Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Remax RM-MD800 czy Soundmagic E80.


PalecQD

Pytanie

Witam serdecznie,

Poszukuję słuchawek dokanałowych, do 300zł. Poprzednie (Ostry KC06A) dokończyły swojego żywota.

w oko wpadły mi właśnie, soundmagic E80 i Remax MD800. Ogólnie Ostry mi pasowały, lecz brakowało w nich niskiego zejścia.

Moje pytanie, co będzie lepsze? Chyba że znajdę w cenie do 300zł coś lepszego od ww.

 

Pozdrawiam was serdecznie i proszę o radę.

Edytowane przez PalecQD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak szukasz nisko schodzącego basu to proponuję Klipsch Reference R6m lub JVC HA-FRD80Z. W tych słuchawkach bas jest bardzo konkretny ale bez uszczerbku w pozostałych pasmach. JVC znajdziesz u nas na bazarku a Klipsch na aledrogo. Mam JVC i miałem Klipsch i są to słuchawki z bardzo dobrym basem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie znam HTC 10, ale jeśli szukasz słuchawek, którym nie brakuje dołu to może spróbujesz najpierw dużo tańszych KZ ZST lub KZ ZS5 (dostępne również z mikrofonem). Całkiem niezły bas miały też Soundmagic E50. Jeśli i w tych byłoby za mało dołu to Shozy Zero powinny zamknąć temat :)

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, PalecQD napisał:

w HTC siedzi DAC Sabre. Nie zalezy mi na wszechobecnym basie, lecz na jego jakosci, jak i reszty pasma. Lubie podkreslajacy brznienie basik, ale bez zamulenia. Rozumiem ze SM E80 i Remaxy odpadaja?

 

Remaxów nie słuchałem,  ale E80 to na pewno nie jest jakiś wybitnie nisko wchodzący bas. E80 to bardziej monitorowe granie. Więcej masy na dole mają E50. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

E80 mają nisko schodzący bas. Tyle że nie łoją nim na lewo i prawo.

A jako pewne rozwinięcie KC06A, możesz potraktować TFZ Exclusive King. Lekko ponad budżet, ale warto. Przy nich podpytałbym też Bigmarasa (oficjalny dystrybutor na Polskę), czy nie ma u siebie wersji z wymiennym kablem. Na przyszłość zaoszczędziłoby Ci to sporo kasy, bo jednak przewód taniej dostaniesz niż nowe słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Remaxy grają głównie środkiem, to takie słodkie słuchawki skupione na średnicy o ponadprzeciętnej holografii w swojej cenie, ale niestety mają driver flex i problemy z sealem (po polsku: membrana ugina się, ułożenie w uchu ma bardzo duży wpływ na ich poprawną akustykę)...

E80 mają bardzo dobry nisko schodzący bas, o wiele mocniejszy niż 800MD, ale za to nie mają tak szerokiej i przestrzennej sceny, nie są też tak słodkie i wyrafinowane w wyższej średnicy i sopranach jak Remaxy

Także uwzględniając co napisałeś z tych 2 zdecydowanie E80 (poza tym 229 - 5% rabatu w mp3store  np. za płatność kartą mBank za model z pilotem to jest niezła cena)

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To bierz Klipsch lub JVC. JVC HA-FRD80Z z ebay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Inszy, wlasnie widzialem ze czesto polecasz te Remaxy, dlatego sie nimi zainteresowalem. Chodzi mi tez o to, zeby bas nie przycmil tez detalicznosci i przejrzystosci sluchawek, bo zalezy mi tez na sokidnej srednicy i wysokich tonach. Moze zbyt wiele wymagam do tej kwoty?Zarekomenduj cos do max 300zl, bo wiedze w tej kwesti masz zacna.

Edytowane przez PalecQD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Osobiście bym dozbierał do TFZ King ;)

Ale jak nie wchodzi to w grę, to bym brał coś z pary Soundmagic E80 - Shozy Zero. Pierwsze równiejsze, bardziej techniczne, drugie cieplejsze, w stronę rozrywki. Ale jak one się zgrają z HTC, to nie mam pojęcia.

 

Ewentualnie można jeszcze kupić Donscorpio Bass Colour. Potęga na subbasie, a że są podatne na korektor, to brzmienie reszty zakresu można sobie dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kurcze, mialem sie spiac finansowo do kupna TFZ Exclusive King, ale zauwazylem ze nosi sie je za uchem, a ja przez moje male malzowiny uszne, mam problem z noszeniem sluchawek w ten sposob. No szkoda, bo po recenzjach mi sie spodobaly.

Edytowane przez PalecQD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jak nie chcesz OTE to moje propozycje rozważ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 12.08.2017 o 19:11, PalecQD napisał:

Kurcze, mialem sie spiac finansowo do kupna TFZ Exclusive King, ale zauwazylem ze nosi sie je za uchem, a ja przez moje male malzowiny uszne, mam problem z noszeniem sluchawek w ten sposob. No szkoda, bo po recenzjach mi sie spodobaly.

 

E80 to bardzo małe słuchawki

nie wiem po co kombinujesz jak koń pod górę, masz bardzo dobre słuchawki za rozsądne pieniądze w wersji z pilotem, więc po prostu je kup i zamknij ten wątek :)

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Klipsch lub JVC HA-FRD80Z 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności