i błędów i sprawdzali na słuch co się zmienia.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pewnie mieszanka innych podzespołów i oprogramowania. Podmieniając soft z WM1A na WM1Z otrzymasz podobne granie, kwestia jest ile różnicy wprowadzają inne rezystory i ten kabel Kimbera. W oprogramowaniu masz filtr cyfrowy i możliwe, że wprowadzona jest kompensacja zniekształceń do niektórych modeli. Przykładowo WM1Z może mieć filtr na wzór slow roll off i jest cyfrowa kompensacja na stopniu wyjściowym, aby dominowała druga harmoniczna. Widziałem takie rozwiązanie u przynajmniej dwóch japońskich producentów sprzętu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem soft oparty o ten z DMP-Z1 i kurcze blaszka zmiana jest naprawdę spora. Czystsze wysokie tony, bardziej zwarty acz nadal głeboki i mocno kopiący bas. Przestrzeń większa i całość jest jeszcze bliższa, sporo lepsza wydaje się też holografia. Nie mam za bardzo jak poświęcić wiecej czasu na testy w tym momencie i słuchałem jedynie na IER-Z1R ale pierwsze wrażenie jest mega dobre.

Edytowane przez Spawn
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności