Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X7 II


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy
Czy ktoś może mi pomóc odnośnie wifi w X7II? Musiałem zmienić router i mój DAP nie widzi sieci 5GHz. Zmieniałem pasmo kanału, zmieniałem kanał, itp, itd. Ręczne dodawanie sieci też nie odniosło żadnego skutku. Może jakieś sugestie, porady?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem na swoim X7II. Sieć bez SSID broadcastu 5GHz, łączy bez problemu. Spróbuj może na telefonie włączyć hot-spota i zobaczyć czy fiio to znajdzie. Jeśli nie, to idź do kumpla/koleżanki/etc, sprawdzić ichnie wifi, jeśli nic nie widzi w 5GHz, no to możliwe ze masz wadliwe urządzenie. Wiem, że pierwszy FiiO X7 widział tylko sieci 2.4, ale X7II widzi obydwa typy. Chyba ze masz router z naprawdę wysokiej półki i te a/b/g/n/ac i co tam jeszcze ustawione jest na najnowszy/najszybszy tryb, którego X7 może po prostu nie znać.

 

Za dużo możliwości, żeby jednoznacznie określić na odległość.

 

Kombinuj :), powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Fiio planuje niedługo zaktualizować aplikację do odtwarzania muzyki Fiio Music, ponoć ma się pojawić nowy interfejs.

Aktualizacja ma objąć wszystkie odtwarzacze plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czyli jest konkurencja dla Sony LDAC. Szkoda że na razie tylko telefony Huawei i BTR3 obsługują ale już jest postęp. Zaraz będzie wysyp sprzętu z nowym kodekiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 godzin temu, pua napisał:

Witajcie z niecierpliwością czekam na przesyłkę aby porównać x7 z x7 Mark II.

Pozdrawiam.

Daj znać jaka jest różnica i jak możesz porównaj też moduły wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj dziś dotarł w sumie to polowałem od miesiąca na okazje na allegro i ebay i się udało za 1350zł stan sklepowy.  Plus jak się okazało zostały 2x128 gb w slotach.

Na szybko to przestrzeń i mniej może liniowa charakterystyka modułu AM3A granie z niskim basem i dużą przestrzenią to co pierwsze się narzuca słuchaczowi

Fiio x7 AM3 bardzo liniowo i widzę że wolę bardziej granie AM3A takie małe loudnes ale takie bardzo małe . Wyjście liniowe praktycznie bez różnic z X7.

Muszę trochę posłuchać ale mam 7 filtrów cyfrowych . To granie bardzo mi przypomina LG V30 ale to inna mocarna kość w tym fiio mark II.

Napiszę jak się nacieszę słuchaniem.

Teraz to jestem zadowolony z idealnego stanu i super ceny.

 

20180912_195641.jpg

20180912_191736.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.. Jestem świeżo po zakupie Fiio X7 II I mam dwa pytania.

1. Jaki polecacie program do odtwarzania muzyki  poza Fiio music app? (karta 256 GB i 150 GB kolekcji przycina) Mediamonkey? Rockbox? 

 

2. zauważyłem że bardzo szybko schodzi bateria. Niecały jeden album a już mam 93 procent, mimo wyłączenia części usług rzeczy itp. Firmware najnowszy aczkolwiek nie przypuszczał że bateria tak szybko będzie schodzić w dół. ?

 

Z góry dziękuję za wszelki porady 

 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witajcie.. Jestem świeżo po zakupie Fiio X7 II I mam dwa pytania.
1. Jaki polecacie program do odtwarzania muzyki  poza Fiio music app? (karta 256 GB i 150 GB kolekcji przycina) Mediamonkey? Rockbox? 
 
2. zauważyłem że bardzo szybko schodzi bateria. Niecały jeden album a już mam 93 procent, mimo wyłączenia części usług rzeczy itp. Firmware najnowszy aczkolwiek nie przypuszczał że bateria tak szybko będzie schodzić w dół.
 
Z góry dziękuję za wszelki porady 
 
Pozdrawiam 
 


1. Osobiście używam Onkyo HF Player, Hiby Music i USB Audio Player Pro

2. Co do baterii to musi się jeszcze "uformować" skoro player jest nowy, ale ogólnie to trzeba się pogodzić z tym że będzie szybciej schodziła jest to niestety bolączka większości nowych DAPów zwłaszcza na androidzie, aktualnie 8-10 godzin grania to jest norma powyżej 11-12 można już powiedzieć że grajek jest "oszczędny"

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie pewnie nie raz zastanawialiście się nad techniczną stroną 9028pro tzn jak fiio rozwiązał podział kanałów w sabre pro z tego diagramu schematu poniżej wynika że 4 na lewy i 4 na prawy ( 4 plusy i 4 minusy dla lewego i prawego czyli zastosowanie podobne jak w 9018s ) chyba że się mylę to poprawcie.

Ten schemat tak pokazuje jak popatrzymy na samą kość 9028pro

2017EN.043.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja spytam jeszcze czy ktoś może używa PowerAmpa z X7 II? Soft PowerAmpa prawie nigdy nie reaguje za pierwszym razem na działanie klawiszy (pauza, zmiana utworu). Nie wiem czy tylko ja tak mam czy to cecha "normalna" ale bardzo denerwująca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

MQA nie tylko dla wybranych urządzeń

 

Uruchomiłem Tidala i uzyskałem ten sam efekt co z ifi nano idsd.

Okazuje się że uzyskałem te same częstotliwości co ifi.

96KHZ24BIT

w zależności od materiału częstotliwość się zmienia. Czyli na poziomie softu renderowanie takie same jak w ifi

Ustawienia tidala tylko tryb exlusive zaznaczony jak w ifi

 

 

20181116_144912.jpg

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

.Tidal zaktualizował aplikacje i wprowadził jakość Master .Na fiio x7 mark II trzeszczy piszczy nie działa, aplikacja nie działa także w hifi trybie czy ktoś robił już sprawdzał na swoim DAP aktualizacje tidala. Pozdr

 

UAPP działa poprawnie

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/20/2018 at 9:46 PM, Tomasus1 said:

zauważyłem że bardzo szybko schodzi bateria. Niecały jeden album a już mam 93 procent, mimo wyłączenia części usług rzeczy itp. Firmware najnowszy aczkolwiek nie przypuszczał że bateria tak szybko będzie schodzić w dół. ?

To raczej normalne, nawet w bardziej renomowanych grajkach. Właściwie to i tak nieźle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pua napisał:

.Tidal zaktualizował aplikacje i wprowadził jakość Master .Na fiio x7 mark II trzeszczy piszczy nie działa, aplikacja nie działa także w hifi trybie czy ktoś robił już sprawdzał na swoim DAP aktualizacje tidala. Pozdr

 

UAPP działa poprawnie

Zaraz sprawdzę co u mnie i czy TIDAL dziala

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności