Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X7 II


all999

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, pua napisał:

Witam czy to już czas na nowy flagowy model Fiio z serii X

 

 

 

Na razie ma być M11(DAC 2x4493, 2GB RAM, Android 8, wymienne moduły amp - niekompatybilne z X7/Q5) i nie będzie to flagowiec. Xów już chyba nie będą kontynuować produkcji.

http://blog.livedoor.jp/orcinus_/archives/52808011.html

0666cd24-s.jpg

Edytowane przez userfrom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, userfrom napisał:

 

Na razie ma być M11(DAC 2x4493, 2GB RAM, Android 8, wymienne moduły amp - niekompatybilne z X7/Q5) i nie będzie to flagowiec. Xów już chyba nie będą kontynuować produkcji.

http://blog.livedoor.jp/orcinus_/archives/52808011.html

 

 

Daki takie same jak w Shanlingu M5S. Wiem, że wszystko zależy od implementacji, ale oby nie był tak samo gładki ten nowy Fiio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Najner napisał:

Jakby mi dali sygnaturę X7 II ze sceną DX150, to biorę :D

Przesiadłeś się jak rozumiem z Ibasso na Fiio.

Mam Fiio, warto spróbować DX150? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bendezar napisał:

Przesiadłeś się jak rozumiem z Ibasso na Fiio.

Mam Fiio, warto spróbować DX150? 

Tak, porównywałem łeb w łeb i został ze mną X7 II (a chciałem, żeby został tańszy i nowszy ibasso :) ). DX150 (nawet na AMP7) ma wygładzone skraje pasm - dół nie jest tak dokładny jak w fiio, a góra nie tak "błyszcząca". Scena w DX150 trochę bardziej interesująca, szerzej i głębiej, z lepszym pozycjonowaniem instrumentów - być może to wpływ tych dwóch DACów AK zamiast jednego Sabre w fiio (gdybam). iBasso cieplejszy i bardziej przyjemny w odbiorze, relaksujący. Dla niektórych może to być zaletą, dla mnie DAP za 2000 zł powinien grać bardziej technicznie i angażująco. Do relaksu to ja mam Shanlinga M0 kupionego za 400 zł ;)

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Najner napisał:

Tak, porównywałem łeb w łeb i został ze mną X7 II (a chciałem, żeby został tańszy i nowszy ibasso :) ). DX150 (nawet na AMP7) ma wygładzone skraje pasm - dół nie jest tak dokładny jak w fiio, a góra nie tak "błyszcząca". Scena w DX150 trochę bardziej interesująca, szerzej i głębiej, z lepszym pozycjonowaniem instrumentów - być może to wpływ tych dwóch DACów AK zamiast jednego Sabre w fiio (gdybam). iBasso cieplejszy i bardziej przyjemny w odbiorze, relaksujący. Dla niektórych może to być zaletą, dla mnie DAP za 2000 zł powinien grać bardziej technicznie i angażująco. Do relaksu to ja mam Shanlinga M0 kupionego za 400 zł ;)

 

A na jakim module wzmacniacza słuchasz? Miałeś może okazjé słuchać AM5? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Corvin74 napisał:

A na jakim module wzmacniacza słuchasz? Miałeś może okazjé słuchać AM5? 

Słucham na "stockowym" AM3A - gra dla mnie na tyle fajnie, że nawet nie zastanawiam się nad próbowaniem AM5 (jeszcze? ;) ). Na meecie Kurop miał chyba przynieść DX150, to będziesz mógł porównać łeb w łeb oba grajki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Najner napisał:

Słucham na "stockowym" AM3A - gra dla mnie na tyle fajnie, że nawet nie zastanawiam się nad próbowaniem AM5 (jeszcze? ;) ). Na meecie Kurop miał chyba przynieść DX150, to będziesz mógł porównać łeb w łeb oba grajki ;)

Mi chodziło o moc AM5 daje dużo więcej niż AM3... ciekawe czy w MP3Stor mają ten moduł aby spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś FiiO zapowiedziało nowy moduł do: X7/X7MKII/Q5 z obsługą THX ?? Ciekawe jak to będzie działać

https://www.fiio.com/newsinfo/180659.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2019 o 20:23, Corvin74 napisał:

Mi chodziło o moc AM5 daje dużo więcej niż AM3... ciekawe czy w MP3Stor mają ten moduł aby spróbować.

No i mam zamówiony AM5... zobaczymy czy da radę napędzić LCD2c 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nowy firmware do X7/X7MKII/X5III:

https://www.fiio.com/newsinfo/199768.html

 

Co zmieniono:

The changes and improvements about new firmware 1.2.4 for X5III, firmware 3.3.8 for X7 and firmware 1.0.9 for X7MKII are as follows:

1. Added new function of adding M3U playlists to the internal playlists (after entering an M3U playlist in the Folder View menu, tap the icon next to the "more functions" icon to use this function)
2. Added new function of importing/exporting playlists (importing/exporting folder location: "internal storage/Android/data/com.fiio.music/files/playlist"; you can back up this folder after exporting the playlists, and copy it back if you need to import the playlists);
3. Improved the display of the search results. Now they will be grouped by Single tracks, Artists, Albums and Genres. And the input board will emerge automatically after tapping the search box;
4. Improved the FiiO Link function;
5. Fixed issue where there might be no output after switching songs automatically while in USB Audio output mode with the screen off;
6. Fixed issue where there might be no output after switching to a third-party app while playing local music;
7. Fixed issue where there would be noise when playing DXD tracks;
8. Fixed issue where the image in the FiiO Music launch page is out of shape;
9. Fixed issue where the player might act slow when waking up the screen if the Lock-scren album art is on and after multiple track switches;
10. Fixed issue where FiiO Music might exit abnormally after certain operations;
11. Miscellaneous improvements.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nowy firmware do X7/X7MKII/X5III:

https://www.fiio.com/newsinfo/276017.html

 

 

The changes and improvements about new firmware 1.2.5 for X5III, firmware 3.3.9 for X7 and firmware 1.1.0 for X7MKII are as follows:

 

1.Added FiiO Link control via WiFi (now for the Android app, you can choose to connect and control  FiiO devices via WiFi or Bluetooth; for the iOS app, it's only available via WiFi);
2.Fixed issue where the player would stop playing in Line out/Coaxial out mode if the screen is off;
3.Fixed issue where the Idle poweroff timer would still take effect when using USB Audio output;
4.Fixed issue where the change of the Theme setting would not be saved if using user-defined images;
5.Fixed issue where the audio was distorted when playing FLAC 192k tracks through DLNA;
6.Fixed issue where the 'Skip through folders' function might work abnormally when 'Resume play' was  enabled;
7.Improved issue where some characters of the track info were displayed incorrectly;
8.Miscellaneous bug fixes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Proszę o pomoc

 

Zainstalowałem na moim FiiO X7MkII Tidal. Niestety nie mogę się zalogować do swojego konta (mogę tylko wpisać nazwę użytkownika). Ciekawe jest to, że pobierając starą apkę Tidal z hipermarketu :-) FiiO i po jej zainstalowaniu mogę się normalnie zalogować. Jak zaktualizuję albo wgram aktualnie dostępną wersję Tidal ze sklepu Google Play pojawia się problem z zalogowaniem. 

Czy robię coś nie tak?

FiiO X7MkII

Android 5.1.1

FiiO Music v 1.1.5

 

Jakieś sugestie, propozycje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobacz z Apk Pure- może mają jeszcze poprzednią wersję bez buga i się spokojnie zaktualizuje? Mam M11 i aktualki mogę tylko z Apk Pure- u mnie ostatnia aktualna (wersja 2.16.0.959.25) działa i loguje bez kłopotu. Ale to android 7.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nowa wersja aplikacji dla  X7MKii

FiiO Music App v1.1.7 for Android,M11/M11PRO and X5III/X7/X7MKII

info: https://www.fiio.com/newsinfo/364625.html

The changes and improvements about new APP are as follows:

1. Added car mode display (go to Now Playing screen, tap the '...' icon and then tap Car Mode to enable it);
2. Added custom track sorting for playlists (while in a playlist, tap and hold on a track, then drag it to a different position);
3. Added a new play mode: play single once;
4. Added playback position and track remembering;
5. Added a new method to enable volume adjustment by swiping up in FiiO Music Now Playing screen, and also improved the volume bar operation (now you'll need to drag on the volume bar to adjust the volume instead of just tapping as before, so to avoid misoperations);
6. Added app controlling of LC-BT2;
7. Fixed the issue where the replay gain would work when playing tracks through the Folder View menu;
8. Improved the display effect of the default album cover and UI background;
9. Miscellaneous improvements.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nowa wersja aplikacji odtwarzacz dla X7/X5

The FiiO Music App v1.2.0 for Android devices and X5III/X7/X7MKII update now!

https://www.fiio.com/newsinfo/412218.html

The changes and improvements about new APP are as follows( X5III/X7/X7MKII FiiO Music App):

1. Added a new function of hiding the un-scanned or empty folders in Folder view menu(can be set in Settings -> Scan for music)
2. Added 'File size limit for album art' function
3. Added album art display in Folder view menu;
4. Added support for DSD playback in DLNA mode;
5. Fixed the issue where the playback would not skip to the next track after deleting the current track in the Folder View menu;
6. Improved the function of working as a Home screen widget;
7. Miscellaneous improvements.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności