Skocz do zawartości

Fanklub SHOZY


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Ponoć były strojone na wzór Etów ER4 ale z głębszym, bardziej naturalnie brzmiącym basem i innymi takimi. Generalnie takie niby lepsze, bardziej przystosowane charakterystyką do obecnych trendów muzycznych ER4 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Star II właśnie siedzą w moich uszach, więc mała notka przed snem.

 

Bardzo wygodne, przyjemne w dotyku i mniejsze niż myślałem. Dźwięk naturalny z delikatnym przyciemnieniem, świetną holografią, mocno zarysowaną głębią i wokalami wychodzącymi do słuchacza. Mimo że góra wyrazista i złożona, to Shozy w ogóle nie wykazują chęci do sypania sybilantami. Bas schodzi nisko, jest zwarty i wyrównany. Co mnie miło zaskoczyło, to wybrzmiewanie instrumentów, chowające armaturowy rodowód słuchawek.

 

Jakieś minusy? Dół jest trochę za miękki jak na mój gust, mimo że ilościowo mi się podoba, no i czasami za bardzo czuć to przyciemnienie. Shozy wszystko podaje ładnie i przejrzyście, ale brakuje mi tu jakiejś ułańskiej fantazji, by czasami rozwalał głowę na szybszym metalu.

Za to Loreena McKennitt czy klasyka, to już sama przyjemność. Człowiek zamyka oczy i odpływa.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Audeo, to góra jest o wiele lepiej wyczuwalna. Za przyciemnienie robi ten dołek na przełomie średnich i wysokich, ale przy odsłuchu wydaje się on mniejszy niż na wykresie.

Ogólnie Gwiazdki wydają się być strojone w bezpieczny sposób, by nie atakowały górą i basem. Przy czym słabe nagrania od razu są obnażane. No i to pierwsze odsłuchy - może się zmienić :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze od KZ. O ile w tych pół godziny już wywoływał u mnie dyskomfort, w Shozy posiedziałem trzy i nie straciły komfortu.

Później postaram się zrobić jakąś porównawczą fotkę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Inszy napisał:

Mniejsze od KZ. O ile w tych pół godziny już wywoływał u mnie dyskomfort, w Shozy posiedziałem trzy i nie straciły komfortu.

Później postaram się zrobić jakąś porównawczą fotkę.

Dzięki !

 

Przy tej cenie, trzeba by je najpierw kiedy odsłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Dzięki !

 

Przy tej cenie, trzeba by je najpierw kiedy odsłuchać.

Lordzie, Cena jeszcze nie jest znana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vaiet napisał:

Lordzie, Cena jeszcze nie jest znana ;)

Na Penon wiszą... Pojęcie można mieć jakieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Na Penon wiszą... Pojęcie można mieć jakieś.

Według moich źródeł, cena ma wynosić około połowy tej, która na Penonie widnieje przy modelu Lite, także... Szykujcie hajsy, Panowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiewając wątpliwości cenowe. Oficjalnie to są okolice 400-420 USD, nie mniej jednak to są cały czas pierwsze małe partie i chwili obecnej nie dostępne są u producenta. Jeżeli będą dostępne to cena oficjalna w PL będzie na podobnym poziomie co w Chinach a forumowicze będą mogli liczyć na dodatkowy off oczywiście.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sobie znów ich posłuchałem, już na spokojnie, po przespanej nocy. Dwa mocno różne źródła: xDuoo X20 i Shozy Alien+, jako słuchawki porównawcze posłużyły Jupitery (w końcu też związane z kosmosem), a a przy okazji podpiąłem ampa VA RunAbout Plus.

Pierwsza rzecz, której należało się spodziewać: Starsy na Obcym grają lepiej, tym bardziej, że X20 też jest lekko przyciemniony, a tego one nie lubią. Gdy pomiędzy słuchawkami i grajkami był wpięty wzmacniacz, bardziej się to wyrównywało.

Druga rzecz, to odbiór w towarzystwie Jupiterów. Gdy chwilę słuchałem jednych, to po przejściu na drugie było przez kilka sekund wrażenie "co się zepsuło?". Shozy bardziej akcentują bas, CAF górę. Te drugie grają szerzej, Gwiazdy głębiej. Ale ogólnie, mimo przyciemnienia, to Star II sprawiają wrażenie bardziej naturalnych i rozdzielczych. Ta ostatnia cecha niestety wymusza porzucenie słabo nagranej muzyki, bo odsłuchy robią się nieprzyjemne.

Zgodnie z wcześniejszymi uwagami, bardzo fajnie prezentowane są wokale, wysunięte w stronę słuchacza, wyraźnie zaakcentowane i nigdy nie męczą sybilantami.

 

Wydaje się również, że one lubią prąd, bo pod wzmacniaczem nabrały wigoru. Czasami może być to kłopotliwe, bo nawet z telefonu mogą zagrać bardzo głośno, więc dołożenie ampa może nas wynieść na niesłuchalne poziomy głośności.

 

No i wrzucam zdjęcie w towarzystwie Periodic Audio Baryllium oraz Jupiterów.

1.thumb.jpg.bab2b84981ed62abc591fe602b2ea30c.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Post pod postem, ale trudno...

Po zwariowanym poprzednim tygodniu, w końcu dziś miałem czas by całkiem na spokojnie usiąść z Shozy (Star II sparowane z Alienem+).

I jeśli ktoś o nich myśli, a słucha metalu czy techniawy, to niech zacznie myśleć o czymś innym. Tu Star II jakoś nie potrafią wydobyć większych emocji,  mimo że niby na żadne pasmo nie można narzekać, a dźwięk jest dynamiczny. Co odpaliłem taką płytę, to dość szybko zaczynało wiać nudą.

Ale zmiana muzyki na coś opartego o żywe instrumenty i wokale (folk, smooth jazz), albo na spokojniejszą elektronikę (chillout, vocal trance) i jest odlot. I to nie, że fajnie i tyle, ale na tyle dobrze, że jak ich przed chwilą słuchałem i do pokoju weszła narzeczona, to stwierdziła, że dziwnie na twarzy wyglądam ;) Tylko jak już gdzieś tam wcześniej wspomniałem, należy unikać słabych nagrań, bo nam nimi Gwiazdki rzucą z pogardą...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności