Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Skręcać przewody przed lutowaniem, czy nie?


nUmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zostałem tymczasowo z Phiaton MS400. Drażnił mnie mały jack oraz delikatne przewody. Postanowiłem coś zmienić.

Przewód - wybór padł na to co miałem pod ręką o odpowiedniej grubości około 5mm - Prolink hi-end coaxail.

Nie wdając się w szczegóły - dochodzę do rozwidlenia i tu:

1) przed zlutowaniem skręcać przewody (łączenie wyjdzie grube)

2) lutować uprzednio ocynowane przewody przez "nałożenie" ich na siebie?

 

Ostatecznie odciąłem skręcane przewody i zlutowałem "na styk" - wygląda nieco estetyczniej.

"Trójnik" zrobiłem z poxiliny którą jutro ofrezuję dremelem dla lepszego efektu.

 

Przewody przed lutowaniem:

- przycięte

- zdjęta izolacja

- przejechane kalafonią

- nałożona srebrna cyna

- połączone.

 

Co do dźwięku powiem, że pozbawione zostały delikatnego szumu w stosunku do skręcanych uprzednio kabli.

Całość ostatecznie mnie satysfakcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze maczam kabelek w kalafonii a następnie pokrywam cienką warstwą cyny oba końce. Później przykładam je do siebie,rozgrzewam lutownicą i przykładam na to cynę tak aby się rozpłynęła i ładnie połączyła. Ale nigdy się nie zastanawiałem czy jest to poprawne politycznie, ważne zawsze dla mnie było aby nie pierniczyć się z odlutowaniem w razie w(skręcanie odpadało) i nie utlenić cyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się nie obrażę.

Zastanawia mnie jednak, czy w przypadku skręcania przewodów kiedy następuje zmiana pola przekroju lutowanych elementów ten fakt nie pozostaje obojętny dla dźwięku.

Interesuje mnie to z ciekawości, nie dla udowodnienia czegokolwiek ;)

 

EDIT:

Do założenia tematu zainspirował mnie film

Ponieważ sam pierwszy raz zmieniałem kabel w słuchawkach, chcę poznać rzeczywiste przesłanki przemawiające za tym jak to robić poprawnie.

Edytowane przez nUmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności