Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki DAC/player do Fidelio X2?


wdwdr

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim.

Niedawno przyjechały do mnie słuchawki Fidelio X2, teraz zastanawiam sie nad jakimś DACiem lub ew. plyerem do nich. Pytanie w ogóle czy te słuchawki potrzebują czegoś wiecej niż smartphona z plikami w dobrej jakości i czasem dziurki integry blaszaka? Jeśli tak, to czym powinienem sie zainteresować? Budżet - 1000zł. Oczekiwałbym czegoś co pozytywnie wpłynęłby na rozmiar sceny i oczywiście detaicznosć/rozdzielczość słuchawek. Ogarnięcie góry również byłby mile widziane. 

Z góry dziękuje za wszelakie propozycje i porady.


EDIT: na chwilę obecną ma wytypowane 3 urządzenia: Pionieer 100R, GeekOut 450 i Audioquest Dragonfly Red. Prosiłbym o wskazanie, który lepszy i z jakiego powodu. Dodam, że jestem otwarty też na inne propozycje.
 

prQJ398m.jpg.

Edytowane przez wdwdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu gdy miałem X2 to dobrze mi grały z geek out 450 ale w takim budżecie to pewnie znajdzie się coś lepszego, z grajków może popularny ostatnio Pioneer XDP-100r ostatnio nawet były w dobrej cenie w komisie nie wiem jak teraz :ph34r:

Edytowane przez Hakuri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw muzyki słuchałem tylko z telefonu, później kupując Aune X1S do K550 przestawiłem się na słuchanie przy kompie. Tak więc, nie ma to dla mnie większego znaczenia czy to będzie player, który zastąpi mi smartphone, czy będzie to urządzonko podpięte przez USB do kompie, albo jeszcze da się je podłączyć tu i tu (otg) - jak czerwonego Dragonflya, którego też rozważam.

 

Liczy się dla mnie zauważalna poprawa jakości dźwięku.

Przykładowo K550 MK1 grały w moim odczuciu niemal identycznie same, jak i z Aune X1S. Różnica był dla mnie tak minimalna, że nie warta dodatkowego tysiaka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przetestował tego GeekOuta na twoim miejscu może akurat Ci siądzie a nie jest drogi, chyba, że potrzeba Ci grajka to na pewno będzie spora poprawa względem telefonu to nic tylko polować na jakiś w komisie.

Edytowane przez Hakuri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, adikadik napisał:

Polemizowałbym :)

 

Poza tym potrzebujesz kombajn, tylko playera czy tylko DAC-a? :)

 

W tym budżecie jest sprzęt co gra lepiej - Geek Out 720 :P (choć 450 ma lekko wyraźniejsze 3D to 720tka bardziej rozbudowuje scenę, a specyficznej barwy, które daje 450tka X2 tak bardzo nie potrzebują). 

 

X2 ciężko powiedzieć z czego grają najlepiej (nie znam pioneera, ale po opisach charakterystyki pewnie ma dobrą synergię), bo jeśli o nie chodzi to 60% urządzeń to kwestia przypraw, a nie jakiejś wyraźnie odczuwalnej różnicy w jakości. 40% zostawiam na szczególnie podobające się synergie (względem siebie i ucha słuchacza) oraz naturalne różnice w czystości dźwięku. Mi grają już bardzo dobrze na X5 - więc taka okazja jak nie dawno była X5II za 670zł to może nie najlepsza opcja, ale sama w sobie pewnie wyśmienita. W tym masz DAC-PC/ew.Transport-PC/sensowną moc wyjściową/minimalizm/możliwość podłączenie zewnętrznego ampa (B1?).

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności