Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test Shozy Alien+


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 karty, 128 i 200gb sformatowane na fat32 i zapełnione muzyką i przy obydwu przy starcie mam komunikat "SD init error". Przy próbie wejścia do folderów odtwarzacz się wiesza. Użyłem do testów starej karty 8gb i działa bez problemu.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis brzmienia to średnia z odsłuchów z etymoticów Er4s i er4xr, meze99, Denonów D7000 i KZ ZST. Alien+ jest nautralny (w dobrym tego słowa znaczeniu czyli nie chudy tylko odpowiednio dociążony) i mnie się najbardziej podoba z neutralnymi słuchawkami które nie zmieniają już jego brzmienia ani on ich. Er4xr + Alien+ chyba najlepsza synergia z wymienionych.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobrą recenzję. Z kartą pisałeś że masz problem, ja akurat nie miałem że 128 GB problemów, ale to tylko raz włożyłem żeby zobaczyć czy ją widzi i utwory na niej. Wszystko było w porządku, tylko może dlatego że nie była zapełniona, nawet w 30%. Na codzień używam 64GB i bez problemu.

Zawsze do DAPów się formuje karty w FAT32 a najlepiej FAT, żadne inne formaty plików, a jako ktoś sformatował do exfata to niech się nie dziwi że mu Alien+ czy jakiś inny dap nie może odczytać karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze nie zawsze. Np. Z6 przy kartach FAT32 sugeruje format do ExFAT. Alien+, to taki bardziej ludystyczny odtwarzacz, nie kombajn z masą opcji, a narzędzie do odtwarzania muzyki.

A że robi to cholernie dobrze, to swoją drogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, hibi napisał:

brakuje mi podstawowych informacji tyczących się sprzętu przenośnego takich jak: waga, czas pracy, ładowania.

 

 

 

Brakuje bo to nie typowy odtwarzacz przenosny ;) A tak serio wagi producent nie podaje a ja zwazylem w rece i bym powiedzial ze normalnie dla ałdiofylskiej cegłowki. Plus, minus tyle co c10 czy inny astell.

 

Czas pracy jest w recenzji i jest to 5-6 godzin. Czas ladowania to tez kolo 5 godzin. Plus ze mozna sluchac i ladowac chociaz wtedy urzadzenie sie troche nagrzewa.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Spawn napisał:

 

 

 

Czas pracy jest w recenzji i jest to 5-6 godzin. Czas ladowania to tez kolo 5 godzin. Plus ze mozna sluchac i ladowac chociaz wtedy urzadzenie sie troche nagrzewa.

zwracam honor :) jest 

 

wygram w totka to kupię ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Noah napisał:

spokojnie Panowie, ile to juz bylo tych endgame'ów :-)

 

Prawda - poza tym czy tego chcemy czy nie nasze oczekiwania zawsze determinują ostateczną ocenę...

Dla mnie Alien Gold był co najwyżej ok w kwestii SQ i tragiczny pod każdym innym względem, do tego stopnia że mógł mi zepsuć słuch (ilekroć trafiło na plik którego nie lubił dostawałem w prezencie pisk tak głośny, że aż dosłownie uszy bolały). QP1R, Pono czy XDP-100 oceniam znacznie wyżej i pod względem tonalności i pod względem technicznym. 

 

@misiekkb nie zgodzę się z Tobą co do formatowania. Nie tylko większość dapów łyka exFAT czy pewnie teraz i NTFS, ale też wymaganie od użytkownika formatowania w FAT32 to szczyt bezczelności producenta. Taki producent na pewno jest świadomy, że Windows nie pozwala formatować w FAT32 od 32GB, więc wymaganie od użytkownika takiej wiedzy i umiejętności obejścia takich ograniczeń to celowe działanie  na jego niekorzyść. Wiem, że można sobie wygooglować jak to zrobić, ale są jakieś granice - zwłaszcza, że Shozy trochę tych wad w kwestiach ergonomiczno-funkcjonalnych ma (właściwie to chyba w tej kwestii ma wyłącznie wady).

 

Jak się nadarzy okazja to chętnie posłucham Alien+, ale nawet jak gra tak super to z zasady bym go nie kupił. Nie ogarniam jak w dzisiejszych czasach coś może nie obsługiwać podstawowych już powiedzmy formatów plików. Alien Gold dawał sobie u mnie radę z 70% albumów w FLAC (przekonwertowanie do WAV nie pomogło) i z tego co czytam z tym jest podobnie.

 

Tak czy inaczej, recenzja fajna :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Spawn napisał:

 

Moze to czesc czaru, cieszysz sie ze wogole gra :D

 o to to!

sposób/pomysł na znudzonych audiofilów ;) 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdzie nie napisalem ze to endgame. Da sie lepiej i to duzo tyle ze z klockow do ktorych same interconnecty waza wiecej niz caly alien ;) Moim zdaniem po prostu poprzeczka dla brzmienia przenosnego zostala podniesiona o oczko wyzej. Trzeba bylo jednak upchac i zasilic kostke ze stacjonarki. To ze nie na kazdym to brzmienie zrobi wrazenie tez jest chyba oczywiste bo kazdy ma swoje oczekiwania i wyobrazenia na temat dzwieku. Bierzcie pod uwage ze dla mnie brzmienie np takiego xdp100 jest kompletnie bez zycia, nudne i ogolnie blee dlatego tez napisalem w tescie ktore dapy powazam a ktore nie. Jak na kims duzego wrazenia nie zrobil alien gold, colorflaje czy pono to oczywiste ze tutaj tez kopara mu nie opadnie bo najwyrazniej wyznaje inna filozofie.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Spawn napisał:

 

Po tym juz Ci zaden nie zagra....

 

Dokładnie, jakoś mi teraz nić nie gra z etami, wszystko jest takie bez emocji, bez wielkości instrumentów, bez detalu.

 

 

 

20 minut temu, awayeah napisał:

 

Prawda - poza tym czy tego chcemy czy nie nasze oczekiwania zawsze determinują ostateczną ocenę...

Dla mnie Alien Gold był co najwyżej ok w kwestii SQ i tragiczny pod każdym innym względem, do tego stopnia że mógł mi zepsuć słuch (ilekroć trafiło na plik którego nie lubił dostawałem w prezencie pisk tak głośny, że aż dosłownie uszy bolały). QP1R, Pono czy XDP-100 oceniam znacznie wyżej i pod względem tonalności i pod względem technicznym. 

 

@misiekkb nie zgodzę się z Tobą co do formatowania. Nie tylko większość dapów łyka exFAT czy pewnie teraz i NTFS, ale też wymaganie od użytkownika formatowania w FAT32 to szczyt bezczelności producenta. Taki producent na pewno jest świadomy, że Windows nie pozwala formatować w FAT32 od 32GB, więc wymaganie od użytkownika takiej wiedzy i umiejętności obejścia takich ograniczeń to celowe działanie  na jego niekorzyść. Wiem, że można sobie wygooglować jak to zrobić, ale są jakieś granice - zwłaszcza, że Shozy trochę tych wad w kwestiach ergonomiczno-funkcjonalnych ma (właściwie to chyba w tej kwestii ma wyłącznie wady).

 

Jak się nadarzy okazja to chętnie posłucham Alien+, ale nawet jak gra tak super to z zasady bym go nie kupił. Nie ogarniam jak w dzisiejszych czasach coś może nie obsługiwać podstawowych już powiedzmy formatów plików. Alien Gold dawał sobie u mnie radę z 70% albumów w FLAC (przekonwertowanie do WAV nie pomogło) i z tego co czytam z tym jest podobnie.

 

Tak czy inaczej, recenzja fajna :)



Trzeba było zrobić cd-rippa do wava/flaca, to byś Alien Gold nie dawał żadnych pisków i by wszystko odczytywał.

A co do formatów to może dorzuć jeszcze HFS, jak jest NTFS to dlaczego ma nie być HFS :D. A tak naprawdę to ludzie chcą wygodę i stają się bezmyślni i jak im windows sformatuje kartę w exFatie to myśłą że to jest domyśłny format na wszystkie urządzenia, że tylko taki format istnieje że nie ma innych. Przypomnij sobie DX100, jakie on formaty obsługuję, albo włóż kartę w HiSound Studio czy Terra Player z exfatem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Spawn napisał:

Ja nigdzie nie napisalem ze to endgame. Da sie lepiej i to duzo tyle ze z klockow do ktorych same interconnecty waza wiecej niz caly alien ;) Moim zdaniem po prostu poprzeczka dla brzmienia przenosnego zostala podniesiona o oczko wyzej. Trzeba bylo jednak upchac i zasilic kostke ze stacjonarki. To ze nie na kazdym to brzmienie zrobi wrazenie tez jest chyba oczywiste bo kazdy ma swoje oczekiwania i wyobrazenia na temat dzwieku. Bierzcie pod uwage ze dla mnie brzmienie np takiego xdp100 jest kompletnie bez zycia, nudne i ogolnie blee. 

DAC CS4398 to nie jest stacjonarka ?? ~5 V

AKM ma  Analog: 4.75~7.2V, Digital: 2.7~3.6V

 

Marketingowa ściema 

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiekkb to jednak "trochę" starsze DAPy... No i DX100 przynajmniej dawał sobie radę z większością FLACów. No i właśnie jak to nazwałeś "cd-rippy" niektóre dawały piski i zdaje się, żadnej reguły nie było. Ktoś pisał, że wykasowanie tagów pomaga, ale ja miałem wszystko otagowane pięknie i część działała a część piszczała i zawieszała Aliena. Edit - czyszczenie tagów nie pomogło oczywiście :)

Trochę też przesadzasz z bezmyślnością ludzi - wiem, że Alien to nie sprzęt dla wszystkich, ale nie przesadzajmy w drugą stronę. Godzimy się naprawdę na wiele ustępstw, borykając się ze sprzętem audio - często drogim, prawie zawsze nieracjonalnie drogim; gdzieś trzeba powiedzieć "wystarczy!". Chociaż z tego co napisał @Spawn - nawet jak już sformatujemy kartę w FAT32, niewiele to może pomóc.

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, hibi napisał:

DAC CS4398 to nie jest stacjonarka ?? ~5 V

AKM ma  Analog: 4.75~7.2V, Digital: 2.7~3.6V

 

Marketingowa ściema 

 

 

Cs4398 to tez stacjonarna kostka miedzy innymi uzyta w colorflaju c10. Skoro shozy majac bardziej rozbudowane zasilanie gra lepiej to nie wiem gdzie ta sciema :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności