Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Matrix X-Sabre PRO


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki uprzejmości @Cain1916 mam przyjemność testować to cudo.

Od razu po uruchomieniu czuć że siedzi tam Sabre, jest bardzo przejrzyście ze świetną sceną, dużo detalu, niezła muzykalność, w sumie gra jak taki Kann Cube tyle że podrasowany w każdy możliwy sposób, tyle że Cube jest jednak bardziej analogowy jak dla mnie. Brakuję mi trochę w X-Sabre Pro większej ilości masy instrumentów i spójności, momentami jest zbyt sterylnie, jest to raczej jasny DAC który dla wielu może być za ostry (bardzo mocno zaznaczona góra), na pewno nie polecałbym go do jasnych wzmacniaczy czy słuchawek. O dziwo z moim ICanem w trybie lampowym w ogóle nie chciał współgrać, było jasno, ostro, zbyt sterylnie, po podłączeniu do Brystona BHA-1 wszystko odwróciło się niemal o 180 stopni, naprawdę świetna synergia, podobnie jest z moim GS-X mini. LCD-4 bardzo dobrze z całym torem współgrają, posiadaczom słuchawek TH-900 raczej takie combo nie przypadnie do gustu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że dopiero poprzez wykorzystanie wejścia lvds uzyskujemy wspomnianą wyżej spójność przekazu, gładkość wysokich, głębię oraz ogólnie większą i lepiej uporządkowaną scenę.

Uważam, że ostateczną ocenę końcową XSP można wystawić wyłącznie po zapoznaniu się z wejściem lvds. Moim zdanie to jest przepaść względem usb, czy toslink.

 

 

Edytowane przez Cain1916
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ten link nie działa, a webarchive pokazuje, że strona istniała już w lipcu. Nie do końca ładuje się jak powinna

https://web.archive.org/web/20210726160448/https://www.matrix-digi.com/en/products/554.html

Z kolei google cache wyświetla specyfikację

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:tDNQbSJFDZEJ:https://www.matrix-digi.com/en/products/554.html+&cd=2&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to napisz proszę najważniejsze Twoim zdaniem różnice w brzmieniu tych DACów, bo rozumiem, że o Morfeusza chodzi.

 

Oba DACi grały z Niimbusa, czy Matrixa słyszałes z Brystonem? Bo coś takiego mi się kojarzy, że kiedyś pisałeś. 

 

Czy DAC Matrixa był razem z dedykowanym konwerterem Matrixa? Spdif 2 przez IIS sporo wnosi do tego DACa.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

May też słuchałem.

Matrix grał mi ICanem i GS-X mini. Grał po II2s ale z Hiface Evo 2. Morfeusz gra bardziej dociążonym dźwiękiem, jest więcej mięsa i planktonu, góra jest gładsza, bas mocniejszy a scena trochę większa, holografia wyraźnie lepsza.

May vs Morfeusz, ogólnie podobne granie jednak May gra jeszcze bardziej techniczne zachowując analogowy dźwięk znany z Morfeusza. 

May stawiam na równi z Dave tyle że wolę dźwięk DACa Holo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego Maya słuchałeś Lvl 1, Lvl 2, czy KTE? Ten ostatni mnie najbardziej interesuje. 

 

Ta różnica na basie jest ewidentnie zauważalna pomiędzy Matrixem a Morfeuszem? 

 

Który z tych DACów (May vs. Morfeusz) ma mocniejszy bas? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie spieszy, bo dopiero na wiosnę będę myślał o nowym DACu. Jak nie przekroczy 30k to rozważę. Najpierw będę musiał sobie zrobić bezpośrednie porównanie z Matrixami z których bądź co bądź jestem bardzo zadowolony. Dzięki piękne za info 👍

 

ps. a słyszałes może Denafrips Terminator II ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, vonBaron napisał:

Rockne Wavelight.

O tym akurat nic nie wiem, szczerze mówiąc pierwsze o nim słyszę, ale to dobrze - im więcej DACów do wyboru tym lepiej. Poczytam, dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, vonBaron napisał:

May też słuchałem.

Matrix grał mi ICanem i GS-X mini. Grał po II2s ale z Hiface Evo 2. Morfeusz gra bardziej dociążonym dźwiękiem, jest więcej mięsa i planktonu, góra jest gładsza, bas mocniejszy a scena trochę większa, holografia wyraźnie lepsza.

May vs Morfeusz, ogólnie podobne granie jednak May gra jeszcze bardziej techniczne zachowując analogowy dźwięk znany z Morfeusza. 

May stawiam na równi z Dave tyle że wolę dźwięk DACa Holo.

Jako użytkownik Matrixa zaznaczę, że prawdziwe jego oblicze oraz pełnię możliwości można usłyszeć wyłącznie po skutecznym uruchomieniu trybu synchronicznego oraz jednoczesnym wyłączeniu funkcji redukcji jittera. W przeciwnym wypadku jakiekolwiek porównania są mocno niesprawiedliwe!

Edytowane przez Cain1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ Moim zdaniem największa różnica z grania  pomiędzy Matrix x-sabre, sonnet Morpheus czy May Kte będzie wynikać z tego, że Matrix ma oversamlping. Czyli ogólnie mówiąć jest bardziej emocjonalnie nie dostępny, obojętny, oddalony ,a dacki bez oversamplingu czyli NOS bardziej angażują i wydają się prawdziwsze; poprawniejsze. Matrix w porównaniu do nich jest też bardziej szkieletowy i techniczny, bo jest delta sigma, a dacki r2r lub inne multibity za to są bardziej wypełnione i z większą ilośćią barwy i faktur. W sensie globalnym nie są to duże różnice. Bardziej chodzi o to czy chcemu długo tego słuchać, czy nie męczy i czy że tak powiem nie "znika" ze świadomości, czyli gra różnie dla umysłu zależnie od muzyki, a nie monotonie i jednostajnie.

May KTE powinień być też potężniej grający, szczegółowo i  z mięsem, bo ma dobrą rozbudowaną sekcję analogową w porównaniu do Matrixa.

Morpheus za to już nie nie ma wzmocnienia w domenie analogowej więc powinien być bardziej bezpośredni, ale bardzo podobny do May

 

Nie słuchałem tych urządzeń , przypuszczam z doświadczeń, recenzji i opisów.

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NuYam 

 

To prawda, że to Delta Sigma, ale wielu zwykłych użytkowników, jak i recenzentów wspominają, że nie brzmi on jak Delta Sigma i bliżej mu do R2R. Ja R2R DACów nigdy nie słyszałem, ale chętnie bym posłuchał. Może wtedy się zdecyduje na zmianę. Póki co sobie na spokojnie czytam o innych DACach, z niczym mi sie nie spieszy, bo jak już wspominałem jestem zadowolony z Matrixów. Choć nie powiem, bo ten May KTE już od jakiegoś czasu do mnie mruga okiem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, NuYam napisał:

@MichalZZZ Moim zdaniem największa różnica z grania  pomiędzy Matrix x-sabre, sonnet Morpheus czy May Kte będzie wynikać z tego, że Matrix ma oversamlping. Czyli ogólnie mówiąć jest bardziej emocjonalnie nie dostępny, obojętny, oddalony ,a dacki bez oversamplingu czyli NOS bardziej angażują i wydają się prawdziwsze; poprawniejsze. Matrix w porównaniu do nich jest też bardziej szkieletowy i techniczny, bo jest delta sigma, a dacki r2r lub inne multibity za to są bardziej wypełnione i z większą ilośćią barwy i faktur. W sensie globalnym nie są to duże różnice. Bardziej chodzi o to czy chcemu długo tego słuchać, czy nie męczy i czy że tak powiem nie "znika" ze świadomości, czyli gra różnie dla umysłu zależnie od muzyki, a nie monotonie i jednostajnie.

 

To jest jeden wielki stek bzdur. Wypadałoby po pierwsze wiedzieć, po co jest oversampling. Tryb NOS jest do zmiatania śmieci pod dywan zniekształceniami sin(x)/x, takich pochodzących od nędznego sygnału cyfrowego (ze sporym jitterem). Współczesne DACki na kilkubitowym delta-sigma mogą grać jak chcą, tylko budowniczowie dopiero się ich uczą, albo już przestali z braku sukcesów. Kolejna sprawa - R2R zwłaszcza dyskretne w dobie BT, WiFi, LTE, 5G itp. to antena do zbierania szerokiego spektrum śmieci elektromagnetycznych modulowanych z muzyką. Z naturalnością nie ma to nic wspólnego. To już lepiej na scalonych w dzisiejszych czasach. Nie ma emocji? A to do dobre. :D Ja mam kupę emocji i różnicowania z ES9038Q2M, a gra mi tak, jak sobie zechcę dobierając komponenty w zasilaniu i analogu.

Porządny R2R to był Sphinx Project 32 - SACD z oddzielnym zasilaniem i funkcjami DACa oraz transportu cyfrowego. Część audio w nim jest tak dopracowana, że jakiekolwiek próby "poprawiania" mogły ten sprzęt tylko zepsuć - 2x PCM1704 + DF1704 na każdy kanał, do tego zegar z podwójną przemianą częstotliwości. W zasilaczu cztery trafa, każde wielouzwojeniowe. Miałem przyjemność modyfikować ten zasilacz. Jak by kto pytał - Sphinx to była marka Gryphona, tych z Danii od hi-endowych wzmacniaczy głośnikowych. I co? I dobra aplikacja WM8740 wcale nie musi grać gorzej. Ani Sabra tego czy owego. Porównałem bezpośrednio.

 

Naprawdę mam dosyć czytania objawień na poziomie "każdy pijak to złodziej". R2R to, a delta-sigma tamto. Ostatnio mnie jeden R2R ciął po uszach jak dawno żaden DAC tego nie zrobił, ale je tego nie przypisuję "pochodzeniu".

Godzinę temu, NuYam napisał:

Nie słuchałem tych urządzeń , przypuszczam z doświadczeń, recenzji i opisów.

Z szacunku dla czytających powinieneś tę uwagę umieszczać na początku, a nie na końcu posta. Można by oszczędzić nieco czasu.

Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

To prawda, że to Delta Sigma, ale wielu zwykłych użytkowników, jak i recenzentów wspominają, że nie brzmi on jak Delta Sigma i bliżej mu do R2R. Ja R2R DACów nigdy nie słyszałem, ale chętnie bym posłuchał. Może wtedy się zdecyduje na zmianę. Póki co sobie na spokojnie czytam o innych DACach, z niczym mi sie nie spieszy, bo jak już wspominałem jestem zadowolony z Matrixów. Choć nie powiem, bo ten May KTE już od jakiegoś czasu do mnie mruga okiem ;) 

Bo nie ma czegoś takiego jak brzmienie delta-sigma od lat pewnie kilkunastu, kiedy weszły używane do dziś Wolfsony, Cirrusy, PCM179x, i z zastrzeżeniami Sabre (które się mszczą za kiepski zegar jak żadne inne).

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Majkiel

Stekiem bzdur jest, że jako osoba sprzedająca sprzęt audio nie jesteś oznaczony jako sklep lub komercja a zwykły użytkownik. Rozwiąż tą kwestie a później mnie pouczaj. Naganiasz na sprzęt pod płaszczykiem zwykłego użytkownika. Dla mnie audio to hobby i dziele się tu moimi z niego wrażeniami, a nie chęcią zysku.

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności