Jump to content
  • 0
lukasz_lkz

Wokółuszne + DAC, Do domu, 2500 zł

Question

Cześć!

Czytam i czytam i jak zawsze poziom wiedzy spada wraz z kolejnym tekstem i opiniami. Dlatego z chęcią poznałbym Wasze propozycje i wsłuchał się w pomocne rady.

Czego bym chciał?

Usłyszeć zauważalną różnicę w stosunku do tego co aktualnie posiadam. Słucham głównie muzyki instrumentalnej, od klasyki, po Jazz i wszelkich odchyłów (Skalpel, Xploding Plastic, Red Snapper), ale i też każdej innej dobrej muzyki. I chciałbym, żeby w odsłuchu brzmiała ona jak najlepiej. Nie zależy mi na turbo realności, a fajnym - nazwijmy to - "funowym" brzmieniu. Szeroka scena, z dobrym uderzeniem. Tylko do domu, więc mogą być otwarte.

Co posiadam?

SoundMagic HP100, z których w sumie jestem zadowolony, ale chciałbym już czegoś poziomu wyżej.

Dodatkowo Sennheiser Momentum in-ear M2 BT - i tutaj podobnie. 

Miałem JBL LSR 308 i wolę słuchawki :)

Z czego odtwarzam?

99% Spotify/Tidal na Macu i iPhonie.

Budżet około 2500k za zestaw słuchawek i DACa. Jeżeli ktoś stał przed podobnym wyborem i jest z czegoś zadowolony - będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Z góry dzięki!

6 answers to this question

Recommended Posts

• 0

ATH R70X + Aune X1S

Dragonfly Red + Audioquest Nighthawk Carbon (w komisie jest kilkumiesięczna sztuka)

Recenzji w sieci cała masa więc poczytaj, które brzmienie bardziej będzie Ci odpowiadać. Dac dobrane synergicznie do słuchawek.

• 0

Właśnie kluczowe jest tutaj słowo "cała masa". Ciężko wybrać coś spośród tysiąca opcji.

O ATH poczytam. Ze swojej strony myślałem o zachwalanych wszędzie HD650. 

Druga opcja niestety powyżej budżetu.

• 0

Szeroka scena, z dobrym uderzeniem ?

To dt 150,fidelio X1

• 0

ja polecę to co mam, czyli Denon d7100 - bardzo angażujące i funowe brzmienie, nie bez wad, ale które słuchawki ich nie mają...

• 0

Szeroka scena z dobrym uderzeniem chyba najlepiej określą to czego potrzebuję :)

Sprawdzę te słuchawki, dzięki! 

Denon D7100 z tego co widzę ciężko dostępne, a raczej nie chcę kupować kota w worku.

Jadę w piątek odsłuchać ATR70X i Senki HD600/650. Może jeszcze coś do tego zestawu uda się dorzucić :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By keicaM
      Kolejny raz padają mi styki w moich wysłużonych k701. Zastanawiam się, czy podjąć kolejną próbę reanimacji wiedząc, że za jakiś czas znowu się to zepsuje, czy kupić w końcu coś innego? Obecnie używam ich z DACem XMOS na płytce PCM5102 i klonem Lovely Cube wykonanym przez Fatso. Połączenie było znakomite do tego stopnia, że od 2-3 lat nawet nie myślałem o żadnych zmianach w zestawie.

Niemniej jednak rynek się zmienia, może jest coś teraz wartego uwagi w cenie 800-1000 zł? Oczywiście tylko do domu, do wspomnianego zestawu, najlepiej otwarte o podobnej do k701 charakterystyce. Fajnie by było, gdyby były wokółuszne, wygoda w k701 jest nie do przecenienia. Biorę pod uwagę zarówno rynek pierwotny, jak i wtórny. Drugiej takiej sztuki jak te moje k701 już nie dostanę, jeszcze z produkcji austriackiej, otwarte bassporty, gniazdo słuchawkowe w muszli, ale mają już chyba z 7-8 lat.
    • By iizii
      Cześć,
      Zastanawiam się jakie słuchawki będą dla mnie najlepsze i jakie jest sens kupować. Pomożecie?

Użytkowanie:
      - Dom/biuro
      - 6-10h dziennie
      - Muzyka/filmy/podcasty/yt/spotify/...
      - Na razie brak super wysublimowanych źródeł dźwięku, ale słuchawki pewnie mi postarczą trochę więc zakładam, że coś się może pojawić

Budżet:
      Do 1.5k zł ale nie mam presji żeby wydać tą sumę. Jak będzie coś spoko za połowę tej ceny przyjmę z otwartymi rękami

Oczekwiania:
      - Bezprzewodowe
      - Wokółuszne
      - Wygodne, miękkie, nieuciskający pałąk, niezgniatające uszów nauszniki
      - Oddychające - nie chce się zagotować w nich w letnie dni
      - Zamknięte - nie chcę się zastanawiać, czy słucham na tyle głośno, że ktoś obok już też słucha mojej muzyki
      - Nie muszą być małe i super przenośne, mogą być duże (byle spełniały punkty powyższe)
      - ANC - może być, nie musi (jakies zwykłe tłumienie wystarczy)

Z różnych stron dochodzą mnie polecenia dwóch modeli: SONY wh10000mx3 i (rzadziej) BOSE qc35 II.
      Ale czy są jakieś sensowne alternatywy? A może coś tańszego skoro ten ANC nie jest dla mnie aż taki ważny?
      Czy wśród słuchawek bez ANC, jest duża różnica między sprzętem za 1000+ a za 1000-?

• By Fazzi17
      Witam ?
      Poszukuje słuchawek do PC z naciskiem na granie w gry .
      Podłączone one będą do zewnętrznej karty dźwiękowej CREATIVE SB X-FI SURROUND 5.1
      Ważne aby miał one odpinany/wymienny kabel jack.
      Budżet to 400zł 

Moja propozycja to :

AUDIO-TECHNICA ATH-M40X 

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy