Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Smartfon vs odtwarzacz mp3


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie ma co się kłócić ja tylko proszę o odpowiedź na pytanie jeśli ktoś w stanie jest odpowiedziec.

Jeżeli chodzi o słuchawki to używam Sennheiser momentum in ear oraz CAL'i.

Szczerze mówiąc jest bardzo zainteresowany HTC U11 ze względu na to ze mój SGS4 nie ma sie najlepiej stad nie chce wydawac na smartfona  i na mp3 a poza tym dochodzi mi kupno laptopa, który tez powinien miec w miarę spoko specyfikacje i jeśli to możliwe przystępny dźwięk.

Możliwe, że dokupie Marshalle Major II, ale to luźny pomysł.

Dlatego jeśli smartfon może zagrać porówywalnie do np. Fiio X1 to wolałbym właśnie HTC U11, który na chwilę obecną mi sie najbardziej podoba chyba że jakis smartfon bije go na głowę pod względem jakości dźwięku.

Nie chce żebyście się kłócili przez mój temat.

Pozdrawiam

Edytowane przez czapczis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni się kłócą hobbystycznie, niezależnie od tematu.

 

A co do meritum: do Momentum In-Ear spokojnie wystarcza telefon. Z CAL! jest o tyle gorzej, że one się rozwijają dopiero jak dostaną więcej prądu z dziurki słuchawkowej. A o to jest dość trudno w telefonach.

Tak więc o ile jakościowo telefon spokojnie wystarczy na wyjścia na miasto, to już słuchawki należy do niego dobrać również pod względem zapotrzebowania na moc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem s8 z moimi etami, nie wierzyłem że trzymam w ręku smartphona :P 

Gdybyś miał lepsze słuchawki, bardziej referencyjne mógłbyś nad nim pomyśleć, ale momentum in-ear naprawdę wystarczy przeciętny telefon.

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Inszy napisał:

Oni się kłócą hobbystycznie, niezależnie od tematu.

 

A co do meritum: do Momentum In-Ear spokojnie wystarcza telefon. Z CAL! jest o tyle gorzej, że one się rozwijają dopiero jak dostaną więcej prądu z dziurki słuchawkowej. A o to jest dość trudno w telefonach.

Tak więc o ile jakościowo telefon spokojnie wystarczy na wyjścia na miasto, to już słuchawki należy do niego dobrać również pod względem zapotrzebowania na moc.

 

Czy rzeczywiście aż tak duża różnica jest z tymi CAL!? Z tego, co pamiętam, to nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponuje ci Shanling M1 i telefon z funkcjami których potrzebujesz. M1 może służyć za wzmacniacz, ma BT i gra bardzo fajnie. Kupując go zrobiłem eksperyment, były tylko bardzo dobre opinie o nim i kupiłem z zamiarek sprzedania jak mi nie spasuje. Kupowałem na Massdropie jeszcze przed polską dystrybucją w styczniu. I wiem, że się go nie pozbędę. Przy bardzo małych wymiarach bebechy ma bardzo przyzwoite, przez co dźwięk jest na wysokim poziomie. Jest stosunkowo mało wybredny jak chodzi o słuchawki. 

10 minut temu, Play napisał:

Jak do domu to spoko. Na miasto tragedia, ktoś dzwoni a tobie z telefonu takie coś dynda...

 

Popieram Shanlinga, mega funkcjonalne ustrojstwo

 

A co dyndania to kupujesz Clipper pro i podłaczasz M1 i telefon. Idziesz sobie słuchając muzyki i jak zadzwoni ktoś bez wyciągania telefonu odbierasz rozmowę a po zakończeniu dalej słuchasz muzyki. Korzystam od 5,5 roku z Sony SBH52 i wiem, że jest to super wygoda. Zmieniasz utwory pogłaśniasz itp bez wyjmowania telefonu lub DAPa z kieszeni, plecaka

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rgomez napisał:

Rozumiem iż to jest odpowiedź na moje zapytanie dlaczego nie M1? Jasne że są osobiste preferencje, w takim razie po co zakładać temat, szukać porady, dyskutować? Gdzie tu sens?

Jeżeli podoba Ci się zamulone granie sgs3, to imo polecany shanling ci nie siądzie, nawet gdyby był lepszy od wszystkich polecanych grajków w tej cenie.

Lepszym wyborem byłby fiio x5.

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1 2gen ma zamulony soft nadal, więc ostrożnie.
W pierwszej generacji raczej problemów nie ma.

Ale jak wyżej, zrób wycieczkę do sklepów i posłuchaj tych smartfonów. Jak będą grały zadowalająco, to zamyka temat zakupem :)

Wysłane z mojego Moto G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mi zamulone granie pasuje. Raczej nie. Mój SGS3 chodzi na modowanym sofcie, bardzo fajnie układa się z MH1, ZST, ZS5, Supetlux HD 681. Gra głośno bo jest odblokowany czysto i szczegółowo. Ale możesz mieć rację. Nie mam doświadczenia z grajkami, oprócz jakiegoś Sony i smartphonów typu Iphone 4/4S, samsungi i jakieś Xperie. Jeżeli będę miał szczęście to posłucham M1 przed zakupem, w ramach testów zakupiłem Zhisana Z1. Ale naprawdę mój SGS3 dźwiękowo mi odpowiada. Jak pisałem już nam wrażenie że były różne SGS3 i chyba na różnych układach. Ja mam z Wolfsonem i różne opinie swego czasu czytałem ale że jest zamulony to nie pamiętam. No ale to OT bo temat jest o czym innym. Jednak dzięki za uwagę, człowiek uczy się całe życie. Ważne żeby uczyć się chciał. Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności