Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

J-rock, J-pop i inna muzyka japońska i azjatycka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widziałem podobnego wątku. A co najmniej kilka osób na forum lubuje się w tej muzyce.

"Japońszczyzna" jest na tyle specyficzna, że nawet w tym samym gatunku odbiega od światowych standardów. 
Sam głównie zbieram jakieś soundtracki z anime, ale oddzielny temat będzie sprzyjał zbieraniu większej bazy muzyki z dalekiego wschodu :)

Żeby rozruszać dodam kilka kawałków z animców, które uznaję za ulubione :)
 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to temat rzeka, i dobrze :P Na japońszczyznę przerzuciłem się kilka lat temu - niczego nie żałuję :D Patrząc na to, co dzieje się na dzisiejszej, nawet polskiej scenie popu... nudno się zrobiło. Szukałem czegoś innego, japońce okazały się idealne, z naciskiem na soundtracki. :D
 

 

^ To akurat Korea ;) ^

Mógłbym tak wymieniać godzinami... trochę mnie to przeraża. :P
@bachankas punkt dla Ciebie za wątek. Coś mi się zdaję, że często będę tu zaglądał i przy okazji zawsze coś dorzucę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że taki wątek. Ale last time I checked japońszczyzna to określenie jedzenia, a słowo japońce było uznawane za inwektywę ;) . O "animcach" już nie wspomnę.

Nie wiem, może jestem stary już, ale jak się coś lubi, to się chyba o tym wyraża z szacunkiem.

 

 

No i coś nowszego:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, timecage napisał:

Fajnie, że taki wątek. Ale last time I checked japońszczyzna to określenie jedzenia, a słowo japońce było uznawane za inwektywę ;) . O "animcach" już nie wspomnę.

Nie wiem, może jestem stary już, ale jak się coś lubi, to się chyba o tym wyraża z szacunkiem.

Ale ja od zawsze tak pówię na anime i muzykę japońską xD następnym razem będę grzeczniejszy

 

@timecage nawiazując do warszawskich meetów, od czego najlepiej zaczynać Kalafiny słuchać? Polecasz jakiś album?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bachankas napisał:

Ale ja od zawsze tak pówię na anime i muzykę japońską xD następnym razem będę grzeczniejszy

 

@timecage nawiazując do warszawskich meetów, od czego najlepiej zaczynać Kalafiny słuchać? Polecasz jakiś album?

O Kalafinę to @misiekkb trzeba pytać, ja ich tak właściwie nie słucham :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bachankas napisał:

 

@timecage nawiazując do warszawskich meetów, od czego najlepiej zaczynać Kalafiny słuchać? Polecasz jakiś album?

W sumie tutaj obojętnie, ale jak chcesz zacząć z ową twórczością, to może warto zerknąć na "The Best Red" i "The Best Blue". ;)

Edytowane przez daviox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bachankas napisał:

Strasznie lubię Lacrimosę od tych dziewoj

 

 

Jest w albumach "The Best Red" i "Red Moon" ;)

Kalafina to coś niesamowitego... takiego stylu się nie spotyka wszędzie, a realizacje od strony technicznej prezentują bardzo wysoki poziom. Jeśli odpowiada Ci również styl muzyczny, to polecam obczaić Kajiurę Yuki, kompozytorka soundtracków oraz omawianej grupy. :D
-

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego zacząć, dla mnie jest jasna sprawa albumy koncertowe, gdyż prawię zawsze preferuję album nagrany z koncertu niż studyjny. U Kalafiny macie dwa aż, dalej pojechać po singlach, gdyż tam są perełki np. singiel "Believe", a później doprawić Winter Acoustic "Kalafina with Strings". 
Jeśli lubicie kompozycie Yuki Kajiury to jeszcze macie See-Saw, FictionJunction.
 

A teraz tak trochę tego co słucham
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+10000 punktów ode mnie za Chouchou :D .

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni i już umiera, jejku :D .

 

Proszę bardzo, jeden z najsłynniejszych japońskich bandów - Pizzicato Five.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bachankas napisał:

Bardzo wąska grupa odbiorców :)

A macie coś w klimatach MELL - Red Fraction (open Ing Black Lagoon)?

Wysłane z mojego Moto G przy użyciu Tapatalka
 

Chyba OST do anime Death Note by Ci podpasował.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wąską, ale z tego co wiem to jeszcze powinny być dwie osoby.

Tak klimaty Mell to może Kotoko



@timecage coś że starszych to bardzo lubię OSTy do Bubblegum Crisis i 2040

 

 

 

Tak to jeszcze Yoko Kanno

 

czy coś z nowszych kompozycji, utwór, który bardzo lubię, bardzo dobry remix trzech wielkich utworów jazzowych

 

 

Ale i tak najdłużej słucham Shiina Ringo, gdyż mimo 18 lat nadal mi się nie nudzi jej muzyka

 

 

 

A teraz coś innego, mój ulubiony OST Lily Chou-Chou "Breath"

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiekkb OST Z NieR wymiata! Zarówno Automata, jaki i Replicant. Ja akurat teraz słucham sobie OSTa z Kara no Kyoukai, to mi się chyba nigdy nie znudzi :D. Japonia u mnie króluje, jeśli chodzi o wszelakie ścieżki dźwiękowe! Wleciał post w "Czego słuchasz w tym momencie", jakby ktoś był zainteresowany ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności