Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Duze AGD... pralki zmywarki itp


grubbby

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ze wszystkimi sprzetami mam takie doswoadczenie. Jak w 2007 roku kupilem mieszkanie... tak zadnej usterki zadnego sprzetu nie mialem... odpukac.
Ale wszyscy strasza ze dzisiaj inne sprzety niz kiedys.
To zamiast kupic i zapomniec to jak na czlowieka z IT przystalo robie reverse engineering i wesze... i trace czas i nerwy ;)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj dobrego serwisu, zapytaj o opinie człowiek który to naprawia wie najlepiej jak z jakością danego sprzętu.

 

Nie ma co przesadzać z bajerami ale kostkarka w lodówce na obecne upały to przydatny bajer.

Pralki samsunga te na 7L mają naprawdę spory bęben koc kołdra kurtka na luzaku, natomiast polityka tej firmy już mocno zniechęca.

Serwis to dział który też ma zarabiać i tu się kończy żywotność sklepowego produktu, dotyczy to każdej firmy.

 

Do LG mam awersje jedynie co to klimatyzatory ale to inny target klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprzęty AGD mają po 5 lat: lodówka i zmywarka Bosch, piekarnik + płyta Amica i pralka Whirlpool. Wszystko działa ok z wyjątkiem pralki, która już jakiś czas temu potrafiła bardzo podejrzanie skracać najdłuższe programy, a ostatnio dodatkowo doszedł efekt dźwiękowy startującego myśliwca w czasie wirowania. Najprawdopodobniej poszło łożysko od bębna, no i niestety taki urok Whirlpoola, że bębny są klejone. Prawdopodobnie będę musiał skorzystać z pomocy technika-magika, bo koszt bębna + wymiana, to prawie jak nowa pralka. Tak więc kupując pralkę weź pod uwagę możliwość serwisowania, no chyba, że przy poważniejszej usterce nie planujesz naprawy, tylko kupisz nową. Klejone bębny to zło, twoje Beko też ma klejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszos ma klejone/nierozbieralne mechsnizmy.
Pare tylko zostalo rozbieralne. Z tym ze jak rozmawialem z serwisantem wlaśnie to mowil ze ostatnio te lozyska do pralek z silnikami inwerterowymi to mega trwale. Ze raczej elektroniki soe bac.
I tu polecil beko... jako sensownie zlozony (w kontekscie rozbierania i serwisowania) i z tanimi czesciami.
Acz tez mowil ze rzadko ma wezwania do beko. A statystyki mowia ze na rynku jest sporo beko

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbieralne bębny mają podobno wszystkie amici i wszystkie (jak nie to większość ;) ) pralek ładowanych z góry, więcej nie pamiętam ;) . Co do elektroniki...jak weźmiesz coś prostego to nie powinno sie aż tak psuć. Najlepiej kombinacja wymienne łożyska i jak najmniej bajerów :) . 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wlasnie ta rozbieralnosc bebnow to nisza. Wiec moj wniosek po researchu aby tym sie zbyt nie przejmować.
Zobaczymy. Teraz etap negocjacji cen ze sklepami...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Hej, odkopuję.

 

Potrzebuję jak najcichszej pralki (inwertorowe, dobrze myślę?) w przyszłości będzie tez na niej stała suszarka. Obie beda umieszczone w zabudowie w przedpokoju.

 

1. Czy ktoś miał doświadczenia w ostatnich latach z wyborem?

2. Zabudowa - musze wykminić jakies rozwiązanie quasi - szafowe z jakąś roletą (ograniczona przestrzeń - drzwi odpadają)

 

Ktoś coś? Nienawidze wybierać takich sprzętów. O słuchawkach mogę czytać godzinami przed zakupem. To bym najchętniej kupił pierwsze z brzegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zdzichon napisał:

Hej, odkopuję.

 

Potrzebuję jak najcichszej pralki (inwertorowe, dobrze myślę?) w przyszłości będzie tez na niej stała suszarka. Obie beda umieszczone w zabudowie w przedpokoju.

 

1. Czy ktoś miał doświadczenia w ostatnich latach z wyborem?

2. Zabudowa - musze wykminić jakies rozwiązanie quasi - szafowe z jakąś roletą (ograniczona przestrzeń - drzwi odpadają)

 

Ktoś coś? Nienawidze wybierać takich sprzętów. O słuchawkach mogę czytać godzinami przed zakupem. To bym najchętniej kupił pierwsze z brzegu :)

Nauczony doświadczeniem, brałbym najtańszą z min. 1000obr.min., bo i tak za dwa lata się rozleci :P. A firma... Elektrolux?! W sumie, to jeden "pies" ;).

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zdzichon napisał:

Hej, odkopuję.

 

Potrzebuję jak najcichszej pralki (inwertorowe, dobrze myślę?) w przyszłości będzie tez na niej stała suszarka. Obie beda umieszczone w zabudowie w przedpokoju.

 

1. Czy ktoś miał doświadczenia w ostatnich latach z wyborem?

2. Zabudowa - musze wykminić jakies rozwiązanie quasi - szafowe z jakąś roletą (ograniczona przestrzeń - drzwi odpadają)

 

Ktoś coś? Nienawidze wybierać takich sprzętów. O słuchawkach mogę czytać godzinami przed zakupem. To bym najchętniej kupił pierwsze z brzegu :)

Bierz produkowaną w Polsce, ja w zeszłym roku wziąłem Aristona Hot Point. ok tysiaka zapłaciłem 1200 obrotów i bardzo fajnie działa tylko 40 cm głębokości a 6 kg prania. Poprzednio miałem Amicę ładowaną od góry, służyła przeszło 9 lat i padł panel sterujący. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Jaro54 napisał:

Bierz produkowaną w Polsce, ja w zeszłym roku wziąłem Aristona Hot Point. ok tysiaka zapłaciłem 1200 obrotów i bardzo fajnie działa tylko 40 cm głębokości a 6 kg prania. Poprzednio miałem Amicę ładowaną od góry, służyła przeszło 9 lat i padł panel sterujący. 

 

A to ma ten silnik bezpaskowy? Jeśli chodzi o wibracje i głośność to inna klasa podobno. Nie powiem, bardzo mi na tym zależy, pralka będzie w zabudowie, scianki blisko, a moja obecna jak się na wirowaniu wkręci na obroty to do przedpokoju sie próbuje wydostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara ładowana od góry też chciała odfrunąć, ten Hot Point jest dużo "spokojniejszy". Nie, napęd tradycyjny ale w tej cenie nie invertorowych, powyżej 1500 trzeba liczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zdzichon napisał:

 

A to ma ten silnik bezpaskowy? Jeśli chodzi o wibracje i głośność to inna klasa podobno. Nie powiem, bardzo mi na tym zależy, pralka będzie w zabudowie, scianki blisko, a moja obecna jak się na wirowaniu wkręci na obroty to do przedpokoju sie próbuje wydostać.

Według mnie silnik bezpaskowy, to żaden gwarant cichej pracy, mam takowy w dosyć wysokim modelu Elektrolux-a, dobre wypoziomowanie i taki sam efekt startującej rakiety, jak ze zwykłym silnikiem. :P

 

Edit.

Kolega Jaro54 dobrze prawi, do tysiaka max ;).

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda wyrzucać kasy. Teraz sprzęt jednorazowy robią niestety. Hot Point jest dość dobrze wyceniony. Jakość, design i wyposażenie niezłe. Ale zmierz wymiary jakie potrzebujesz i poszukaj czegoś co ci spasuje. Nie zapomnij o akustyce :) trochę potrzeba miejsca by nie "grało" ci potem jak pudło rezonansowe. Mój Hot Point ma po 4 cm luzu i nie zdażyło się by przesunął się do ściany i walił po niej. No i jest wąski co dla mnie było ważne. Po przeszło roku użytkowania nie narzekam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, neonlight napisał:

Według mnie silnik bezpaskowy, to żaden gwarant cichej pracy,

 

to mnie zmartwiłeś, bo słyszałem same superlatywy jak dotąd. Chodzi tylko o poziom dźwięku, czy też wibracje/kolebanie? Nasza na wirowaniu mocno się rusza i boję się że w zabudowie będzie to co powiedział Jaro:

 

Cytuj

trochę potrzeba miejsca by nie "grało" ci potem jak pudło rezonansowe.

 

:)

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2017 o 22:48, mks46 napisał:

Wypowiem się bo pracuję w LG jako specjalista od od TV, a wielu znajomych z pracy są promotorami AGD. Polecane są pralki i lodówki LG, silniki direct drive w pralkach czy kompresor liniowy w lodówkach LG są uważane za jedne z lepszych, Z tego co wiem dobre lodówki robi Liebherr, jednak w cenach poniżej 3 tyś, plastiki są średniej jakości i wyglądają "Biednie" wewnątrz. Mieszkasz we Wrocławiu tak jak ja, jak chcesz odezwij się na priv, podam Ci numer do koleżanki która specjalizuje się  AGD od lat i wybierze Ci w kwocie którą chcesz przeznaczyć możliwie jak najlepszy sprzęcior. 

I z tego co wiem to w tych Addwash'ach samsunga, te z otwieranymi drzwiczkami na górze, problemem jest uszczelka. 

Czyli  każdy sprzęt ma mankamęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności