Skocz do zawartości

Meizu M8, Chińska Odpowiedź Na Iphone?


Seamus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście najbardziej nie mogę doczekać się gier na tym telefonie (z tym prockiem, RAMem i wyświetlaczem...).

 

Gry ? Jakie gry ? Gdzie ty znajdziesz gry na winCE w dodatku z tak egzotyczna rozdzielczoscia ? ;] Na WinMo jest niby sporo gier (tez sie tym jaralem jak kupowalem Toshibe) ale co z tego, skoro wiekszosc dziala w QVGA w ostatecznosci VGA ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 357
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Są gry java, które dopasują się do każdego wyświetlacza, taki np VRally albo Burning Tires, oba w jednym z lepszych 3D jakie kiedykolwiek widziałem na telefonie - na ABYSS Engine.

A sterowanie? Hm, marzy mi się mapowanie klawiszy 2/4/6/8 do czujnika położenia, ustawia się tylko deadzone (na klawisz w dół największą, bo generalnie zazwyczaj telefon trzyma się przechylony w dół) i jechana :> Nawet, jeśli czegoś takiego oczywiście nie będzie, to zawsze pozostaje wysuwany panel z klawiszami kursorów i kilkoma funkcyjnymi, które były pokazane chyba na wczesnym prototypie z CeBITu (jako układ klawiatury, koleś przełączał pomiędzy qwerty, chińszczyzną i właśnie tym widokiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są gry java, które dopasują się do każdego wyświetlacza, taki np VRally albo Burning Tires, oba w jednym z lepszych 3D jakie kiedykolwiek widziałem na telefonie - na ABYSS Engine.

A sterowanie? Hm, marzy mi się mapowanie klawiszy 2/4/6/8 do czujnika położenia, ustawia się tylko deadzone (na klawisz w dół największą, bo generalnie zazwyczaj telefon trzyma się przechylony w dół) i jechana :> Nawet, jeśli czegoś takiego oczywiście nie będzie, to zawsze pozostaje wysuwany panel z klawiszami kursorów i kilkoma funkcyjnymi, które były pokazane chyba na wczesnym prototypie z CeBITu (jako układ klawiatury, koleś przełączał pomiędzy qwerty, chińszczyzną i właśnie tym widokiem).

 

Kolego po pierwsze mylisz dopasowanie sie gry do fizycznych rozmiarow wyswietlacza z rozdzielczoscia ekranu, a po drugie zeby sterowanie dzialalo z akcelerometrem musi byc tak napisane od samego poczatku po trzecie jaki wysuwany panel ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież musi dać się jakoś pisać w aplikacjach java, nie mówię o grach nawet. Chodzi mi o (wirtualną) klawiaturkę ekranową którą będzie sobie można w dowolnym momencie otworzyć.

 

VRally odpalałem w emulatorze (mobile JUnit) od Sony Ericssona z ekranem 720x480 i wszystko było ładnie pięknie.

Wiem, że z wykrywaniem położenia to kompletne marzenie, ale marzyć nikt mi chyba nie zabroni? I nie chodziło mi wcale o efekty fizyki związane z akcelerometrem tak jak na iPhonie, tylko po prostu zwykłe mapowanie (np przy 50% przechylenia załącz, przy mniejszym wyłącz).

 

Hot news ---------

Jack Wong potwierdza na forum Meizu, że chce wprowadzić pierwszą wersję M8 do sprzedaży w Chinach 30 listopada (z software'owo zablokowanym WiFi). Wersja przeznaczona na rynki zagraniczne z WiFi wyjdzie już w grudniu.

 

Ceny:

8GB - 2380RMB - ok. 945zł

16GB - 2880RMB - ok. 1120zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież musi dać się jakoś pisać w aplikacjach java

 

wystarczy pobrać JDK i NetBeans ze strony java.com... i mieć dobrą książkę do nauki ;)

 

> Chodzi mi o (wirtualną) klawiaturkę ekranową którą będzie sobie można w dowolnym momencie otworzyć

 

i zasłonić dobrą połowę zawartości wyświetlacza :)

 

> po prostu zwykłe mapowanie

 

to nie jest "tylko po prostu zwykłe mapowanie", w przeciwnym razie co druga komórka miała by to "po prostu zwykłe mapowanie" :)

 

> szanse na równą konkurencję z iphonem coraz mniejsze

 

nie sądzę... za późno, za mało, do dziś nie wiadomo "jak"... i jeszcze w tej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety trzeba liczyć z tym, że może niedługo zaprzestaną także produkcji M6, żeby zasilić prace nad M8 co jest możliwe uwzględniając tok myślenia pana Wong'a. Tak pożegnamy się z firmą, która niegdyś produkowała bardzo dobre odtwarzacze, a skończyła próbując nabrać klientów na vaporware.

Wyszło ostatnio dużo telefonów i szczerze mówiąc nawet te z fizyczną klawiaturą qwerty są w stanie konkurować z M8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie czekam na ten telefon, ba nawet nie zdziwiłbym się gdyby w trakcie "produkcji" stracił jego funkcje. Za jakiś czas wychodzi Nokia 5800, HTC Touch HD, Nokia e63, te telefony posiadają złącze 3.5 mm maję wifi i tylko e63 nie ma ekranu dotykowego (za to ma klawę qwerty) i 3G. Wszystkim zainteresowanym radziłbym zwrócić się w kierunku tych telefonów, a zwłaszcza tej Nokii 5800, która ma być nawet tańsza niż M8.

 

Radzic to sobie mozesz, meizu to odtwarzacz mp3 czlowieku a nokia nie ma rewelacyjnych osiagow, patrz gdzie piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo meizu może konkurować tylko ceną i jakością muzyki. A ponieważ apple bardzo wysoko postawiło poprzeczkę funkcjonalności, a Samsung i HTC przeskakują ją z zawiązanymi nogami...

 

samsung... htc zawsze przeskakiwalo ale samsung? moze jeszcze LG i Motorolla, chyba za bardzo lecisz na reklamy.

dwa: Apple i wysoka poprzeczka ma sie jak piesc do nosa, jeszcze wyjedz z tekstem ze ipod rzadzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzic to sobie mozesz, meizu to odtwarzacz mp3 czlowieku a nokia nie ma rewelacyjnych osiagow, patrz gdzie piszesz

Wydaje mi się że do odtwarzacza mp3 do M8 to daleka droga, nokie z każdą kolejną generacją grają co raz lepiej i nigdzie nie jest powiedziane że M8 gra naprawdę porządnie. Więc dopóki nie usłyszę to nie uwierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzic to sobie mozesz, meizu to odtwarzacz mp3 czlowieku a nokia nie ma rewelacyjnych osiagow, patrz gdzie piszesz

 

M8 to jednak telefon więc porównania do Nokii są jak najbardziej na miejscu.

 

BTW Skąd tyle chamstwa i nienawiści w Twoich postach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wieze ze jak pisza ze m8 gra lepiej od m6 to tak jest ... ale to chinczyk mowi wkoncu, miejmy nadzieje ze Pan Wong nie jest głuchy.

 

 

co do wyjezdzania z funkcjonalnoscia, to dziwie sie ze w reklamach motoroli nie ma mowy o genialnej jakosci słuchawki oraz wytrzymałosci.... nowym motorolom nie da sie tego odebrac.

 

LG ... kuleje i pewnie długo kulec bedzie, samsung na WM ujdzie, na wlasnym sofcie imho nic ciekawego.

 

Mnie ciekawi jak graja high endowe japonskie fony, mysle ze moglibysmy sie mocno zdziwic po odsłuchaniu takiego klapkowego smoka z panoramicznym 3" ekranem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wieze ze jak pisza ze m8 gra lepiej od m6 to tak jest ... ale to chinczyk mowi wkoncu, miejmy nadzieje ze Pan Wong nie jest głuchy.

A co innego pan Wong ma mówić? "No macie tu nowy produkt, co prawda gra lipnie, ale może wam się spodoba" :P

LG ... kuleje i pewnie długo kulec bedzie, samsung na WM ujdzie, na wlasnym sofcie imho nic ciekawego.

LG kuleje? Na jakiej podstawie wysnuwasz taki wniosek? Imo są w pytkę, sam mam viewty i jestem z niego naprawdę zadowolny, moja matka ma KS20 i też jej się podoba (chociaż imo WM bez sprzętowej klawiatury lub jakiś sensowych dodatkowych rozwiązań softowych to pomyłka). A patrząc obecnie po dostępnych na rynku telefonach LG też wypada nieźle. Moja siostra chce sobie kupić jakiś telefon i jak sobie poprzeglądała telefony spełniające jej wymagnia i żeby były w odpowiedniej cenie to jej zostały 3 modele LG. Samsung na symbianie/WM są rzeczywiście w pytkę ale te bez OSa też zaczynają wyglądać co raz lepiej. Ich menu nie wyglądają już jak jakieś empecztery z bazru tylko jak porządny telefon. Aczkolwiek upłynie chyba sporo wody w wiśle zanim zacznę myśleć nad zmianą telefonu na non-OSowego samsunga :) A co LG to wyniki rynkowe mówią same za siebie - wzrost sprzedaży z 2Q2008 na 3Q2008 to 30% :)

Mnie ciekawi jak graja high endowe japonskie fony, mysle ze moglibysmy sie mocno zdziwic po odsłuchaniu takiego klapkowego smoka z panoramicznym 3" ekranem

To jeszcze daleko przed nami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samsung... htc zawsze przeskakiwalo ale samsung? moze jeszcze LG i Motorolla, chyba za bardzo lecisz na reklamy.

dwa: Apple i wysoka poprzeczka ma sie jak piesc do nosa, jeszcze wyjedz z tekstem ze ipod rzadzi

 

Owszem moim zdaniem motorola w wielu wypadkach przebija innych producentów, np jakością wyświetlaczy czy obudowy. Samsung Omnia jest mimo wszystko lepszy niż konkurujący z nim htc touch diamond. I jeszcze powiem, że ipod rządzi. A na pewno rządzi iphone do przeglądania internetu przez wifi czy jako odtwarzacz muzyczny w telefonie. I żaden koleś, mający wzięte z kosmosu wysokie mniemanie o sobie, nie zmieni mojej opinii, bo mając w ręku te urządzenia, sam to stwierdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności