Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Smartfon vs odtwarzacz mp3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój SGS4 jest już trochę wysłużony i zastanawiam się nad zmianą telefonu, aby był on na chwilę obecną jak najlepszy pod względem odtwarzania muzyki. Na początku przyszedł mi do głowy HTC one M9 niegdyś uważany za lepszy od SGS6 jeśli chodzi o jakość dźwięku. Zastanawiam się jeszcze nad HTC10 i HTC U11. 

Co sądzić o tych wyżej wymienionych telefonach? Może są na rynku lepsze od nich pod względem jakości dźwięku?

Jednak z drugiej strony nie muszę koniecznie wymieniać telefonu i również biorę pod uwagę zakup Fiio X1 zamiast telefonu jeśli smartfon faktycznie będzie miał o wiele gorszej jakości dźwięk niż odtwarzacz mp3.

Co wy sądzicie o tym? Smartfon czy odtwarzacz mp3?

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwiką była dyskusja o smartfonach Samsunga. Czytać trzeba, tak na marginesie. Wniosek, jakościowo i cenowo jest jeden a nazywa się Shanling M1. Podobno bije króla dźwięku jeśli chodzi o fony czyli S8. Poczytaj. Ja się przesiadam z S3 z Wolfsonem na M1 chociaż nie słuchałem( ale może przed zakupem posłucham). Jestem zapatrzony/zasłuchany w Samsunga ale chińczyki cuda robią a i technologia do przodu idzie. Kupiłem parę słuchawek marki KZ ( Chińskiej) za prawie grosze i jestem pod wrażeniem. Jeśli odtwarzacze też na tym poziomie są to smartfony będą służyły do dzwonienia/ netu. Wszystko jest na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawierzajmy z góry pojedynczym opiniom. Obecnie topowe smartfony mogą rywalizować z odtwarzaczami. Dużo sprowadza się do zagrania że słuchawkami, są takie odtwarzacze i telefony, które fajnie grają z dużą liczbą słuchawek, są też bardziej wybredne.
M1 jest bardzo fajny, w stosunku do ceny chyba jeden z najlepszych na rynku, ale może być tak, że komuś smartfon zagra lepiej.

Wysłane z mojego Moto G przy użyciu Tapatalka

Nie zawierzajmy z góry pojedynczym opiniom. Obecnie topowe smartfony mogą rywalizować z odtwarzaczami. Dużo sprowadza się do zagrania że słuchawkami, są takie odtwarzacze i telefony, które fajnie grają z dużą liczbą słuchawek, są też bardziej wybredne.
M1 jest bardzo fajny, w stosunku do ceny chyba jeden z najlepszych na rynku, ale może być tak, że komuś smartfon zagra lepiej.

Wysłane z mojego Moto G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, rgomez napisał:

Przed chwiką była dyskusja o smartfonach Samsunga. Czytać trzeba, tak na marginesie. Wniosek, jakościowo i cenowo jest jeden a nazywa się Shanling M1. Podobno bije króla dźwięku jeśli chodzi o fony czyli S8. Poczytaj. Ja się przesiadam z S3 z Wolfsonem na M1 chociaż nie słuchałem( ale może przed zakupem posłucham). Jestem zapatrzony/zasłuchany w Samsunga ale chińczyki cuda robią a i technologia do przodu idzie. Kupiłem parę słuchawek marki KZ ( Chińskiej) za prawie grosze i jestem pod wrażeniem. Jeśli odtwarzacze też na tym poziomie są to smartfony będą służyły do dzwonienia/ netu. Wszystko jest na forum.

Czytam jeśli Cię to interesuje w co jednak wątpię. Poza tym trzeba czytać, bo pytam się przede wszystkim o HTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawierzajmy z góry pojedynczym opiniom. Obecnie topowe smartfony mogą rywalizować z odtwarzaczami. Dużo sprowadza się do zagrania że słuchawkami, są takie odtwarzacze i telefony, które fajnie grają z dużą liczbą słuchawek, są też bardziej wybredne.

M1 jest bardzo fajny, w stosunku do ceny chyba jeden z najlepszych na rynku, ale może być tak, że komuś smartfon zagra lepiej.

 

Wysłane z mojego Moto G przy użyciu Tapatalka

 

 

Nie zawierzajmy z góry pojedynczym opiniom. Obecnie topowe smartfony mogą rywalizować z odtwarzaczami. Dużo sprowadza się do zagrania że słuchawkami, są takie odtwarzacze i telefony, które fajnie grają z dużą liczbą słuchawek, są też bardziej wybredne.

M1 jest bardzo fajny, w stosunku do ceny chyba jeden z najlepszych na rynku, ale może być tak, że komuś smartfon zagra lepiej.

 

Wysłane z mojego Moto G przy użyciu Tapatalka

 

 

Dlatego chciałbym przed zakupem posłuchać M1. W pełni się z Tobą zgadzam ale opieram się na nie jednej opinii, ba, ja wierzę ludziom którzy więcej sprzętu słuchali niż ja ( chociaż pewno starsi nie są). Pewnie masz rację że smartfony czy smartphony są dobre w odtwarzaniu dźwięku ale jak sam zauważyłeś są to sprzęty topowe czyli dość drogie. Po co kupować nowy bajerancki fon za 3+ tysie gdy za kilkaset pln możemy cieszyć się dźwiękiem równie dobrym jak nie lepszym? Jak kupowałem SGS3 to też tani nie był bo był topowy. I co z tego? Nic. No i sprawa podstawowa czyli nasze uszy. Jest tak jak piszesz, każdy sprzęt może wywierać różne odczucia u różnych ludzi/słuchaczy, w zależności od użytych petryferiów/słuchawek i w zależności od oczekiwań danego osobnika. Tyle mogę napisać z pozycji laika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że często flagowce są kupowane dla innych elementów niż jakość dźwięku. Jak ktoś tylko dla audio chce kupić telefon to chyba faktycznie dobry DAP go taniej wyjdzie.

Wysłane z mojego Moto G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam jeśli Cię to interesuje w co jednak wątpię. Poza tym trzeba czytać, bo pytam się przede wszystkim o HTC.

Sorry to źle Cię zrozumiałem. I nie była to uwaga złośliwa z mojej strony. Bez urazy.

"Co wy sądzicie o tym? Smartfon czy odtwarzacz mp3?"

A czy to nie twój wpis? Bo się gubię.

 

Sorry to źle Cię zrozumiałem. I nie była to uwaga złośliwa z mojej strony. Bez urazy.
"Co wy sądzicie o tym? Smartfon czy odtwarzacz mp3?"
A czy to nie twój wpis? Bo się gubię.
I nie wątp. Trochę wiary w ludzi, zrozumienia i ogólnego szacunku. Pozdrawiam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rgomez napisał:

Sorry to źle Cię zrozumiałem. I nie była to uwaga złośliwa z mojej strony. Bez urazy.

"Co wy sądzicie o tym? Smartfon czy odtwarzacz mp3?"

A czy to nie twój wpis? Bo się gubię.

 

 

Odebrałem to jako złośliwość ale nie ma problemu jeżeli nie miało tak to zabrzmieć. Czasem można się nie zrozumieć, więc nie ma spiny ;)

Wracając do tematu zdaje sobie sprawę z ceny flagowca stąd też rozważam abonament bo prędzej czy później będę musiał wymienić SGS4, bo już coraz bardziej mi laguje.

Między innymi rozważam też HTC M9, bo może nie odbiega zbytnio jakością dźwięku od najnowszych flagowców a cena jego jest całkiem przystępna.

Dlatego rozważam:

a)flagowiec z bardzo dobrym dźwiękiem

b)dobry odtwarzacz i średniej klasy smartfon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez własnego odsłuchu ciężko porównać tak naprawdę. Grajki będą miały zazwyczaj większą moc, będziesz mógł bardziej wymagające słuchawki podłączyć, ale pytanie czy takich planujesz używać.

Wysłane z mojego Moto G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą topowe smartfony kosztują nawet 3-4 tysiące. Za 3 tysiaki można mieć takiego DAPa, że można pływać w ślinie przechodniów, którzy będą się oglądać. Mało tego, nawet A&K coś się znajdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem troche od innej strony. 

Jeśli ktoś potrzebuje telefon, bo oprócz słuchania potrzebuje rozmowy, internet, multimedia itp. to zawsze wtedy można rozważyć zakup dobrej jakości DAC-a ze wzmacniaczem.

Jak ktoś potrzebuje telefon tylko do rozmów to kupić starą dobrą niezniszczalną, pancerną Nokie, a do tego kupić DAP-a 

Oczywiście przy założeniu że stać Cie albo na telefon albo na DAP. Jak stać Cie na dwa to bierz oba, pytanie tylko do czego używasz telefonu.

PS. tak są jeszcze ludzie młodzi, którzy korzystają  z telefonu jedynie w celu dzwonienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sound John napisał:

Ale:

- dap to dodatkowy klocek w kieszeni

- mniejsza wygoda

- lepiej zainteresować w stacjonarkę :P

- jak ktoś nie potrzebuje ampa to imo lepiej jest kupić sgs 8.

 

1. Nie każdy nosi telefon- klocek ;)

2. Jakby noszenie klockowatego telefonu samo w sobie było wygodne

3. To zainwestuj w telefon stacjonarny i przy okazji pierwszy problem rozwiązany :D

4. A jak ktoś nie potrzebuje sgs 8 to niech zainstaluje sobie osxa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież są też male DAPy - M1, iPody Nano i Shuffle, które dobrze grają, może nie są to potwory, które napędzą nauszniki, ale mają dobre brzmienie i da się bez problemu słuchawki przenośne dobrać do nich.

 

"lepiej dołożyć do stacjonarki" nie dla każdego ma sens - brak czasu, miejsca, możliwości itd.

 

Ja preferuję 2 oddzielne urządzenia,chyba że bierzemy topowy telefon, ale dlatego, że to topowy telefon, a nie tylko dobre wyjście słuchawkowe, to tylko dodatek

 

Z drugiej strony najwyższa półka smartfonów to faktycznie wielkie kloce, wszystko prawie 5.5 cała wzwyż.

 

Wysłane z mojego Moto G przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdy nie kupię topowego smartfona w czasie w czasie premiery.

Po prostu cena porównywalna do kilkudziesięciocalowego telewizora jawi mi się jako "lekko naciągana"...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Opus #1 ma podobne wymiary i wagę jak Samsung Galaxy S8+. A np. Fiio X5 II jest lżejszy od iPhone 6. W telefonach montują co najwyżej Wolfsony a przy okazji regulacja głośności w telefonach bywa różna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzebaby znać większość małych DAPów I smartfonów, by móc tak stwierdzić. Nie zaprzeczam, nie potwierdzam, za małą wiedzę mam.

 

A co do mocy, to Cayin N3 czy Shanling M2s mają jęk wystarczająco na nawet średnio wymagające słuchawki, a są raczej małe.

 

Wysłane z mojego Moto G przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, paratykus napisał:

Ja tam nigdy nie kupię topowego smartfona w czasie w czasie premiery.

Po prostu cena porównywalna do kilkudziesięciocalowego telewizora jawi mi się jako "lekko naciągana"...

Porównanie takie trochę słabo trafione, bo ciężko porównywać smartfony do telewizorów, bardziej lekko naciągane są ceny smartfonów gdzie za sam znaczek firmy płacisz kilkadziesiąt procent.

3 godziny temu, Sound John napisał:

Polecam zobaczyć ile kosztują topowe kilkudziesięcio calowe telewizory

Tym tokiem myślenia zaraz dojdziemy do porównań do topowych samochodów, domów, samolotów i jachtów.

Sa kilkudziesięciocalowe telewizory bez bajerów w normalnych cenach i są kilkudziesięciocalowe telewizory z "milionem" bajerów za "miliony"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tux x5 ii jest o 35 gram cięższy od IP 6 i 2.5x grubszy. Więc masz niezłe informacje :D 

A opus 1 mimo podobnych gabarytów do s8 jest 2.2x grubszy. 

Nie każdy chce chodzić z taką cegłą która nijak ma się do znacznie cieńszych smartphonów.

Polecam pobawić się tydzień nowym smartphonem, a potem dapem, szybko się przekonasz co jest bardziej wygodne.

 

Do telefonów pchają też kostki Cirrusa (apple). 

 

@bachankas LG v10 też jest w stanie je napędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa. A może ktoś spróbowałby odpowiedzieć koledze na zadane pytanie? Eee tam, skoro można się poprzekomarzać i przy okazji skrytykować politykę cenową producentów, to po co odpowiadać na temat?

Jeśli stać Cię na S8 i będziesz używał doków lub mało wymagających nauszników, to bierz S8. To najlepiej grający smartfon, jaki znam i żaden dap do 1k nie może się z nim równać. Ale dobry smartfon to nie tylko muzyka i o tym też należy pamiętać. To kombajn i ja, słuchając tylko iemów, mogę bez żalu pozbyć się dapa i zostać z S8. Ze znanych mi i wycenionych dobrze dapów, które mogą zagrać lepiej niż dobrze grający smartfon, to tylko Opus#1. Ponoć Alien+ też mocno daje radę.

Edytowane przez all999
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności