Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Brum brum pan da, uszkodzony wzmak.


Tsukinowaguma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno zakupiłem Pandę Fatso ,która jak się okazuje ma najprawdopodobniej uszkodzoną masę (ah ci kurierzy) .http://forum.mp3store.pl/profile/45434-fatso/?status=33477&type=status (Dyskusja)                                    Próbuję dociec w którym miejscu znajduje się uszkodzenie. Ktoś coś?

IMG_20170804_190325.jpg

IMG_20170804_190334.jpg

IMG_20170804_190340.jpg

IMG_20170804_190347.jpg

IMG_20170804_190356.jpg

IMG_20170804_190405.jpg

Edytowane przez Tsukinowaguma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na ten cienki żółty kabelek przy złączu zasilania bo to chyba jest masa zasilania (powinien być do obudowy przytwierdzony najlepiej na jakieś oczko czy nakrętkę). Także masa gniazd rca powinna być przyłączona do obudowy. Tak samo masa z płytki i tym samym masa z potencjometra. Najlepiej by było jakbyś masy ze wszystkiego pociągnął w jedno miejsce, kabelki masowe zakończył takim oczkiem 0_0_productGfx_cd3c960734db2176be8d47007 lub czymś podobnym, zrobił otwór w obudowie i to wszystko razem skręcił do obudowy. Radiator u ciebie jest na płytce więc to co pisałem o radiatorze jak miałem u siebie brum w gainclonie odpada (no chyba że masz jakiś zimny lut na płytce i radiator jest umasowiony).  Ewentualnie to może być też wina trafa. Zobacz czy ma gumowe podkładki wytłumiające, czy słychac je podczas pracy. Możesz też spróbować (jak się da) poprzestawiać je wokół własnej osi. Możliwe że brum zmniejszy się znacznie.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem i przycisnąłem suczysyna, wszystko mi wybrumił. Kabel masowy potencjometru, lut 2/10. Nie posiadam lutownicy więc prowizorka na taśmę, prędzej czy później oddam do podlutowania bo taśma będzie się odklejać. W końcu cisza, dzięki za pomoc! :)

Gdzieś mi tylko jedna śrubka poległa. :P

A potencjometr wymieniał Fatso. @bakus1233

Edytowane przez Tsukinowaguma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz zwiedził chyba całą Polskę :D

Ja miałem go w 2015r :)  

Fajna ta Panda. Słuchałem na tym wzmacniaczu głównie HD800, ale później trafiła się okazja zakupu Skorpiona HV1 i to był powód sprzedaży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bakus1233 napisał:

Ten wzmacniacz zwiedził chyba całą Polskę :D

Ja miałem go w 2015r :)  

Fajna ta Panda. Słuchałem na tym wzmacniaczu głównie HD800, ale później trafiła się okazja zakupu Skorpiona HV1 i to był powód sprzedaży :)

Mi bardziej podeszła panda składana przez @SlawekR . Z resztą też śmieszna historia - Sławek ją sklecił, sprzedał, zatoczyła koło po Polsce, potem ją Sławek kupił na Allegro:woot:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tsukinowaguma napisał:

Znalazłem i przycisnąłem suczysyna, wszystko mi wybrumił. Kabel masowy potencjometru, lut 2/10. Nie posiadam lutownicy więc prowizorka na taśmę, prędzej czy później oddam do podlutowania bo taśma będzie się odklejać. W końcu cisza, dzięki za pomoc! :)

Gdzieś mi tylko jedna śrubka poległa. :P

A potencjometr wymieniał Fatso. @bakus1233

Łoooo...pomogłem :D . 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności