Skocz do zawartości
  • 0

Bas, bas, bas do Chińczyka


Gość

Pytanie

Cześć

 

Właśnie czekam aż dotrze do mnie M1, osłuchałem go porządnie u Wojtka w sklepie i jestem zachwycony, jak naturalną jest ewolucją względem mojego nano 6g.

Zasadniczo siedzę głównie w dokach, ale parowanie z Soundmagic HP150 niezwykle przypadło mi do gustu.

Byłem już zdecydowany na ich kupno, ale postanowiłem jeszcze założyć Superluxy HD681 EVO Mk II, ot z głupia frant.

No i kurde, o ile przegrywają na każdym froncie, w szczegółowości zwłaszcza, ale i w wygodzie, i w mobilności, to podoba mi się jak ciemno grają i z pełnią basu.
Bas w HP150 jest precyzyjny i punktowy, ale nie tak ciężki - lubię mocną V-kę, w HP150 osiągnięcie takiego basu powoduje ból uszu na wysokości sopranów.

 

I tu się pojawia pytanie: czy modowane (kabel, wytłumienie sopranów) HP150 to najlepsze rozwiązanie w okolicach ~500 PLN czy może jakieś inne zamknięte wokółuszne basowe słuchawki grające V-ką są do znalezienia?
Rzeczy, które rozważałem - ale jeszcze nie słuchałem:
- ATH M50X
- używane Focal Listen
- MF 100
- jakieś Ultrasone?
- M-Audio Q40

Z góry dzięki!

Edytowane przez Gość
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Focal Listen - znacznie mniej basowe niż te które wymieniłeś. Ale piękny subbas. Całościowo półka wyżej jeśli chodzi o SQ 

Ultrasone 580/780 - świetny bas, subbas, szeroka scena (jak na zamknięte) niesamowicie szybkie i atakujące.

Wybierałby z tych modeli. Trzeba przymierzyć bo z ergonomią bywa różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie miałem okazję je tylko na szybko przebadać pod iPodem i nie zrobiły wrażenia z pudełka.
Dopiero jak już dotrze docelowy player, zobaczę co na high gainie dam radę wyciągnąć.
Tak, jestem jednym z tych zwyroli, którzy słuchają przy maksymalnej głośności...

Złapałem się na tym, że zdjąłem HP150 z głowy i mogły spokojnie mi służyć za głośniki ;) 

Edit: A no tak! Za stary się poczułem na design tych Takstarów. Ubolewam, bo HI-1200 to moje ulubione doki obecnie.
Wygrały nawet w pojedynku z z TS-2280 na odsłuchach przez to, że grają bliżej i mniej "audiofilskim środkiem" ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności