Skocz do zawartości

Fanklub SHOZY


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.02.2020 o 10:21, blueme napisał:

 

Nie, dlaczego miałbym żartować. To sprawdź sam to się może nieźle zdziwisz. Ten kabel jest ok, jest z OFC, ale faktycznie może to zaskakiwać, bo intuicja mylnie jak widać podpowiada ze kabel aby był dobry to musi być gruby jak trakcja kolejowa. A tu jak widać nie do końca chodzi o grubość tylko jakość no i oto że może na balansie z czułością wysoką Neo CP i z tym kablem dobrze się składa impedancja i damping factor. Spójrzmy też obiektywnie 100 zł za taki kabelek chińskiej marki to nie jest też niska cena. Może jakby był francuski to by była niska ;)

Nie muszę już sprawdzać, bo dwa razy miałem FH1 i podpinałem ten kabel do słuchawek, do których nie miałem 2,5 jacka, to znaczy raz, bo w drugiej sztuce był za spartaczony za luźny wtyk, ot jakość mmcx od FiiO. Z takich tanich to Shanling ma solidniejsze kabelki do swoich ME100. 

Edytowane przez PeepingTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.02.2020 o 19:04, Lord Rayden napisał:

Shozy Form 1.4 na dropie.

  • Driver: 4 balanced armatures, 1 dynamic driver
  • Cavity: Imported medical resin (3D printed)
  • Faceplate: Imported wood stabilized panel
  • Technology: 3-way crossover 
  • Sensitivity: 102 dB
  • Frequency: 20 Hz – 20KHz
  • Impedance: 16 ohms
  • Cable: 2-pin 0.78 mm
  • Connector: 3.5 mm

 

https://www.audiophileon.com/news/shozy-form-14-review

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
12 godzin temu, docentore napisał:

Jak wrażenia? Posiadam Magaosi K5, które są rebrandem BG ;)

Kocham moje K5

 

Na razie słuchane były tylko na sylikonach. Co najważniejsze - nie miałem wcześniej do czynienia z wieloprzetwornikowymi BA. Pojedyncze modele na jednym przetworniku i parę hybryd BA + DD.

 

Ergonomia jak dla mnie na 5 - siedzą mi idealnie. Muszę jedynie zwracać uwagę, aby nie wsadzić ich ociupinkę za głęboko - nie jest to takie trudne, a powoduje problemy z reprodukcją basu i uczucie pewnego zassania. Bałem się trochę basu (przez doświadczenie z pojedynczymi armaturami właśnie), ale mimo suchości ma bardzo fajny impakt. Ilościowo jest niemal idealnie. Czasem chciałoby się kapkę więcej, ale byłoby to pewnie kosztem czytelności lub balansu. Tonalnie są właśnie poniekąd zbliżone do moich HD600, stąd pewnie decyzja o zakupie. Podoba mi się lekki akcent na średnicę. Nie tak duży jak w sześćsetkach, gdzie wokalista wychodzi mocno przed szereg. W BG jest przyjemna lekka intymność, ale z zachowaniem szerokości sceny. Przy słuchaniu utworów na HD600 świeżo po przesiadce zawsze czuję efekt czegoś w rodzaju "dolly zoomu" z kina. Góra spokojna, ale bardzo czytelna, co też odpowiada moim preferencjom. Ogólnie to byłem nimi bardzo zaskoczony, bo w pewien sposób łączą zalety Sennków, ale ze względu budowę (bo IEM) i technikalia (bo armatury) są zdecydowanie bardziej uniwersalne. Wiadomo, jak to BA - technicznie to drugi biegun HD600 - są szybkie, szczegółowe, z długimi wybrzmieniami, wyciągają syf ze źródła a z drugiej strony sposobem prezentacji tak bardzo podobne. Nie słychać też, że robotą dzieli się między sobą 5 przetworników - oczywiście w dobrym tego znaczeniu. No i @Gourney sprzedawał je za super pieniądze, więc wstyd było nie brać 😜 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości Twoje wrażenia pokrywają się z moimi. Uwielbiam je za piękną średnicę, rock w nich brzmi przepięknie. Jest to dosyć ciekawa kostrukacja jak na multiBA - ta duża armatura (Knowles 22955) jest w zwrotnicy podłączona bez filtrów, gra całe spektrum, do tego 2BA robią średnicę i 2BA górę.

Magaosi K5 widziałem na aliexpress czasami za ok 100$, tak jak mówiłem są to te same słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że Magaosi to te same bebechy co Shozy i poszczególne modele mają swoje odpowiedniki, ale nie jestem pewny co do samego strojenia. Ciekawa rzecz z tym podłączeniem do zwrotnicy - spodziewałem się raczej rozwiązania z conajmniej jednym BA odpowiadającym tylko za niskie tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zolwinho napisał:

Czytałem, że Magaosi to te same bebechy co Shozy i poszczególne modele mają swoje odpowiedniki, ale nie jestem pewny co do samego strojenia. Ciekawa rzecz z tym podłączeniem do zwrotnicy - spodziewałem się raczej rozwiązania z conajmniej jednym BA odpowiadającym tylko za niskie tony.

Crinacle zrobil wykres BG i K5 - pokrywają się w całym spektrum.

graph(2).png

Edytowane przez docentore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności