Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub SHOZY


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

SHOZY & NEO CP, 

Słucham i słucham i już chyba wiem dlaczego mi tak usiadły brzmieniowo.

To takie delikatnie podkręcone HD600. podobnie blisko położone wokale, zbliżona grubość na dole średnicy. CP mają odrobinęwięcej dolnych i górnych rejestrów. Coś zbliżonego do mojego EQ na sześc-setkach.

CB68E49D-29DD-4C70-818B-B9D2A873C373.jpeg

Edytowane przez kuman
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Shozy Form 1.1 - czyżby zapowiadał się pogromca FiiO FH1 z lepszymi bardziej naturalnymi sopranami? Mam nadzieję

 

Zobaczcie, wyglądają kosmicznie pięknie 😍

 

https://www.linsoul.com/pages/shozy-form-1-1

 

 

@bigmaras będą dostępne u Ciebie NIEBAwem? 😄 Może jakiś preorderek jak teraz na dropie po 60 usd?

 

EDIT

 

No, entuzjazm mi trochę opadł jak poczytałem sobie ich recenzje, które się ostatnio posypały jak z rękawa...

"I do advise that the treble is rather sharp and can be harsh and fatiguing, depending on each individual’s sensitivity and their preferences in music."

Edytowane przez blueme
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow Shozy CP są genialne jako allroundery, zachęcam was do kupowania
Jeśli kogoś irytują w armaturowych iemach te surowo, chłodno i nienaturalnie brzmiące na średnicy i sopranach (głównie Knowlesy) to tutaj mamy armatury bardzo soczyste i słodkie a jednocześnie odpowiednio szczegółowe i rozdzielcze
W efekcie całościowo dźwięk jest bardzo muzykalny i spójny (z basem też armaturowym, twardszym, przez co nie ma tego rozjazdu i rozdźwięku "hybrydowego" jak np. w takich FH1 gdzie z jednej strony mamy obfite ciepłe i mięsiste basy z dynamicznego przetwornika, a z drugiej surowe, chłodne i wyostrzone wokale + soprany z armatur Knowlesa)
Rekomenduję z małym zastrzeżeniem: załączony komplet tipsów jest dostosowany do uszu Azjatów, a nie Europejczyków (tak mi całą sprawę wyjaśniło Shozy). Przez to ciężko złapać z nimi seal, średnica jest zbyt wysunięta a bas stłumiony. Po wymianie na czarne kopułkowe tipsy od FH1 - BAJKA, dźwięk kompletny i funowy

Kupujcie u @bigmaras dopóki są, jak nie macie wolnych kopułkowych tipsów pod ręką, to zapytajcie @bigmarasa żeby dorzucił takie do słuchawek niewielkim pewnie dodatkowym kosztem

Edytowane przez blueme
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blueme napisał:

wow Shozy CP są genialne, zachęcam was do kupowania
Jeśli kogoś irytują w iemach te surowo, chłodno i nienaturalnie brzmiące armatury na średnicy i sopranach (głównie Knowlesa) to tutaj mamy armatury bardzo soczyste i słodkie a jednocześnie odpowiednio szczegółowe i rozdzielcze
W efekcie całościowo dźwięk jest bardzo muzykalny i spójny (z basem też armaturowym, twardszym, przez co nie ma tego rozjazdu i rozdźwięku "hybrydowego" jak np. w takich FH1 gdzie z jednej strony mamy obfite ciepłe i mięsiste basy z dynamicznego przetwornika, a z drugiej surowe, chłodne i wyostrzone wokale + soprany z armatur Knowlesa)
Rekomenduję z małym zastrzeżeniem: załączony komplet tipsów jest dostosowany do uszu Azjatów, a nie Europejczyków (tak mi całą sprawę wyjaśniło Shozy). Przez to ciężko złapać z nimi seal, średnica jest zbyt wysunięta a bas stłumiony. Po wymianie na czarne kopułkowe tipsy od FH1 - BAJKA, dźwięk kompletny i funowy

Kupujcie u @bigmaras dopóki są, jak nie macie wolnych kopułkowych tipsów pod ręką, to zapytajcie @bigmarasa żeby dorzucił takie do słuchawek niewielkim pewnie dodatkowym kosztem

@blueme miałeś kiedyś aune E1, jestes w stane je porównać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robertos niestety nie, ale zapytaj @kuman on mógł mieć a ma też CP... ale wydaje mi się, że CP to bardziej kolorowe, muzykalne brzmienie niż liniowo-neutralne, nie chodzi o coś takiego jak podbity bas czy soprany - chodzi bardziej o barwę ich brzmienia... no ale nie ma co spekulować na bazie opinii, zapytaj kumana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sluchalem nigdy aune e1 chociaz zawsze mialem je gdzies z tylu glowy.  Ostatecznie i tak wole jednak sposob noszenia za uchem. 

 

Neo cp to zbalansowane doki z lekka gorka na wokalach(jak zreszta cala masa iemow). Upodabnia je to wlasnie do hd600. 

Neo cp to nie jest V granie. 

 

Ja uzywam ostatnio glownie z piankami inairs.  jesli chce kapke gesciej to wtedy te drugie pianki z audeosa, juz nie pamietam nazwy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aune 1 to jest jednak dynamik spójny w całym paśmie, tu mamy armatury sklejone z 3, więc sytuacja jak to dynamiki vs armatury love it or hate it. doskonale potrafię sobie wyobrazić sytuacje, że któś nie będzie zadowolony z CP. bo np. będzie oczekiwał referencji i maks wierności, ale będzie jeśli szuka grania muzykalnego i rozrywkowego i nie przeszkadza mu specyfika armatur

@kuman ja np CP  niegdy nie porównał bym do HD600 - CP dla mnie brzmią bardziej nierówno w paśmie i są znacznie bardziej rozrywkowo podkolorowane, bardziej też rozmyte, nie mają takiego rozciągnięcia od średnicy po soprany (słychać tu jakies poszatkowanie crossovera), ba nie mają w ogóle 50% takiej holografii i realizmu jak 600ki!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie jeśli ktoś potrzebuje jakiejś referencji dla brzmienia shozy neo cp, to dla mnie w porównaniach bezpośrednich są one taką armaturową wersją sennheiser momentum m2 - dokładnie grają w ten sam deseń, w tym samym rozrywkowo-funowym stylu, z tymże jak to armatury ostrzej i surowiej, z mniejszą słodyczą i tłuszczem dynamicznych (szczególnie na basie i wokalach, ale za to bardziej klarownie i czytelniej niż momentumy). więc jakby ktoś chciał przygarnąć sobie armaturową wersję m2 to właśnie są nią shozy cp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie długo ma być test ich na Headfonics z tego co rozmawiałem z kilkoma osobami to sygnaturę mają bardzo podobną do CA Fiabe3. Myślę nad nimi, ale bym musiał zmienić DAP'a, gdyż one wymagają dużo mocy żeby je wysterować tak minimum 200mW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności