Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Małe monitory pod Scarlett 6i6


minichedar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie z nowego konta - poprzednie najwyraźniej umarło ze starości albo nie potrafię go odzyskać ;)
Ale ja nie o tym...

Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze monitorów, które docelowo będą karmione sygnałem z posiadanej Scarlett 6i6 2dn Generation, któej źródłem w 90% przypadków będzie stream mp3@320 kb/s (Spotify)

Oczywiście nie oczekuję, że wybierzecie za mnie ale o wskazanie potencjalnych kandydatów przy uwzględnieniu moich wymagań. Co prawda po wielogodzinnej lekturze bardzo pomocnych wątków na forum, mam swoich faworytów ale chciałbym się upewnić w słuszności wyboru oraz czy przypadkiem nie przeoczyłem niczego godnego zainteresowania.

Dodam że raczej na pewno nie będę miał możliwości odsłuchu przed zakupem, więc będę polegał na Waszej opinii - wiem, że ostatecznie zawsze mogę zwrócić ale wolałbym tego uniknąć. Mam też świadomość, że cokolwiek wybiorę będzie o dwie jak nie trzy klasy lepsze od MS40, które obecnie posiadam - mimo to chciałbym wybrać dobrze.
 
Warunki odsłuchu:
- pokój 24m2, biurko narożnikowe, odległość pomiędzy kopułkami obecnych głośników to 1m ale przy zmianie aranżacji mógłbym "wycisnąć" jakieś 150-170 cm ale wtedy dźwięk docierałby do uszu pod kątem około 70 stopni, barak możliwości zastosowania standów, montaż na ścianie również odpada. 
 
Wymagania:
- rozmiar: nie chciałbym żeby były dużo szersze (18cm) i głębsze (24cm) do obecnych MS40 - mogą być wyższe.
- chciałbym żeby miały potencjometr mocy wzmocnienia - spodziewam się, że dzięki temu (w połączeniu z regulacją sygnału w systemie i DAC) będę potrafił uniknąć szumów własnych wzmacniacza przy niskich i bardzo niskich poziomach wysterowania. Zależy mi na tym ponieważ, raz że monitory będą blisko, a dwa że najczęściej słucham raczej cicho.
- nie chciałbym trybu auto-standby - jako, że głośniki nie będą jakoś mocno rozpędzane, a późnymi wieczorami będą grały bardzo kameralnie to bardzo chciałbym uniknąć sytuacji z niespodziewanym odcięciem sygnału.
- mile widziane włączniki zasilania na przednim panelu albo równie łatwo dostępne - aczkolwiek nie jest to wymóg (ograniczyłbym się w ten sposób do chyba jednej marki), bo mogę to sobie ogarnąć osobną listwą zasilającą z on/off
- satysfakcjonujące brzmienie na niskich poziomach głośności!
- symetryczne/zbalansowane TRS/XLR ale to raczej oczywiste
 
Budżet jaki mam zamiar przeznaczyć to 2500pln ale w uzasadnionych przypadkach może być większy.
 
Dziękuję i pozdrawiam,
Tomasz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, minichedar napisał:

cokolwiek wybiorę będzie o dwie jak nie trzy klasy lepsze od MS40

Już na starcie robisz błędne założenie :D

 

Poza tym czytając Twoje wymagania klasyczne monitory studyjne nie pasują mi tu ni w ząb. Budżet ustawiłeś pod dobre 8" byki.

 

Może zarzuć 2-3 modelami które masz na oku - łatwiej będzie doradzić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, adikadik napisał:

Już na starcie robisz błędne założenie :D

 Sugerujesz żeby brać cokolwiek co mi pasuje, bo różnicy wielkiej nie będzie do MS40? :)

 

Budżet jak budżet.... ustawiony tak a nie inaczej, bo chcę kupić raz a dobrze... Ośmiocalowe "byki" niestety odpadają na chwilę obecną, choć pewnie była by to najlepsza opcja - zwłaszcza w kwestii "mięsa" przy cichym odsłuchu. Mógłbym co prawda postawić je szerzej ale raz, że wolałbym tego uniknąć, a dwa że "trójkąt" będzie daleki od równobocznego (raczej mocno spłaszczony) i głośniki będą mi grały "za głową" 

 

czerwony trójkąt to obecne ustawienie, które chciałbym zachować 

zielony potencjalnie rozstawione głośniki - wtedy mogłyby być 8" 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że MS40 to porządny kawał "monitorów" i grają dużo lepiej niż kosztują.

 

Wykładając 2-3x więcej na gabarytowo podobne konstrukcje, możesz się zawieść, bo będzie np. zbyt sucho (Yamahy).

 

Nadal czekam na cynk, co masz na oku :)

Myślałeś nad JBL 305-kami? Albo coś z Fostexa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Co do MS40 spotkałem się z opinią, że to pseudo monitory - w zasadzie tylko jeden jest aktywny o braku symetrycznych wejść nie wspominając, ale grają przyzwoicie to prawda.

 

Yamahy akurat skreśliłem natychmiast (czy słusznie nie wiem) - znajomy ma domowe studio i używa HS8 (ja brałem pod uwagę HS5). Brzmią strasznie bezpłciowo i jakoś tak natarczywie jak dla mnie, nie ma w nich nuty melodii ale przy produkcji znajomy je sobie chwali - ale wiadomo inne zastosowanie. 

305-tki brałem pod uwagę jako jedne z pierwszych niestety bass-reflex na tylnej ścianie je dyskwalifikuje - przepraszam powinienem zaznaczyć w pierwszym poście, że tylko front.

Fostex'a też brałem pod uwagę: model PM0.5n niestety nowe są praktycznie nie do kupienia, a młodsze PM0.5d "to już nie to" jak internety twierdzą... poza tym bass reflex z tyłu...

 

Co mam "na oku" - bardzo wstępna lista bez brania pod uwagę moich dodatkowych zachcianek

- Focal Alpha 50

- Focal Alpha 65 (trochę duże)

- Presonus Eris E5

- Adam F5

- Adam A5X

 

 

EDIT: co do potrzeby wymiany MS40 wielkich powodów do narzekania nie mam ale:

- mam je prawie 10 lat i nieco się zużyły - zwłaszcza potencjometry.

- padła mi essence stx i pojawiła się okazja na kupno dawno planowanego DACa, a skoro DAC to znajomi producenci by mi nie darowali jakbym kupił czegoś bez wyjścia symetrycznego

- obiecałem je chrześniakowi i od tamtej pory mam bombardowanie na telefonie, że kiedy i czemu tak długo ;)

...i tak oto jestem :P

 

Edytowane przez minichedar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności