Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

sound magic e10 czy brainwavz m1 (trance, dance, electro itp)


lewozmywak

Pytanie

Siemka

 

Ostatnie dwa dni przesiedziałem na szukaniu dobrych kanałówek do 100 zł, jednak postanowiłem dźwignąć budżet do 150 w celu zakupu jednych z tych słuchawek.

Ogółem słucham trance, dance, electro, house, a czasem wpadnie też rock, czy pop. Odtwarzacz to ipod classic 60GB, a słuchawki które w chwili obecnej mam to Creative Aurvana Live!

 

Przeczytałem pare recenzji e10, tą na forum mp3store także, ogółem wyśmienite są sound magic e10 w tej cenie i trudno o rywala dla nich... niestety spotkałem się z opiniami że e10 nie dają rady że szybkimi dynamicznymi kawałkami, zamulają, tracą sią i gubią, ogółem kapota... nie wiem czy to subiektywne czyjeś opinie czy reguła. Nie nadają się także to paru gatunków muzyki jak rock czy metal. Wygrzanie nie naprawia tego problemu tylko bardziej tonuje bas. 

 

Brainwavz m1 to są niby takie uniwersale, zagrają wszystko i na wszystkim bardzo dobrze(oczywiście jak na tą klase cenową). Chociaż nie mają takiego hypu jak e10 i nie są tak popularne. Nie spotkałem się z opiniami negatywnymi o tych słuchawkach, co najwyżej o słabej trwałości.

 

Prosiłbym o radę, wcześniej założyłem temat bo chciałem na szybko coś kupić do 100 zł, ale im więcej siedzę w temacie tym większe mam wątpliwości i chciałbym jednak dokonać dobrego wyboru dokanałówek za 150 zł :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
20 minut temu, szugary68 napisał:

Do trance mogą Ci nie podejść. Choć miałem je na krótko, to mam bardzo dobre zdanie o tych dokach- oczywiście mając na uwadze ich cenę.

Masz na myśli obie słuchawki, czy konkretny typ? Tak szczerze to chyba nie ma nic lepszego do 150 zł. Oczywiście możesz podać swoją propozycje.

Co do trance... spotkałem się opinie że są OK w tym gatunku, także być może to już jest subiektywna opinia, niektórym podoba się jak grają w danym gatunku innym nie. Ciężko stwierdzić, im więcej czytam tym więcej wątpliwości się rodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
59 minut temu, lewozmywak napisał:

Masz na myśli obie słuchawki, czy konkretny typ? Tak szczerze to chyba nie ma nic lepszego do 150 zł. Oczywiście możesz podać swoją propozycje.

Co do trance... spotkałem się opinie że są OK w tym gatunku, także być może to już jest subiektywna opinia, niektórym podoba się jak grają w danym gatunku innym nie. Ciężko stwierdzić, im więcej czytam tym więcej wątpliwości się rodzi.

Właśnie... wszystko zależy  od tego czego oczekujesz po danych słuchawkach.E10 grają twardszym basem.ale za to niezła średnicą.A i wpływ ma zródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
51 minut temu, szugary68 napisał:

Właśnie... wszystko zależy  od tego czego oczekujesz po danych słuchawkach.E10 grają twardszym basem.ale za to niezła średnicą.A i wpływ ma zródło.

Powiem tak. Nie jestem audiofilem i pewnie nie potrafię wychwycić różnic. Kupuje słuchawki średnio raz na kilka lat. Kupiłem Creativy bo miały świetnie recenzje. Chciałbym kupić dobre dokanałówki - słuchwaki do 150 zł które dadzą rade w większością gatunków muzyki z większym nastawieniem na trance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja też nim nie jestem, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia.Chociaż mi Creative live nie przypadły do gustu,ale mój syn ma je kilka dobrych lat i chwali sobie:)

Szkoda, że nie masz możliwości posłuchać e10,ale jak pisałem nie są złe w tych pieniążkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, szugary68 napisał:

Ja też nim nie jestem, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia.Chociaż mi Creative live nie przypadły do gustu,ale mój syn ma je kilka dobrych lat i chwali sobie:)

Szkoda, że nie masz możliwości posłuchać e10,ale jak pisałem nie są złe w tych pieniążkach.

w mp3store w katowicach jest możliwość posłuchania e10, nie wiem czy też z brainwavz m1

 

Ktoś może jeszcze dodać jakąś opinie co do kontrastu między tymi słuchawkami oraz zamulaniem e10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
41 minut temu, patmal napisał:

Jakim znowu zamulaniem e10:Dco wy wygadujecie ?

Do trance jak znalazł ja na nich słucham z ipodem i nie ma się do czego przyczepić a jak będzie dużo basu to można zmienić pianki.

a powiedz mi jak się e10 zachowują przy takich szybkich i dynamicznych kawałkach, czytałem opinie że "nie nadążają i się gubią"

Edytowane przez lewozmywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nic takiego nie zauważyłem tyle,że ja słucham ich na ipodzie.

Z telefonem to moim zdaniem nie jest to samo.

Wiadomo nie są to słuchawki za bajorską kwotę i  mają wady zresztą jak każde,ale jak za tą cenę za dokanałówki to naprawdę dobry wybór przynajmniej jak ja je kupowałem to w tej cenie nie było lepszej propozycji nie wiem może teraz się coś zmieniło i jest coś lepszego na rynku to koledzy może doradzą coś innego,ale e10 dają fajny fun ze słuchania i na pewno w trance się sprawdzą.

Edytowane przez patmal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witaj, jakieś 2 lata temu zakupiłam E10 i byłam zawiedziona, używałam ich do iphone 4, teraz do Samsunga Galaxy A5 2017 i nawet ich nie używam.

Ja osobiście używam Panasonic RP-HJE125E-K , moim zdaniem są dużo lepsze a co najważniejsze 5x tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj ZS5 świetne tanie słuchawki - wiem około 100 zł to nie jest dla każdego mało ALE dostajesz słuchawki baaardzo dobre jak na tę klasę. Piszę tutaj dlatego, że miałem w sumie 2 pary m1 i wspominam je generalnie bardzo dobrze ale będąc szczerym to ZS5 je kompletnie pokonały. Wiem jak to brzmi ale radzę spróbować. Sądzę, że się nie zawiedziesz:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności