Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przesiadka na inny telefon - kilka pytań


Kub3n

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Zapewne niejeden z Was stanął przez trudnym wyborem kolejnego smartfona. Ciągłą walka producentów telefonów przyprawia o zawrót głowy, co w efekcie kończy się ogromnym dylematem konsumentów pt. "Jaki wybrać następny telefon". Tak też jest i ze mną.

 

Otóż jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Samsunga S7 Edge. Przedrostek to tylko i wyłącznie gra słów, ponieważ jakiś czas temu niefortunny upadek sprawił, że telefon przy rogu jest ubity. A dla mnie, jako pedanta i estety takie coś nie przejdzie. Zamierzam więc w najbliższym miesiącu zakupić nową słuchawkę. Decyzja padnie na jeden podanych modeli: Samsung S8 lub iPhone 7. Jak do pierwszego nie mam żadnych pytań, Tak do drugiego już mi się kilka nasuwa. Byłoby to moje 4 urządzenie Apple, dlatego iOS jak i polityka tych urządzeń nie jest mi obca.

 

Telefon jak telefon, powinien dać możliwość komunikacji. Niemniej jednak w dobie dzisiejszej rewolucji, wykorzystywanie smartfona do innych rzeczy jest na porządku dziennym. Tak też jest ze mną. Pytam więc, Jak sprawa wygląda z:

- płatnościami kartą płatniczą z poziomu telefonu za pomocą NFC

- czy jest możliwość drukowania dokumentów prosto z telefonu, Jak to było w sgs7e przy pomocy Samsung Mobile Print

- jak wypada aparat, jego jakość z punktu widzenia prostego człowieka

- czy będzie możliwość połączenia telefonu do najnowszego tv Samsunga korzystająca z funkcji SmartView

- jak wypada sprawa z baterią urządzenia

 

W następnych postach zapewne dojdzie kilka innych pytań. Prosiłbym więc, drodzy forumowicze, o pomoc, A najlepiej nawet o wyczerpanie wszystkich moich pytań.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Administratorów też pozdrawiam!

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. A więc tak - z NFC nie skorzystasz, bo funkcja Apple Pay nie jest kompatybilna z polskimi kartami. Aplikacja Samsung Mobile Print jest dostępna w App Storze, więc z drukowaniem dokumentów z poziomu telefonu nie powinno być problemu. Aparat robi naprawdę fajne zdjęcia, nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych i trzeba się postarać, żeby zepsuć zdjęcie. Co do możliwości korzystania z funkcji SmartView w telewizorze Samsunga, nie wypowiem się, bo po prostu nie wiem. Bateria w iPhonie 7, choć nie jest największa, to przy moim, powiedzmy średnio intensywnym użytkowaniu wytrzymuje trzy do czterech dni. Moim poprzednim telefonem był Huawei P8, którego bateria trzymała, jak chciała, tak więc po wymianie telefonu odczuwam dużą poprawę w tym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. A więc tak - z NFC nie skorzystasz, bo funkcja Apple Pay nie jest kompatybilna z polskimi kartami. Aplikacja Samsung Mobile Print jest dostępna w App Storze, więc z drukowaniem dokumentów z poziomu telefonu nie powinno być problemu. Aparat robi naprawdę fajne zdjęcia, nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych i trzeba się postarać, żeby zepsuć zdjęcie. Co do możliwości korzystania z funkcji SmartView w telewizorze Samsunga, nie wypowiem się, bo po prostu nie wiem. Bateria w iPhonie 7, choć nie jest największa, to przy moim, powiedzmy średnio intensywnym użytkowaniu wytrzymuje trzy do czterech dni. Moim poprzednim telefonem był Huawei P8, którego bateria trzymała, jak chciała, tak więc po wymianie telefonu odczuwam dużą poprawę w tym aspekcie.


A jak wygląda u Ciebie sytuacja z pojemnością pamięci? Jaki masz wariant? Mieścisz się?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatności - musisz zrobić sobie kartę w kraju i w banku który obsługuje applepay.

 

SmartViev - nie, musisz dokupić apple TV

 

Bateria - s8 ma najsłabszą baterię wśród "firmowych" flagowców, konieczne jest doładowywanie w ciągu dnia, ip7 nie posiada szybkiego ładowania, ale czas pracy wypada zdecydowanie lepiej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatności - musisz zrobić sobie kartę w kraju i w banku który obsługuje applepay.
 
SmartViev - nie, musisz dokupić apple TV
 
Bateria - s8 ma najsłabszą baterię wśród "firmowych" flagowców, konieczne jest doładowywanie w ciągu dnia, ip7 nie posiada szybkiego ładowania, ale czas pracy wypada zdecydowanie lepiej. 
 


Czy iPKO obsługuje Apple Pay?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę klapa. Obecnie jestem posiadacze s7 edge i oczekuję zmian, dlatego serce mówi iPhone 7, rozum s8. Obawiam się tej baterii, bo dość intensywnie korzystam z telefonu, A z tego co wiem i podpowiadają mi osoby, flagowiec Samsunga średnio stoi z długością pracy baterii. A z czasem będzie tej baterii ubywać...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też coś czytałem o tym. Czy jakiś sklep pozwala na pożyczenie telefonu na testy?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka



Każdy, jak kupisz przez internet i oddasz po 14 dniach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałeś wszystkie flagowce? Może warto było by się rozejrzeć za czymś ze słabszymi podzespołami? Dzisiaj nawet najsłabszy snapdragon 4xx z dobrą pamięcią i dobrym ramem zapewnia bardzo dobrą płynność. Za to bateria będzie dłużej trochę trzymać. No i najważniejsze...ekran :D . Im mniejsza rozdziałka i mniejszy ekran tym więcej batka trzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybędziesz brał od osoby prywatnej to uważaj na telefony z plusa oraz t-mobile które były brane na raty.

Gdy ten Pan przestanie spłacać raty to operator zablokuje imei a tym samym nie wykonasz już więcej żadnego połączenia 

Ja po s7 edge wziął bym tylko iphone 7 plus.

s8 ma słaba baterie,oraz bardzo niewygodny czytnik lini papilarnych a s8+ jeszcze bardziej nie wygodny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybędziesz brał od osoby prywatnej to uważaj na telefony z plusa oraz t-mobile które były brane na raty.
Gdy ten Pan przestanie spłacać raty to operator zablokuje imei a tym samym nie wykonasz już więcej żadnego połączenia 
Ja po s7 edge wziął bym tylko iphone 7 plus.
s8 ma słaba baterie,oraz bardzo niewygodny czytnik lini papilarnych a s8+ jeszcze bardziej nie wygodny


Dziękuję za radę, wiem o tym bardzo dobrze. Szwagier mi o tym mówił. IPhone 7 plus mnie nie przekonuje z racji na to, że chciałbym jednak wybrać coś mniejszego niż s7 edge

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności