Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Campfire Audio Andromeda


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.09.2018 o 11:36, Superata napisał:

Maja zawitać u nas Andromedy S - ktoś wie jaka różnica między wersją bez S?

 

Ken z CA pisał, że zmiana strojenia polegała na podbiciu niższej średnicy, co wszyscy użytkownicy odebrali jako „więcej basu, mniej góry”. Jedni zadowoleni, inni mniej. 

 

Ponoć strasznie się rysują. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, zibra napisał:

Czy ktokolwiek z was miał przyjemność odsłuchać InEar Stage Diver 5 i porównać z Andromedami? Albo przynajmniej SD4? Jestem zdziwiony nieco, że tak mało o tych iemach na naszym forum.

 

Bo my sie nie pier.... ekhm cackamy tylko kupujemy najwyzsze modele :

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem SD2 i bardzo dobrze je wspominam, ale wyższych modeli niestety nie znam, a jednak czuję, że warto by było zestawić z tą firmą inne dokanałówki. Znalazłem tylko jedną fajną recenzję, która jest bardzo obiecująca:

 

https://headfonics.com/2018/07/inear-stagediver-5-review/

 

Jednak SD4 i SD5 są bardziej przystepne cenowo i mogą być bliższe odbiorowi takich Andormed ze względu na połączenie muzykalności i przejrzystości. Nie musi to byc dla mnie stricte studyjne mega wyrafinowane brzmienie ala Prophile oraz szkicowa, analityczne ala Etymotic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Szanowna Zgromadzona Ludzkości.

 

Otóż ostatnio zakupiłem w allegrowym sklepie Kolegi Bigmarasa douszne korki Hybrydowe Symbio W.

https://allegro.pl/oferta/nakladki-hybrydowe-symbio-w-r-m-pianka-silicon-7542728857

 

I uważam, że jest to jedynie słuszna opcja jeżeli chodzi o koabitację ze słuchawkami Andromeda.

 

Tipsy imho dewastują dźwięk, pianki - grają lepiej, ale jak widać można jeszcze lepiej, a nawet bardzo lepiej. Z pianek używałem Comply i chińskie jakieś, sprowadzone z aliexpressu. Comply bardzo szybko się wyrabiały, przez co traciłem izolację. Chińskie z kolei izolowały dobrze, ale powodowały dyskomfort przy dłuższych odsłuchach. Jak się potem okazało, mimo dobrej izolacji chińskie pianki jednak nie oddają w pełni sygnatury brzmienia Andromed, tak jak to robią hybrydy.

 

Hybrydy są twarde, ale po zaaplikowaniu nie czuję jednak dyskomfortu. Są łatwo aplikowalne - nie trzeba szukać izolacji jak w tipsach, i nie trzeba gnieść jak w piankach. Po prostu wciska się je w ucho i tyle....i gra gitara. Izolacja jest totalna (na granicy zassania, ale bez zassania). Myślę, że izolacja jest na poziomie słuchawek personalizowanych. Nie wydaje mi się, żeby była w tym stwierdzeniu przesada. 

 

W konsekwencji wreszcie słuchawki oddają nam wszystko to, co mają najlepszego. Góra błyszczy, nie ma ostrości, krzykliwości, bas schodzi nisko. Pojawiają się jakieś plany tu i ówdzie, których wcześniej nie było, dźwięki wybrzmiewają dłużej i pełniej. Myślę, że ta opinia o technicznym brzmieniu Andromed mogłaby być zweryfikowana.

 

Także ten...

 

Poleca się. 

 

Edytowane przez westberg
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Seler666 napisał:

A ja ich kompletnie używać nie mogłem. Problemy z sealem, drażniły mi uszy, masakra. Mi Andro grały najlepiej/najwygodniej na Spiral Dots i SpinFitach CP-145.

 

U mnie te gumy totalnie się nie sprawdzały. Chudo, wrzaskliwie, beznadziejnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Taka ciekawostka.

Andromeda z 7 przetwornikami. Ciekawe, czy faktycznie poprawią to, co już jest bardzo dobre, czy kompletnie ją przedefiniują (więc dla wielu zepsują).

https://campfireaudio.com/shop/andromeda-special-edition-gold/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności