Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Głośniki Creative I-Trigue L3800 - 2.1 problem.


kvra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Głośniki wymienione w temacie. 

Po przeprowadzce użyłem ich jako głośniki do telewizora. 

Satelitki rozstawiłem sobie w narożnikach pokoju lecz do lewej satelitki musiałem dokupić przedłużacz RCA-RCA. 

Po takim zabiegu owa lewa satelitka gra nieco ciszej. Czy to wina tego przewodu czy może trzeba by wzmocnić ten sygnał bo jest zbyt słaby? 

Przewód RCA-RCA zakupiłem w Auchan za 25zł 5m :D 

Sprawdzałem również czy podobnie jest przy podłączeniu przez ten przewód prawej satelitki, jest tak samo. 

 

Proszę o podpowiedzi czy to może być wina przewodu czy zbyt słabego sygnału wyjściowego? 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże straty są raczej nie dlatego, że ma 3 włoski na krzyż, bo te najtańsze to kupisz nawet za dychę za 5m, a za 25zł może tam jest nawet ciut więcej niż 3 włoski, ale niskiej czystości.

Skoro autor tematu idzie po taniości wybierając najtańsze kable, to niech chociaż zachowa symetrię - oba kable do satelitek mają być tej samej długości. To nie jest istotne, że do jednej satelitki wystarczy ci oryginalny 2m, a do drugiej potrzebujesz przedłużki. Wszystkie pary głośników muszą mieć taką samą długość kabla, żeby ci nie zakłócić balansu, a poza tym przy dłuższych kablach, to jednak jakość takiego kabla ma znaczenie, bo na długim ****ianym kabelku masz wysokie tłumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem. Chciałem kupić krótszy, bo aż taki długi mi nie jest potrzebny, ale akurat taki znalazłem na szybko w markecie.

Polecicie jakąś sprawdzoną markę? wystarczy mi w sumie jakieś 2,5-3m takiego przewodu. 

 

Dodam, że nie oczekuję tutaj jakiejś audiofilskiej jakości :D(tak to nie używałbym nadal tych głośników), chce tylko aby lewa satelitka grała z dużo mniejszą różnicą. 

Edytowane przez kvra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze rozwiazanie to kupić podwójny kabel RCA i po prostu rozłączyć go na odcinku gdzie jest zgrzany - jak to zrobisz estetycznie to nie będzie widać, a będziesz miał dwa pojedyncze. Z istniejącym kablem łączysz za pomocą złączki żeńskiej RCA (czyli zwykła złączka z dziurą z obu stron). Z tanich masówek to jeszcze w miarę są kable Prolink, ale wystarczy wejść na allegro albo olx i bez większego problemu znajdziesz po taniości dobre kable na dobrych wtykach jak ktoś zmienia okablowanie i sprzedaje za grosze (spokojnie coś znajdziesz do 50zł z wysyłką i będzie na przyszłość). Szukaj używek to będziesz miał na przyszłość w tej samej cenie coś znacznie lepszego niż chińczyki Hama lub Digital.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest dostać taki przedłużacz, chyba będę musiał kupić przewód z obu stron zakończony wtykami męskimi i do tego adapter. 
Aczkolwiek znalazłem takie kable. Czy mogę któryś z nich śmiało zamawiać czy to też okaże się szrot jak poprzedni?

http://www.liteshop.pl/pl/p/Kabel-Audio-2-x-RCA-meski-2-x-RCA-zenski/426
https://www.musiccenter.com.pl/product/10498/schulz-kabel-grca-34-przedluzacz-rca-rca-3m-przedluzacz-2xrca-2xrca-3m.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności