Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Specyficzne Zespoły/Wykonawcy


HappyPinkKiller

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

 

Chciałbym zacząć temat oryginalnych i ciekawych w swym brzmieniu i stylu zespołów lub wykonawców. Chodzi mi o takie "czarne" perełki które brzmią dla was tak dziwnie i niespotykane że nie jesteście w stanie zakwalifikować danego brzmienia pod jakikolwiek gatunek. 

 

Dam przykład zespołem Primus

Zespół założony  w 1984, przez basistę i wokalistę zespołu czyli Lesa Claypoola. Gość jest absolutnym mistrzem w slapie, wypracował bardzo oryginalny styl i w muzyce jaką tworzy i w tym jak sam wygląda. 

Najciekawsze utwory to według mnie Tommy The CatToo Many Puppies.

 

Miłego słuchania i czekam na inne propozycje. 

 

P.S. Nie znalazłem podobnego wątku na forum więc założyłem własny temat :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yello

/thread :P

 

 

Zanim pojawiła się Bjork to oni przypominali muzyce pop, że można być mainstream i jednocześnie underground.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podchodząc do tematu nieco inaczej, mam trzech "kandydatów":

Helblinde - głównie aranżacje openingów/endingów/soundtracków z chińskich bajek, chociaż znajdzie się parę innych "dziwności" :P Całość zrealizowana w dość ciekawy sposób. Jakość wykonania zawsze jest niejednoznaczna, są lepsze i gorsze, jak to zwykle w muzyce bywa:

 

sakuraburst - to po prostu trzeba usłyszeć:

 

Sound Horizon - to sobie zostawiłem na sam koniec. Zdecydowanie mój faworyt w kwestii zespołów "wyjątkowych". Ciekawa koncepcja tzw. "Story Disc'ów". Każdy album opowiada inną historię. Intrygujące teksty, często dziwne na pierwszy rzut oka, a jednak mają drugie dno, które niejednokrotnie zaskakuje. Grupa istnieje do dziś, chociaż na przestrzeni tych kilkunastu lat trochę zmienił się skład, a nowsze albumy w moim odczuciu nie są już tak porywające. Gdzieś się zapodział klimat... Mimo wszystko, kawał dobrej roboty.

 

Zapewne wynalazłbym tego trochę więcej, ale z posta się już zrobił tasiemiec, więc na tym skończę. :)

24 minuty temu, timecage napisał:

A co tu jest do umierania? Yolandi jest bardzo fajna.

Wokal... chociaż lepszy w porównaniu do tego, co wstawiłem wcześniej. :D Może dlatego, że to raczej nie moje klimaty, chociaż z czasem bym się przyzwyczaił. Generalnie słucham co w ucho wpadnie, a na czarnej liście mam tylko Justina Biebera i typa, którego zwą Popek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2017 o 20:07, Eternal Seeker napisał:

Panowie macie większą wprawę w tych "wyszukiwaczkach" ,szukam wykonania utworu Hotel Kalifornia przez taka grupę jajcarzy ,wykonanie bez użycia instrumentów tzw. "paszczowe" :-)

Chyba znalazłem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności