Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Otwarte słuchawki do 5000 zł


s1ayto

Pytanie

Witam,

aktualnie posiadam aune s16 + hifiman 400s. Powoli zastanawiam się nad wymianą słuchawek i chciałbym ustalić jakiś cel (kilka modeli). Myślę, że kwota podana przez mnie jest mocno umowna - im taniej, tym lepiej, ale drożej też może być troszkę :) Słuchawek i tak nie kupię z dnia na dzień, ale chciałbym się dowiedzieć ile teoretycznie trzeba dołożyć, aby osiągnąć lepsze kombo. Nie chcę wymieniać aune s16, więc dobrze by było, gdyby mógł napędzić przyszłe słuchawki. Co chciałbym osiągnąć (kolejność nieprzypadkowa):

- dźwięk neutralny, ocieplony (może być trochę cieplej niż 400s),

- więcej basu, szczególnie niskiego (coś pomiędzy basem w 400s/he-300), mocniejsze uderzenie,

- szersza/większa scena niż 400s

- trochę więcej góry niż 400s (odrobinę ;))

 

W zasadzie można powiedzieć, że chciałbym do 400s dodać trochę basu z he-300, tak był wyważyć misiowy bas 300 z bardziej techniczny m 400s, dodać mu impaktu, bo tego trochę brakuje (w zasadzie największy i chyba dla mnie jedyny minus 400s). Dodać trochę ciepła z 300, które urzekały mnie z tego powodu wokalem. Ale zachować przy tym rozdzielczość, izolację źródeł i otwartość dźwięku. Jak się uda lekko powiększyć scenę to też fajnie. Słuchawki to mają być tzw. allrounder (głównie prog rock, fusion jazz). 

 

Jeżeli macie jakieś pomysły to dzięki :) Dostępne do odsłuchu mam 400i.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam któreś focuspady. Na stockowych welurach nie słuchałem praktycznie w ogóle. Z tego co pamiętam różnica jest, ale nie jest to coś wyjątkowego. Miałem jeszcze sprawdzać pady do brainwavz, ale ciężko wchodzą i zastanawiam się nad tym. Chyba raz je założyłem (te najgrubsze) i faktycznie basu było więcej, ale chyba dźwięk stracił trochę otwartości. Może sprawdzę jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam jestem teraz w podobnym temacie - zaśmiewam się sam z siebie, że szukam słuchawek idealnych. Podzielę się krótką informacją, dotyczącą słuchawek które słuchałem, a nie "słyszałem że tak jest", a z opisu wydaje mi się że brzmieniowo mamy podobne wymagania. Do tej pory najbardziej podeszły mi Hifimany HE-500, ciut gorzej HE-560. Minusy? Potrzebują trochę prądu do napędzenia - nie wiem jak Aune sobie z tym radzi bo nie miałem. Na pewno w zdecydowanej czołówce jest Focal Utopia - cena jednak jest spora - brzmieniowo ekstraklasa - słuchałem krótko ale wygrzanego egzemplarza i naprawdę były świetne. Jest jeszcze kilka modeli, które chciałbym posłuchać - Denon, Audeze, ale to jeszcze przede mną... Totalnie zaskoczyły mnie in minus Ultrasone 5 Limited Edition - zupełnie nie moja szkoła grania i nie mój gust ale oczywiście zdaję sobie sprawę, że mogą się komuś podobać. Swoją drogą bardzo ciekaw jestem Twojego wyboru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności