Skocz do zawartości

Meizu M8, Chińska Odpowiedź Na Iphone?


Seamus

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem o co ci chodzi z tymi prędkościami zapisu/odczytu? Najwolniejsza karta sdhc, czyli class2 ma prędkość 2MB/s wystarczająco zarówno do odtwarzania muzyki jak i filmów (jak już to uzgodniliśmy wątku o D2), jedym probleme może być zapisywanie na nie danych z kompa - zapełnienie 8gb zajmuje ponad 1h. Chociaż w sumie zwykłe pamięci NAND nie są aż tak wiele szybsze. W mojej sansie e270 zapisanie ~5gb zajęło mi ~40min, czyli w zasadzie porównywalnie. A należy pamiętać że class2 to najwolniejsze sdhc, niedługo spopularyzują się class4 i class6 które są odpowiednio szybsze.

 

200$ w stanach (zapewne), po narzuceniu polskich/unijnych podatków i marży polskiego importera to raczej poniżej 1k pln nie zejdzie, przynajmniej na początku.

 

O to, że z kart pamięci można wycisnąć znacznie większe prędkości i to jest dla mnie ich główna zaleta. Przy szybkiej karcie tranfer 5gb mógł by zająć 5-10 minut, zamiast 50. Ale jeżeli miałbym płacić ponad 1000 zł za flasha 8gb to wolałbym jednak kupić coś z HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 357
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzisiaj byłem w empiku i przeglądałem sobie gazety o komórkach, w jednej z nich, bodajże 'mobile-internet' znalazłem krótką wzmiankę o M8 który jest opisywany w stylu "chińska podróbka iphone'a". Nawet się pofatygowałem i wysłałem im sprostowanie że to M8 był pierwsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
CYTAT(Seamus_ @ 14.03.2007, 19:52)

Co ciekawe według wcześniejszych spekulacji miał to być model głównie nastawiony na odtwarzanie muzyki i nie mający dodatkowych "bajerów" w postaci radia czy odtwarzania video. Jak widać plany uległy zmianie

 

ksy Napisano 14.03.2007, 18:27

 

Ta ale rynek zweryfikował plany..

 

 

Tak apropo dostosowywania się Meizu do rynku europejskiego i amerykańskiego

to okazało się że Meizu M 8 miniOne bedzie sprzedawane na tychże rynkach

bez modułu telefoni komórkowej - czyli nie bedzie to ewentualny konkurent

iPhone tylko zwykły PMP :)

 

Tig_meizum8_19032007.jpg

 

Choc dla tych którym nie zależy na integracji miniOne z siecią telefoniczną

i internetem to może byc dobra wiadomość bo automatycznie obniży

cenę Meizu > w tej chwili mówi się 195$ za wersję 4GB i 305$ za 8GB

- podczas gdy wersje telefoniczne miały kosztować odpowiednio ponad 100$ drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko czy czy wynika to z problemow technicznych czy tez faktycznie "dobrego serca". Dawno temu czytalem coś, że sieć w Azji (szczególnie w Korei) jest mocno inna niż ta u nas i telefony tam oferowane, mają totalnie inne moduły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no i czar prysł...

Jednak to może być właśnie odmiana o której wspominałem już kiedyś i będzie nazywana M7.

Jak dla mnie to właśnie takie coś byłoby idealne....no może idealne gdyby jeszcze miało slot na karty ;)

Przy rozdzielczości 720 x 480 to na wersje 4GB ze 4 filmy wejdą i na tym koniec :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pierwsze real photo Mini One M8 ( z zapowiedzi przedstawiciela Meizu

wynika że juz w najblizszych dniach mamy zostać zasypani setkami innych :D )

 

fd844d20d1.jpg

 

Aktualne dane techniczne Mini One M8

 

SOC Samsung ARM11 533MHZ z 128MB de DDR SDRAM. Touchscreen 3.32" (720x480 px)

16 milionów kolorów , wbudowane dwie kamery (recto 0,3MP/verso 3MP), bluetooth, Wifi,

tuner DMB , GPS w opcji , wyjście video . Obsługuje AVI, MPEG4, WMV 720x480 @ 30fps.

Na wewnętrznym rynku chińskim dochodzi funcja smartfonu (GSM+EDGE+WCDMA, Windows CE 6)

 

Przewidywane ceny 4GB, 8GB , 16GB - odpowiednio 190EUR , 240EUR i 330EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w sumie utrzymuje się to, że smartphonem jest tylko na rynku chińskim? Czyli do jas torze wersja z jedna kamera itp....

 

w zasadzie bez sensu bo do nas trafi poprostu PMP a oni będą mieli coś ala iPhon z tym, że z obsługą 3,5G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by poczytać ten temat ten (chyba) temat, to można znaleźć info o Getza, że Meizu zrobiło premierę M8 4 czy 5 dni przed iPhonem zanim ktolowiek o nim usłyszał :)

 

Ogólnie ten model z założenia już jest lepszy od iPhona bo jest 3,5G.. a iPhon w momencie premiery już jest za stary :)) to jest dla mnie ŚMIECH NA SALI!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BZDURA? :)

 

Cena sprawi, że M8 czy inne chińskie produkty będą ilościowo 3:1 dla nich.

Tak jak teraz jest Nano by Apple i Nano by Noname. Proste.

 

Szczególnie, jeśli Meizu będzie oferować 3,5G a inni także będą oferować bo będą logicznie iść w stronę smartphonów.. i tu będzie spokojna wygrana. Jak już taki E-ten Glofiish będzie miał większe możliwości od nędznego iPhona :) To marketing zadziała - ale w US, bo oni tam telefonicznie są mocno zacofani. W europie to nie przejdzie i to nie jest MOJE zdanie (tak tak GoodBoy) tylko wystarczy poczytać wywiad na Telepolis itp ze specjalistami z rybku mobile.

 

A obecnie prada jest taka, że chińskie firmy już coraz częściej korzystają z licencjonowanych programów i podzespołów -> więc pewniakiem jest, że zaczną znjadać jeszcze bardziej rynek zacnej firmy Apple (jak i wielu innych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, podróby trafiają do polski bardzo szybko (niestety)... a ceny iPhona jakie były wstępnie podawane są lekko sufitowe (coś słyszałem o 2,500 zł). Jasne, że znajdą się ludzie, którzy to kupią bo i teraz wydaje się więcej na iPoda, żeby mieć iPoda (i jest to zrozumiałe) ale jeśli się okaże, że tylko Plus by miał iPhona to była by już spora lipa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś już gdzieś podróbki? Sesja chyba sprawia, że jestem nie na czasie. A co do iphona to wiesz jest pewna ekonomiczna teoria, ze jest pewien specyficzny rodzaj produktów, na który rośnie popyt wraz ze wzrostem ceny ;)

 

 

Mój post był ostatni to nowego niusa wedytuje tutaj:

 

Na meizume pojawiły sie nowe informacje odnosnie m8. Sa troche sprzeczne jeśli chodzi o cene. Bo jedni szacują koło 1000$ a inni zależnie od wersji 260-460.

Planowany release date przełom 2007/2008 (celują w świeta cwaniaki ;) )

Sa problemy z uzyskaniem licencji telefonu komórkowego i możliwe jest wypuszczenie wersji nietelefonowej, ktora pózniej zostanie upgradowana (najpewniej ze zmiana firmware)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a ceny iPhona jakie były wstępnie podawane są lekko sufitowe (coś słyszałem o 2,500 zł).

 

3600 za wersję 8GB w prawdziwej cenie. Zapowiadane 800$ to była cena którą otrzymalibyśmy biorąc ten telefon... na 2 letni abonament. Chore ;/.

 

IMO to ma duże szanse. Szczególnie cenowo pięknie się przedstawia. Zobaczymy jak będzie ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mistyczny odtwarzacz multimedialny odcinek 1328: http://www.meizu.com/bbs/dispbbs.asp?Board...8456&skin=1

 

 

Coraz fajniej. Już nawet redner zrobili... ile jeszcze? 2 lata? ;) Osatnia data to styczeń 2008 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności