Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recabling superlux hd681 evo


Kumakx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

 

Posiadam słuchawki Superlux hd681 evo. Dla osób które nigdy nie widziały tego modelu na oczy:

Przy lewej muszli wyjście mini jack, połączenie do prawej puszczone pałąkiem. Analogicznie powrót z prawej drugim pałąkiem.

 

 

Niestety doszło do mechanicznego uszkodzenia wtyczki jack 3.5mm wychodzącej z lewej muszli. Postanowiłem na jej miejsce wstawić na stałe kabel (długość 1 – 1.5m).  Chcę uniknąć rozwiercania prawej muszli i zostawić to jak jest, czyli sygnał na prawą słuchawkę puszczony pałąkiem.

Dodam że nigdy nie robiłem czegoś takiego, nigdy też nic nie lutowałem.

Teraz pytania:

1.      Czy kupienie kabla dwużyłowego i puszczenie „masy” (minus słuchawek) ekranem wpłynie na jakość dźwięku? Słyszałem sprzeczne opinie na ten temat. I z racji że nie mogłem znaleźć żadnego trójżyłowego zakładam że takiego nie ma.

2.      Jeżeli zdecyduję się na czterożyłowy to:

a )   Ze strony słuchawek jedna żyła na lewą słuchawkę, jedna na pałąk do prawej, jedna na masę, a co z czwartą? Też ją wrzucić na masę? Czy zostawić zaizolowaną luźno? Ekran    zostaje niepodłączony, zaizolowany?

b )   Ze strony jacka jedna żyła na lewo, jedna na prawo, masa słuchawek i ekran na masę jacka a czwarta dodatkowa żyła? Też ją masą uziemić?

3.      Jak zabezpieczyć kabel mechanicznie przy wyjściu z słuchawki? Wolę uniknąć zalewania jej klejem. Myślałem nad pogrubieniem kabla koszulkami termokurczliwymi ale nie brzmi to zbyt profesjonalnie. Wyjście z słuchawek to zwykły otwór cylindryczny, średnica ok 7mm, długość ok 7mm.

4.      Jack 3.5mm standardowo neutrik. A jakiś konkretny model do polecenia?

5.      Jakie koszulki termokurczliwe? Chodzi raczej o wymiar niż firmę.

6.      Jaka cyna do lutowania? Domieszkowana srebrem? Może jakaś inna?

7.      Koniec końców jaki kabel?

8.      Dla ludzi z Wrocławia: jakiś sprawdzony sklep z powyższymi materiałami?

 

 

Z góry dzięki za chęć pomocy.

Edytowane przez Kumakx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Może być i masa ekranem, ale osobiście wolałbym jakiegoś 4-ro żyłowego (Canare L4E5C)

2. W 4-ro żyłowym jednym kablem puść masę do jednej słuchawki a drugim do drugiej, połączone dopiero we wtyczce - dzięki temu będzie lepsza separacja między kanałami.

3. Jeśli kupisz Canare to będzie on cieńszy niż ten otwór - załóż termokurczkę na końcowym odcinku, od środka daj opaskę zaciskową.

4. Osobiście wole wtyczki Ranko, może i trochę trudniej się lutuje, ale lepiej pasują do gniazdek.

5. 6mm będzie ok na to wyprowadzenie z muszli

6. Wszystko jedno przy takiej klasy słuchawkach

7. Polecam Canare L4E5C jest w miarę elastyczny i dźwiękowo też OK

8. Raczej wysyłkowo np Audeos, nawet wtyk Ranko znalazłem https://audeos.pl/pl/p/Wtyk-mini-jack-3.5mm-TRS-stereo-3-pin/602

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności