Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Matrix X-Sabre PRO


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

@EvilKillaruna się nie chwali, więc uczynię to za niego.

 

Recenzja najnowszego DACa Matrix-Audio opartego na kości Sabre ESS 9038-PRO.

Sam posiadałem starszą wersję X-SABRE, która to zrobiła na mnie niemałe wrażenie, wypierając droższe konstrukcje jak np. iDAC-6 czy 2Qute.

Liczę, że nowa odsłona będzie krokiem naprzód dla i tak świetnego przetwornika.

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-matrix-x-sabre-pro/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, saudio napisał:

Po co gonić, jak się znalazło coś co zaspokaja potrzeby;)

Gonić tylko dlatego że nowe?

 

Wiesz ... Od razu gonić. Ja ze swoim sprzętem trzymam sztamę ale jak jest okazja to chętnie posłucham czegoś nowego, a jak zagra lepiej to nie wyrywam sobie włosów z głowy :)Co do nowszy nie zawsze lepszy, to zgoda chociaż porównaj M-DAC Z LKS :) podobne ceny miały na starcie. Trochę to poszło do przodu. 

 

To jak w związku :) czasem skok w bok dobrze zrobi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Chcheckitout napisał:

 

Wiesz ... Od razu gonić. Ja ze swoim sprzętem trzymam sztamę ale jak jest okazja to chętnie posłucham czegoś nowego, a jak zagra lepiej to nie wyrywam sobie włosów z głowy :)Co do nowszy nie zawsze lepszy, to zgoda chociaż porównaj M-DAC Z LKS :) podobne ceny miały na starcie. Trochę to poszło do przodu. 

 

To jak w związku :) czasem skok w bok dobrze zrobi ;) 

Poszło poszło do przodu, mi chodzi o stratę czasu na ściąganie sprzętu i porównania zamiast słuchanie muzyki

na tym co sprawia przyjemność, jak się znajdzie swoje brzmienie to potem już tylko ciekawość a nie potrzeba,

spada ciśnienie i pomaga skupić się na tym co słuchamy a nie na czym.

Mnie ze źródeł kusi jeszcze spróbowanie jednej rzeczy, więcej frajdy dają słuchawki bo to one najwięcej wpływają na dźwięk

i tu są coraz większe możliwości, choć starzy czempioni moim zdaniem póki co są nie zagrożeni.

 

A jeżeli chodzi o skakanie to powiedz żonie i pochwal się efektami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W segmencie stereo jest taka tendencja, że wszystko nowsze jest teraz praktycznie dużo gorsze od kultowych wiekowych konstrukcji lub choćby poprzedniej generacji. Za to wszystko cyfrowe idzie mocno do przodu.

 

ps. nie mam 18 lat żeby takie głupoty robić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mayster napisał:

@Chcheckitout Jutro dotrze demo do Audiomagica. 

 

A jak długo tam będzie ? Generalnie to mi bardziej zależy na odsłuchu w systemie stereo ale pomacać i posłuchać z słuchawkami nie omieszkam i tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia, ale muszę zrobić dokładniejszy odsłuch na moich słuchawkach. Od swego poprzednika jest równiejszy, brak mu tak bardzo nasyconej i plastycznej średnicy, co dla ludzi ceniącym bardziej równy DAC będzie dużo lepsze, a także równość X-Sabre Pro daje nam dużą uniwersalność w torze. Holografia i scena jest tu bardzo dobra, tak jak @EvilKillaruna napisał. Co do poszczególnych pasm, szczegółowości, rozdzielczości to się wypowiem po sprawdzeniu na SR507, gdyż Stax L500 to nie moja bajka i do testowania dla mnie one się nie nadają, mimo że jest szczegółowo, rozdzielczo, tak samo z teksturami, ale nadaje się to do słuchania tylko wyłącznie spokojnego jazzu czy spokojnych utworów na fortepian, a nie do symfoniki.

 

 

 

Edit 
Pod względem basu jest to jeden z najlepszych daców jakie dane mi było słyszeć, gdyż jego jakość oraz czystość jest bardzo wysoka, wchodzi w głąb instrumentu, tak samo z różnicowaniem w wypełnieniu go zależy od instrumentów, kiedy potrzeba jest szybki, ale także może być wolny, zależy tylko od realizacji nagrania, tak samo z kickiem i punchem. 
Średnica i wysokie są równe, detaliczne i rozdzielcze. Fani plastycznego dźwięku będą tutaj trochę niezadowoleni.

Scena i holografia tak jak pisałem wyżej bardzo dobra, nie czułem słabszej holografii czy mniejszej sceny wtedy kiedy przełączałem się między odtwarzaczem cd a daciem. A naogół mam tak że odtwarzacz cd daje dużo lepszą holografię i scenę niż dac.

Bardzo dobrze że Matrix dał wybór trybu pracy zegara synchroniczny i asynchroniczny, przez co będziemy mogli dopasować sobie dynamikę,tempo i zabarwienie pod swoje upodobania i pod sprzęt, którym dysponujemy.

Jest to bardzo dobry DAC, dla kogoś kto szuka równości, detalu, rozdzielczości i holografii. Śmiało może konkurować ze wspomnianym przez Evila Hugo TT, czy chociażby 2 qutem, a także Gungnirem Multibit to który wybierzemy zależy od naszych gustów wyłącznie.

Edytowane przez misiekkb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7/14/2017 o 12:40, Chcheckitout napisał:

Pytanie natury technicznej. Jest w nim tryb bypass/line ? Lock na PRE.

 

A co to jest, gdyż po raz pierwszy widzę takie określenia w DAC'ach

Poziom SQ jest znacznie wyżej niż niż 2Qute czy Gungnir Multibit, a także patrząć pod względem wejść i wyjść to też jest lepiej i dużo lepiej. Tylko na ogólną ocenę wchodzi wszystko SQ, wejścia/wyjścia, muzykalność/emocje subiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Na Audio Sceince Rewiew recenzja i pomiary Matrix Audio X-SABRE Pro MQA ... wychodzi że to jeden z najlepszych DAC na rynku

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/matrix-audio-x-sabre-pro-mqa-best-audio-dac-in-the-world.8729/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności