Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Sony WM1A


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchałem NW-WM1Z i na mnie jakiegoś wielkiego szału nie zrobiło. Raczej taki średniak moim zdaniem, średniak za sporo średnich krajowych. 
Zupełnie nie wiem dlaczego go komponują z Z1R, abstrakcja. Trzeba będzie jeszcze raz posłuchać, a to chyba nie będzie większy problem bo po premierze SP1000 zrobił się mały hajp na WM1Z i 1A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Spawn napisał:

 

 

Sony przy dwóch najlepiej brzmiących moim zdaniem odtwarzaczach na rynku czyli Shozy Alien+

 

 

 

Ja bym tak Aliena + nie polecał, chińczyki nie postarali się w żadnym aspekcie budowy jego. To nie Shozy gra, tylko AK4495. A surowy jest dlatego, że Shozy nie zrobiło nic żeby go poprawić, nadać mu muzykalności, nawet baterii nie potrafili włożyć dobrze w niego i lata w obudowie jak języklata - a to już prosi się o pomstę do nieba. Na prawdę typowa chińszczyzna i w tej postaci nie do zaakceptowania. Wm1a i z chętnie posłucham.

 

Recenzja dobra, bez tego 1nego aspektu :)

Edytowane przez barl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, barl napisał:

 

Ja bym tak Aliena + nie polecał, chińczyki nie postarali się w żadnym aspekcie budowy jego. To nie Shozy gra, tylko AK4495. A surowy jest dlatego, że Shozy nie zrobiło nic żeby go poprawić, nadać mu muzykalności, nawet baterii nie potrafili włożyć dobrze w niego i lata w obudowie jak języklata - a to już prosi się o pomstę do nieba. Na prawdę typowa chińszczyzna i w tej postaci nie do zaakceptowania. Wm1a i z chętnie posłucham.

 

Recenzja dobra, bez tego 1nego aspektu :)

 

Sam ak4495 nie zagra bez odpowiedniej jego aplikacji a ta w shozym jest mistrzowska wlasnie ze wzgledu na prostote: mocne zasilanie i nic wiecej.

 

Surowosc i twarde rysowanie brzmienia a muzykalnosc to kompletnie inne niezwiazane ze soba aspekty i wlasnie alien+ tą muzykalnosc ma najlepszą jaka slyszalem. Noga po prostu sama chodzi i ta muzykalnosc w polaczeniu z realistycznym surowym acz organicznym dzwiekiem sprawia ze jest tak straszliwie angazujacy.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Spawn napisał:

 

Sam ak4495 nie zagra bez odpowiedniej jego aplikacji a ta w shozym jest mistrzowska wlasnie ze wzgledu na prostote: mocne zasilanie i nic wiecej.

 

Surowosc i twarde rysowanie brzmienia a muzykalnosc to kompletnie inne niezwiazane ze soba aspekty i wlasnie alien+ tą muzykalnosc ma najlepszą jaka slyszalem. Noga po prostu sama chodzi i ta muzykalnosc w polaczeniu z realistycznym surowym acz organicznym dzwiekiem sprawia ze jest tak straszliwie angazujacy.


Dokładnie Shozy zrobiło mistrzowską aplikację, wydobyła z ak4495 dźwięk który zarazem jest techniczny i muzykalny, przez to bardzo angażujący, a to jest dla mnie piorytet. Tak samo w przypadku Aliena Golda, gdzie tam jest PCM5102.

Dobra recenzja Spawn. Jestem ciekawy tego Soniacza, gdyż mimo że lubię dźwięk angażujący i bezpośredni, to ostatnio jeden z daców, które miałem na chwilę u siebie mimo że nie był angażujący, gdyż grał aksamitnie, bardzo rozdzielczo, nie rysował twardo to zrobił na mnie wrażenie takie że słuchałem tylko muzyki i niczego mi nie brakowało, ani także nić nie przykuwało uwagi, oprócz tego że się nie dało rozdzielić poszczególnych pasm, wszystko że sobą było razem szyte. 
Lubię ZX2 chociaż to nie moje granie, gdyż jest zbyt ciemne i gęste, a jak jest tutaj, też tak samo, czy bardziej jest równość tonalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn  bardzo dobra, konkretna i czytelna recenzja.. dzięki!

 

Jedyne co było by według mnie warte dodania to informacja jakich słuchawek używałeś podczas testów. Czasami znając osobiście konkretny model/modele słuchawek, z którymi fajnie zgrał się dany DAP łatwiej jest określić czy charakteryzuje się on sygnaturą, która spełnia nasze konkretne oczekiwania. Nie mam tu na myśli opisywania każdego połączenia z osobna, a bardziej zasygnalizowania, że cała recenzja i przedstawione w niej wnioski były oparte na odsłuchach DAP'a z ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2017 o 11:23, LuQi napisał:

@Spawn  bardzo dobra, konkretna i czytelna recenzja.. dzięki!

 

Jedyne co było by według mnie warte dodania to informacja jakich słuchawek używałeś podczas testów. Czasami znając osobiście konkretny model/modele słuchawek, z którymi fajnie zgrał się dany DAP łatwiej jest określić czy charakteryzuje się on sygnaturą, która spełnia nasze konkretne oczekiwania. Nie mam tu na myśli opisywania każdego połączenia z osobna, a bardziej zasygnalizowania, że cała recenzja i przedstawione w niej wnioski były oparte na odsłuchach DAP'a z ...

 

Jak zwykle, testuje na wszystkim co mam pod reka, a aktualnie to phonak audeo, kz zst, etymotic er4s i er4xr, denon d7000, beyery dt 150, flare r2s, vsonic gr07 i gr07x, natomiast 600 ohmowych beyerow T1 nie chcialo mi sie nawet podlaczac bo napewno braknie glosnosci zeby ocenic. Opis brzmienia to charakter urzadzenia ktory udaje mi sie uchwycic po odsluchach na wielu sluchawkach.

 

Pojedyncze polaczenia to moim zdaniem juz kwestia bardzo indywidualnych preferencji. Krotko mowiac jak napisze ze er4s sa lekkie i zwiewne a dt150 pogrubione i analogowe to bedzie to opis sluchawek a nie odtwarzacza :)

 

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Noah napisał:

Przedzial cenowy Dx200 a duzo ladniejszy jak dla mnie. Cos czuje , ze i gra ciekawiej...

 

Dx200 nie sluchalem ale siedzace w srodku sabre na ktorych brzmienie mam alergie i opinia misiekkb (zwracamy uwage na te same rzeczy w brzmieniu) ktory twierdzi ze jest wyprany z emocji jakos nie zacheca mnie do wydania 4 tys aby sie samemu przekonac o tym ze mi sie nie podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak dobrej sceny we wszystkich trzech osiach jeszcze nie słyszałem. Nie czuję przyciemnienia, porównując bezpośrednio z DX200 i amp2, raczej lekkie ocieplenie. Użytkowo mistrz, a bateria nie ma końca. Tu ulga po przesiadce z DX200, który brzmieniowo jednak nadal jest w czołówce. Zapożyczę od @awayeah trafne określenie basu w WM1A - tektoniczny. Często go czuć, mimo, że ilościowo nie ma go wcale dużo. Zjawiskowe przeżycie :o5c80addab4fdbad097ea6fff876bbe63.jpg

Edytowane przez all999
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Karmazynowy napisał:

A byłem ze swojego AK300 ostatnio zadowolony... :P

 

Ja mówię na razie tylko o połączeniu z EX1000. Zdziwiłbym się, gdyby nie łapały ze sobą dobrej synergii. Nie mam pojęcia jak będzie z nausznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal grzeje po 450 godzinach mam mieszane uczucia. Jak wczesniej mi sie nawet podobalo lekko przyciemnione brzmienie tak teraz juz wcale przyciemnione nie jest, za to jest dla mnie za duzo gory i to wcale nie najwyzszych lotow. Na hajpfi pisza zeby cisnac do 550 godzin :/

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności